Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanAhoj přátelé černých a kulatých věcí. Tady je moje řešení, jak zvládnout přezouvací bláznění alespoň trochu ve zdraví. Osvědčilo se mě to loni na podzim i letos na jaře: http://www.pneurevue.cz/profile/roman/photo/1-roman/3.html
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 18. června 2018
 
romanJak píšeš. Na podzim opět do ringu. Našimi hlavními zbraněmi jsou zouvačka, vyvažovačka a "dobře promazaný voják", jakožto obsluha našich zbraní. Kdo si tohle neuvědomuje, bude na podzim opět těžko bojovat proti svým úhlavním nepřátelům.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 21. května 2018
 
romanNazdar gumaři, gumařské žně máme za sebou a nastává období, kdy vyhlížíme každého zákazníka resp. každý defekt a každou práci. Válka gumařů má něco jako dočasné prázdniny. Jaro bylo pro většinu z nás výborné, bylo hafo práce, gumy se v pneuservisech prodávaly výborně. Nicméně když se podívám na obutí vozidel na parkovištích (tzv. "nemoc z povolání"), nemohu se zbavit dojmu, že čím dál tím víc vozidel je stále na zimním obutí... Jak to vidíte Vy? Bude někdy v budoucnosti zavedena povinnost letních pneumatik?
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 20. května 2018
 
romanZdravím gumaře. Zdá se, že největší jarní nápor již máme za námi. U mě vládne spokojenost, práce hafo a prodávalo se. Nejenom "prodělečné" značky gum, ale hlavně to, na čem něco je. Navíc u mně je počet přezutých pneumatuk z internetu roven NULE => odmítnul jsem je v sezóně přezouvat. Většině zákazníků se to sice nelíbilo, ale našli se i takový, kteří řekli: "Chápu váš postoj, chráníte si svůj kšeft". O to bylo více času na ty, které jsem měl čas "ukecat" na "neprodělečné" zboží, takže svého rozhodnutí nelituji. Uvidím, jestli na podzim budu skoro zase sám se svou metodou, nebo se někdo ke mně přidá. Já budu na podzim opět opakovat svoje "výchovné" řešení na internetové gumy. Špíně z gum zdar!
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 30. dubna 2018
 
romanBF píše "Bohužel je to tak a pokud se nevyčistí trh v pneusektoru nebude asi klid ani náhodou". Mám obavy, že trh pneusektoru se nikdy zcela nevyčistí, spíš jde o to, jak ho navrátit do alespoň trochu rozumných kolejí.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 16. dubna 2018
 
romanJe to tak, jsme ve válce gumařů a je otázkou, jak to dopadne... John Fitzgerald Kennedy napsal: "Lidstvo musí války ukončit, jinak války ukončí lidstvo." Myslím si, že na tom citátu JFK je hodně pravdy.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 15. dubna 2018
 
romanHohencendo, máš pravdu, ale co mě ještě víc vytáčí je to, že si někteří prodejci (zejména MO shopy) účtují něco jako "vyndání ze skladu" či jiné "úžasné" poplatky či příplatky, nebo když zákazník kolenovrt začne tvrdit, že se poštovné do výsledné ceny zboží nepočítá a tím pádem je moje nabídka vyšší, ačkoliv by kolenovrt zaplatil u mně ve výsledném efektu méně. Ve čtvrtek jsem měl rozmluvu s jedním zákazníkem na téma plechové disky Ford. Moje nabídka byla cca 1120,- a někdo mu nabízel 1070,- + 80,- za "vyndání zboží ze skladu". Dalo mě dost práce kolenovrtovi vysvětlit, že 1120 je méně než 1150Kč. Nakonec to dobře dopadlo a kšeftík byl na světě.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 15. dubna 2018
 
romanHohencendo zdravím Tě. Píšeš "Můj nákup Velkoobchod 6655 kč zákazník mi řekl že ji má za 6638 Kč" a tím se dostáváme k jádru problému. Je "pikantní", když maloodběratel má lepší nákup než velkoodběratel resp. pneuservis (to je jeden z důsledků Války gumařů, jelikož velkoobchod mívá i svůj maloobchod, takže ty jsi pro VO jen další konkurenční parazit, který mu může "odehnat" koncáka) a navíc jsi ve vztahu k velkoodběrateli v další nevýhodě (občanský vers. obchodní zákoník, minimální množstevní odběry atd.). Tady je ukázkově vidět, jak si NĚKTERÉ velkoobchody váží svých dealerů. Je to situace na nic a jediným řešením je tyto dodavatele ignorovat a jejich zboží vůbec nenabízet a "nutit" lidem jiné lukrativnější zboží, na kterém něco je a jejich dodavatel se k dealerovi chová jako k obchodnímu partnerovi.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 14. dubna 2018
 
romanZapomněl jsem napsat, kolik autodílen chce prodávat zákazníkům "svoje" pneumatiky pocházející většinou z Auto***** za tzv. nákupní ceny....
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 12. dubna 2018
 
romanAhoj Hroudo. Máš pravdu v tom, že "každá auto dílna má zouvačku a vyvazovačku za odběr dílů", ale i autodílny začíná trápit stejný problém jako nás a tím jsou "návrhy" kolenovrtů, že si zakoupí kolenovrt díly na netu, ty přinese v nůši do autodílny, ať to kolenovrtovi automechanik "skoro zadarmo" opraví. A ta autodílna (pokud má rozum) ho následně pošle do kelu - což je první možnost. Proč by s těmito nevýhodnými podmínkami souhlasily? Jak by mohl autoservis nést záruku za díly, o kterých nic neví a autodílna z nich nic nemá? Nebo je druhá možnost: Cena za práci pro kolenovrta bude tak astronomická, aby se na tento "model" kolenovrt příště vyprdnul, nebo aby kolenovrt odfuněl někam jinam, což je ta původní možnost. A u těch gum to bude podobné. Takže se dá říci, že se lišíme pouze v tom, jak kolenovrta "potrestat". Jednou možností je říci NE, druhou možností je "brutální cena" za provedenou službu. Ať se daří, jdu sbírat síly na zítřejší perný pracovní den.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 12. dubna 2018
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz