Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanNové gumy mám naskladněny všude, kde se v mých malých prostorech dá, projít bez přerovnání gum ve skladu se nedá a stejně k "životu" nutně potřebuji nějakou spedici. Navíc i v říjnu chce někdo zakoupit letní gumy a bohužel v těch nezvyklých rozměrech. Ať se snažím sebevíc, tak bez služeb přepravních společností se neobejdu. Špatně se odhaduje předzásobení u větších pneuservisů, ale u těch malých je to ještě větší umění, které mě asi schází.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 4. října 2018
 
romanCo brání úředníkům či manažerům České Pošty, aby hupsli do dodávek a vyrazili tu a tam na výpomoc řidičům na rozvozu? Za totáče, když nebyli u VČ pekáren lidi (nemoc, dovolená), tak jezdili vypomáhat chlapi z autodílny, garážmistr a někdy i nějaký "kravaťák"... Linka musela vyjet... A teď? Hlavně že furt brečí, že nemají peníze...
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 3. října 2018
 
romanZdravím ve spolek, mohu potvrdit problémy s DPD. Problémy snad nejsou v mých končinách na rozvozu, ale pravděpodobně při přepravy zboží mezi depy. Česká Pošta nemá ve VČ lidi na rozvoz, takže někdy rozvoz úplně zruší bez náhrady. Paradoxně z Vídně to chodí skoro vždy do 24 hodin. Kdybych věděl, co přesně a kolik toho mám naskladnit....
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 3. října 2018
 
romanBF: Omlouvám se, ale na "moravský sjezd" nepřijedu, mám už dlouho naplánovanou oslavu ke kulatému výročí ukončení gymplu. Snad příště. Zdravím tímto všechny gumaře, kteří budou 29.9. ve sklípku.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 27. září 2018
 
romanZdravím kamarády z akce NEBOJ SE - PŘIDEJ SE. I já už mám na webu "reklamní" bannerek http://www.pneurevue.cz/profile/roman/photo/1-roman/4-podzim-2018.html . Tento banner mám v sekci "pneuservis". Po minulých zkušenostech s těmito restrikcemi mám podobný "poutač" ještě i na stránce s kontakty. Kolenovrti totiž asi nečtou (nebo nechtějí umět číst) a tak to pro ně uvádím na svém webu vícekrát.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 25. září 2018
 
romanPavel: Máš pravdu. Jsem v podobné situaci (jsem OSVČ), ale chci ji změnit. Něco se naskladní a zbytek se dokupuje hlavně přes internet. Ten poměr mezi naskladněním vers. dokupy je u každého jiný, zejména v malém měřítku se to nedá odhadnout skoro vůbec. Nabídky některých VO, jak pravdivě píšeš, jsou často cenově úplně někde "jinde". Některé velkoobchody, které mají svůj vlastní MO webshop nabízejí pneuservisům to samé zboží dráže než maloobchodně... Krutá realita... Proč? VO totiž za současné situace pneuservisy skoro vůbec nepotřebují jako distribuční kanál (resp. se řídí heslem: Nakup si na sklad, my ti pak cenově podtrhneme nohy naším maloobchodem a že to tobě zůstane jako ležák? Tvůj problém...), ale jako "otroky", kteří namontují jejich zboží (nejlépe ihned) zákazníkovi a zdarma se postarají o likvidaci zákazníkových ojetých pneumatik. Ale pár rozumných VO existuje. Nabízí se otázka, jestli je možné tuto situaci vůbec změnit. Já jsem přesvědčen, že pneuservisy mohou něco svým jednáním změnit nebo ovlivnit a o tom tady právě diskutujeme. Jistě, na netu se bude stále něco prodávat, ale ten (ne)poměr u pneumatik je pro pneuservisy už v neudržitelných mezích. Pozice pneuservisů musí u VO partnerů posílit, pak se s námi budou (snad konečně) rozumně bavit i o "normálních" VO cenách pro pneuservisy.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 19. září 2018
 
romanKoukám, že je na světě další kolenovrtní portál https://bit.ly/2QB3FUt . Píšu to úmyslně přes tohle "přesměrovátko", aby tam nebylo moc "stop" z této sajty. Koupit je jedna věc, ale co to ostatní... Kdo jim to přezuje? Jak píše BF: Neboj se - Přidej se.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 17. září 2018
 
romanZdravím pneuservisáckou obec. Je to tak, jak píše BF. Stává se, že kolenovrt "automaticky" vynechá při výběru prodejce pneumatik pneuservis a jde "automaticky" na net a pak je překvapen, že je to cenově "fifty-fifty", nebo že je pneuservis ve součtu všech nákladů (doprava, dobírka ze shopu.... a na druhé straně nižší cena za přezutí při koupi pneumatik v pneuservisu) často levnější, než nákup ve shopu a následné vysí*ání v pneuservisu. Já osobně jsem tímto argumentoval ve svém servisu přes 10 let a efekt skoro nula. Můj pohár trpělivosti s kolenovrty tehdy přetekl přes okraj číše. Několik kolenovrtů si po mých restrikcích zakoupilo pneumatiky již už u mně a těm ostatním snad začne (nebo už začíná?) docházet, že pneuservis (anebo alespoň já) si nenecháme sr*t na hlavu. Pokud nás bude víc, máme velkou šanci něco na trhu pneumatik změnit v náš prospěch. Je to na každém z naší branže, jak se zachováme, resp. do kdy si necháme sr*t na hlavu. Každá branže si brání "svůj píseček" používáním výhradně "svého" materiálu. Proč by to nešlo použít i v naší branži? Proč bychom měli mít pouze strhaná záda a dvůr zas*aný ojetými pneumatikami? V každém případě já mám vyzkoušeno, že se bez kolenovrtů v sezóně obejdu a nebudu na tom finančně hůře, než při dělání sluhy kolenovrtům 12 hodin denně. To nepočítám svoje záda...
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 17. září 2018
 
romanHohencenda: Jde spíš o princip (způsob), jak ukočírovat přezouvání na zimu v rozumných mezích, nesedřít se k "smrti", nedělat ze sebe "sluhu" shopům, ale přitom si vydělat na zimní pauzu. Den sem, den tam. Mně se systém "s restrikcí" za ty 2 roky, co jej používám osvědčil. Místo kolonovrtů s konkurenčními gumami si držím 1-2 místa denně pro toho, kdo chce nové gumy. Když mám některý den smůlu na kšeft a nikdo ten den nechce nové gumy, tak udělám pár defektů na počkání a lidi mě líbají ruce (jste jedinej, kdo mi to dneska udělal....). Lepší udělat defekt komukoliv, jelikož může v budoucnosti udělat kšeft mně, než kolonovrtovi přezout auto ve špičce. Priorita je jasná: 1) Prodej nových gum a montáž 2) Přezouvání stálých klientů 3) Ostatní přezouvání 4) Opravy 5) Kolenovrti. Kolenovrt musí pocítit, že je až na pátém místě v řadě. Nikdo mu přece nebrání si to nechat na netu i přezout...
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 9. září 2018
 
romanPokud se vrátím k tématu VO, tak varianta "1" jim vadit nebude vůbec, varianta "2" by už mohla, zejména pokud to bude masovější trend, protože pokud někdo nebude přezut včas, tak se může "šeredně sklouznout" a příště si gumy koupí tam, kde mu je včas přezují, a to nebudou už shopy, ale pneuservisy... A tím pádem pneuservisy získají alespoň trochu lepší vyjednávací pozici, než mají teď.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 9. září 2018
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz