Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanJá jsem OSVČ 23 let a začal jsem od nuly, nejprve pouze prodej pneu a po krátké době i pneuservis.Zaměstnance nemám a asi nikdy mít nebudu. Snad už to do důchodu jako OSVČ nějak doklepu. Ale vím jednu věc: Pokud bych měl druhý život, tak bych zvolil jinou podnikatelskou činnost než gumařinu.
Vybavení pneuservisu
pondělí, 19. srpna 2019
 
romanBobeš: Je to tak, jak píše Hrouda. Důchodce se starou Feldou se bude při placení zpravidla méně kroutit, než "borec" v kvádru s bavorem na 19". Proč? Možná proto, že důchodce s Felicií ještě ví, jak vypadá práce rukama a chápe, že i ty chceš z něčeho žít, kdežto pro kravaťáka je práce rukama sci-fi a zároveň něco jako podřadná práce pro "otroky", pro které je adekvátní příjem tak cca 100Kč/hod. Pneum: 100% souhlas.
Vybavení pneuservisu
pondělí, 19. srpna 2019
 
romanBobeš: Vítej v našem boji za náše lepší zítřky. Předně říkám, že to píšu v obecné rovině a v žádném případě to není mířeno proti Tobě. Jde o to, že 90% vznikajících pneuservisů lidmi, kteří mají pneuservis jako "druhou" činnost se snaží získat podíl na trhu tím, že nastaví svoji podnikatelskou strategii tak, že provoz pneuservisu dotují z jiného podnikatelského oboru a to dočasně udělá z pneuservisů, které to mají jako hlavní zdroj příjmu (nenapadá mě jiné slovo) "nenažrané zloděje". Pokud to myslíš s gumařinou vážně a má Tě gumařina živit, tak není možné přezouvat auto za "pětikilo". A takových pneuservisů "na vedlejšák" je bohužel většina... Vzniknou, domrší trh a pak velmi často zaniknou... Pneuservisy dříve si nedokázaly chránit svůj píseček a teď s tím bojujeme a chceme (musíme) to změnit, abychom žili a prosperovali. Asi proto ta Hroudova reakce. Když tak mě někdo opravte, pokud to vidíte někdo jinak.
Vybavení pneuservisu
neděle, 18. srpna 2019
 
romanTéž mám omezené prostory pro uloženky, proto mé uloženky jsou vázané předpokladem, že pneu MUSÍ být zakoupeny u mně => Chceš mít tuto službu, musíš mít pneumatiky zakoupeny u mně a je to za zatím za 400 Kč. Přes to nejede vlak.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 24. července 2019
 
romanČlověk je tvor myslící, takže pokud se vyskytne nějaká možnost, jak něco pořídit levněji, tak toho logicky využije nebo se snaží využít. Naší obrovskou výhodou je to, že máme strojní vybavení na přezouvání pneumatik, bez které je pneumatika pouze gumovým předmětem. Je pouze naší chybou, že neumíme této značné výhody využít v boji pro náš prospěch. Pokud nezměníme svoji strategii boje, tak budeme dělat do nekonečna ze sebe podřadné sluhy ostatním prodejcům. Nevěřím tomu, že na většinu "znalých" kolenovrtních zákazníků nějak zaberou domluvy, jediné co zabere budou (u někoho už jsou) tvrdá restriktivní opatření (tj. zákaz nebo zcela jiná cena za službu či kombinace obou těchto faktorů). Práci zdar a pneumatikám obzvláště!
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 24. července 2019
 
romanPneum: Sice na Facebook chodím jen sporadicky, ale ty Tvoje facebookové stránky se mi líbí.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 24. července 2019
 
romanPneum: Souhlas. Popřípadě kdyby to radostně přezul, ale cenově by bylo dvakrát dražší než při prodeji "jeho" gum, tak dejme tomu. Pneuservis musí mít nastolenu svoji obchodní politiku tak, aby byl preferován prodej jeho gum a nikoliv konkurenčních pneumatik.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 23. července 2019
 
romanPneum: Tomu se právě divím, že je ještě hodně pneuservisáků, kteří neustále sklápějí hlavu a montují konkurenční pneumatiky za stejných podmínek jako montují "své" prodávané pneumatiky. Žádná snaha si chránit svůj píseček.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 23. července 2019
 
romanSouhlasím s Tebou, až vypukne zimní přezouvání, tak bude práce habaděj a nevidím jediný důvod přezouvat pneumatiky právě zakoupené od jiných prodejců. Máme svých gum určených k prodeji dostatek. Tak proč bych toleroval to, že někdo "zneužívá" mé práce a mých strojů v době našich žní? Vždyť i ty pneuservisní stroje si může kolenovrt přihodit do svého košíku. Nebojte se, přidejte se, je to už vyzkoušené a osvědčuje se to.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 22. července 2019
 
romanPneum: Začínám též uvažovat o celoročním zákazu přezouvání netových pneumatik. Lidé si postupně začínají zvykat na to, že s netovými pneumatikami mají u mě smůlu a těch pár, které s příplatkem (bez slevy) přezuji je k dnešnímu dni od začátku roku opravdu jen pár a ty nějak oželím. Rozhodně jich je méně, než těch kolenovrtů, u kterých předělávám fušeřiny od jiných "levných a výhodných" pneuservisů. Spíš mě ale zaráží to, kolik pneuservisů ještě v současné době "vítá" kolenovrty s netovými gumami a nemíní se nijak proti tomu bránit. Ani cenově, natož restrikcemi. Nerozumím tomu, proč si někteří nechávají stále kálet na vlastní hlavu. Ale jsou tady a tak ostatní to musí vzít v potaz. Naše branže je bohužel asi trochu "specifická".
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 22. července 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz