Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanJe to tak, jsme ve válce gumařů a je otázkou, jak to dopadne... John Fitzgerald Kennedy napsal: "Lidstvo musí války ukončit, jinak války ukončí lidstvo." Myslím si, že na tom citátu JFK je hodně pravdy.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 15. dubna 2018
 
romanHohencendo, máš pravdu, ale co mě ještě víc vytáčí je to, že si někteří prodejci (zejména MO shopy) účtují něco jako "vyndání ze skladu" či jiné "úžasné" poplatky či příplatky, nebo když zákazník kolenovrt začne tvrdit, že se poštovné do výsledné ceny zboží nepočítá a tím pádem je moje nabídka vyšší, ačkoliv by kolenovrt zaplatil u mně ve výsledném efektu méně. Ve čtvrtek jsem měl rozmluvu s jedním zákazníkem na téma plechové disky Ford. Moje nabídka byla cca 1120,- a někdo mu nabízel 1070,- + 80,- za "vyndání zboží ze skladu". Dalo mě dost práce kolenovrtovi vysvětlit, že 1120 je méně než 1150Kč. Nakonec to dobře dopadlo a kšeftík byl na světě.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 15. dubna 2018
 
romanHohencendo zdravím Tě. Píšeš "Můj nákup Velkoobchod 6655 kč zákazník mi řekl že ji má za 6638 Kč" a tím se dostáváme k jádru problému. Je "pikantní", když maloodběratel má lepší nákup než velkoodběratel resp. pneuservis (to je jeden z důsledků Války gumařů, jelikož velkoobchod mívá i svůj maloobchod, takže ty jsi pro VO jen další konkurenční parazit, který mu může "odehnat" koncáka) a navíc jsi ve vztahu k velkoodběrateli v další nevýhodě (občanský vers. obchodní zákoník, minimální množstevní odběry atd.). Tady je ukázkově vidět, jak si NĚKTERÉ velkoobchody váží svých dealerů. Je to situace na nic a jediným řešením je tyto dodavatele ignorovat a jejich zboží vůbec nenabízet a "nutit" lidem jiné lukrativnější zboží, na kterém něco je a jejich dodavatel se k dealerovi chová jako k obchodnímu partnerovi.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 14. dubna 2018
 
romanZapomněl jsem napsat, kolik autodílen chce prodávat zákazníkům "svoje" pneumatiky pocházející většinou z Auto***** za tzv. nákupní ceny....
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 12. dubna 2018
 
romanAhoj Hroudo. Máš pravdu v tom, že "každá auto dílna má zouvačku a vyvazovačku za odběr dílů", ale i autodílny začíná trápit stejný problém jako nás a tím jsou "návrhy" kolenovrtů, že si zakoupí kolenovrt díly na netu, ty přinese v nůši do autodílny, ať to kolenovrtovi automechanik "skoro zadarmo" opraví. A ta autodílna (pokud má rozum) ho následně pošle do kelu - což je první možnost. Proč by s těmito nevýhodnými podmínkami souhlasily? Jak by mohl autoservis nést záruku za díly, o kterých nic neví a autodílna z nich nic nemá? Nebo je druhá možnost: Cena za práci pro kolenovrta bude tak astronomická, aby se na tento "model" kolenovrt příště vyprdnul, nebo aby kolenovrt odfuněl někam jinam, což je ta původní možnost. A u těch gum to bude podobné. Takže se dá říci, že se lišíme pouze v tom, jak kolenovrta "potrestat". Jednou možností je říci NE, druhou možností je "brutální cena" za provedenou službu. Ať se daří, jdu sbírat síly na zítřejší perný pracovní den.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 12. dubna 2018
 
romanAhoj Hroudo, píšeš "Pokud neděláš co si přejí tak jdou jinam a to je určitým způsobem ztráta protože garáží je dost". To je pravda, ale pokud budou kolonovrti i v té poslední boudě s pneuservisákem pouze vymr**vat (což budou), tak se boudař taky časem naprdne a zavede restrikce. Věř tomu, jak se říká, "že 100x nic by umořilo i vola" => takže nakonec se kolenovrt vrátí k nám i s prosíkem.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 12. dubna 2018
 
romanZdravím ostatní gumaře. Zatím to nevypadá špatně, prodává se a práce je až až. Hroudo, máš pravdu, že dříve bylo víc "přezouvání" a teď je více výměn celých kol, ale je to zase kompenzováno vyššími poplatky za uskladnění a dražší práce s většími koly, takže u mě je to finančně "fifty-fifty", takže tady bych ten "hrob" osobně neviděl. Už druhý rok posílám v sezóně "kolenovrty" s netovými gumami kamsi, nebo jim dávám termín na přezutí až okolo 15.května a půlku lidí se sice naštve, ale druhá půlka si to rozmyslí a koupí si gumy u mně. To samé uskladněnky. Hodně lidí (po mém "promluvení jim do duše") mně dává za pravdu, že pokud bych nebránil restrikcemi svůj servis, tak by se mnou spousta lidí pouze dále vymr**vala. Takže ve výsledném efektu to vychází po mně lépe, než kdybych dělal "kolenovrtům" to, jak by si přáli.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 11. dubna 2018
 
romanJaký obchodní model by si představoval kadeřník, kdyby si žena k němu do provozovny donesla vlastní šampón, tužidlo, natáčky atd? Jaký obchodní model by si představoval hostinský, kdyby si muž na ples v jeho hospodě přinesl vlastní víno, chlebíčky, chipsy atd? Zpravidla to řeší jediným možným způsobem...
Síť versus kámen: lze se dohodnout?
středa, 21. března 2018
 
romanVčera jsem si jel zakoupit jeden náhradní díl do mého "přibližovadla" a na jednom z velkých pneuservisů visel reklamní poutač, že vozidla s 14-15" pneumatikami přezouvají za 480,- Kč. Tak jsem si pouze zaklepal na čelo a odplivl si. V naší branži je to marný, je to marný, je to marný....
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 9. března 2018
 
romanKdyby se potraviny prodávaly v pneuservisech, výsledná cena potravin by byla (díky našim "charitativním" rabatům) asi tak poloviční..... http://moneymag.cz/ekonomika/9369-jak-vysoke-jsou-obchodni-prirazky-i-marze-velkych-retezcu
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 26. února 2018
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz