Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanSmekám před tou paní, že si to nechala vysvětlit a gumy vrátila prodejci. Většina lidí má webshopy za Bohy, kteří se nikdy nemýlí a vždy mají pravdu a naopak mají pneuservisáky za nejpodřadnější blbce, kteří ani neumí gumu správně namontovat. Též něco přidám. Minulý týden mě jeden "expert" reklamoval přezutí 2 pneumatik z netu, že na obou je INSIDE uvnitř a OUTSIDE na venku gumy a přitom on chtěl 1 gumu pravou a 1 gumu levou... I na netu si to ověřoval u prodejce, atd., atd..... Po třech dnech se mi přišel omluvit, že je to namontováno správně.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 7. února 2019
 
romanMusí nějak nalákat nové montéry pro jejich netové pneumatiky. Třeba se někdo chytne...
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 7. února 2019
 
romanhttps://faei.cz/remeslnici-razantne-zdrazuji-je-jich-totiz-malo/
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 5. února 2019
 
romanMinulý týden jsem byl poctěn mj. návštěvou jednoho kolenovrta ultra lakomého. Kolenovrt začal popisovat svůj příběh. Na svém SUV má letní kola 19" a zimní kola 18" a každý půlrok vše přezouvá... Nějak jsem nechápal oč jde, ale pak mi kolenovrt sdělil, že má pouze 1 sadu TPMS ventilů, která se musí prostřídat na obou sadách AL disků. Nevěřil jsem vlastním uším. Samozřejmě nové gumy si zásadně kupuje v Německu, aby ušetřil cca 150-200Kč na gumě oproti ČR a jestli by se mohl na jaře stavit s tímto harakiri. Moje odpověď zněla: Ne, nově zakoupené gumy jinde vůbec a nikdy nepřezouvám. Odpověděl, že musí tedy se svou nabídkou kontaktovat další, již čtvrtý pneuservis. Oči mi zazářily radostí.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 3. února 2019
 
romanEnter.... Ale největší problém je v tom, že se kolenovrt nás ani nezeptá na naší nabídku gum a jde zcela "automaticky" na net. Pneuservisák je pro něj ten největší blb, absolutní póvl a jenom montážní otrok - nic víc.Tohle je ten hlavní pr*ser a to se musí změnit.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 14. ledna 2019
 
romanAhoj Karle, domnívám se, že 1200,-Kč za přezutí 16" octy v mým domácích podmínkách mimo sezónu není zase tak úplně málo, zejména když vedle v ulici to "uliční expert" udělá (jak i ty píšeš) za cca 600,- Kč. Není problém si říci o 2000,- Kč, ale též druhá strana musí tu cenu akceptovat.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 14. ledna 2019
 
romanJeště jedna dnešní vsuvka do diskuze: Před chvílí se stavil zákazník a donesl si 16" myšáky z netu. Přezuji mu auto a dochází k placení... Říkám: "Pane, bude to bohužel bez jakékoliv slevy na přezutí". A on mi odpověděl: "To samozřejmě chápu, počítám s tím, to už jste mi říkal i minule. Přece mi nedáte slevu na práci, když si ty gumy nezakoupím u Vás, ale na netu". Zaplatil plnou cenu, podali jsme si ruce na rozloučenou a život jde s úsměvem dál...
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 14. ledna 2019
 
romanHroudo, píšeš: "Změna musí přijít z jiného směru a není to cena montáže." Tady bych to viděl trochu jinak. Většině dodavatelů je úplně u zádele, komu tu gumu prodají. Hlavně když ji prodají. Líbit se nám to nemusí, ale je to tak. Naší zbraní je ale servis a kombinace prodeje+servisu a jak tuto kombinaci dokážeme využít v boji. Pokud bude náš boj úspěšný, tak to snad začne zajímat i dodavatele pneumatik.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 14. ledna 2019
 
romanÚvodem otázka: Je to, co zde řešíme, problémem jednotlivců nebo celé naší pneuservisní branže? Já se domnívám, že celé naší branže, ale mohu se mýlit. Nevěřím, že se žádný pneuservis v okolí nepřidá v dohledné době k nějakým restrikcím. Skoro každý toho má s jednáním kolenovrtů a některých distributorů plné zuby. Jistě, několik "charit" se stále najde a bude neustále pracovat za 10dkg Gothaje za hodinu i s poklonou, že tak dobrý Gothaj, jako prodává "konkurenční firma", ještě nejedli, ale to je každého svobodná volba. Je jasné, že změna nepřijde okamžitě, že vše má svůj čas, než se to v hlavách některých lidí též rozleží a přijmou též tuto (nebo podobnou) "terapii". Ale souhlasím s tím, že naše branže je trochu atypická a vůbec spolu nedrží basu. Ba naopak, bohužel toho pár "dobroserů" bude chtít zneužít, přesně jak píšeš. Ale někdo a něco se musí začít dít. Já to praktikuji od roku 2015 a budu tak pokračovat i letos. Když to jde v jiných branžích, tak proč by to nešlo i v naší branži?! To chceme být jediní, komu stačí stále jíst ten nejlevnější Gothaj? Hlavu vzhůru a zkusme tuto situaci změnit!
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 13. ledna 2019
 
romanHroudo, souhlasím s tím, že všechno trochu souvisí, ale stejně bych se snažil víc si chránit svůj píseček, třeba po malých kouscích a postupně. Rezignovat není (alespoň podle mě) řešením. Když obranná politika funguje v jiných branžích, tak proč by to nešlo aplikovat v té naší.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 13. ledna 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz