Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanHroudo, částečně máš pravdu, ale život je boj... 1) Mě se také nikdo neptá, kolik mě stálo vybavení dílny, kolik stojí oprava plynového kotle, kolik doplácím na léky atd. 2) Paradoxně důchodce na 20 let starou Felicii na obutí a na přezutí má peníze, ženská na "hlavu" a na manikúru též má peníze a panáček v rok starém Superbu v plné náloži na to nemá? Kdo chce mít, tak na to má a kdo nechce, tak na to nemá. Nebo snad pneuservisák dostane při opravě svého mrazáku slevu jen proto, že je pneuservisák? 3) Co je míň: 4 pneumatiky z netu po 950Kč a 1400Kč za přezutí nebo 4 pneumatiky z pneuservisu po 1100Kč a přezutí za 700Kč? Takže můžeme naši současnou pozici trochu ovlivnit.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 2. června 2019
 
romanVětšině dodavatelů jsou problémy pneuservisů zcela u zádele, takže za současné situace moc změn v cenách zboží ze strany dodavatelů čekat nemůžeme. Můžeme ale ovlivnit ostatní služby, bez nichž to nejde a bez kterých pneumatika "nejezdí".
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 2. června 2019
 
romanHohencenda: Obchodník chce prodat a nic jiného jej nezajímá (což je celkem logické, ačkoliv se nám to nemusí líbit a ani nelíbí), ale pokud to pneuservisy "akceptují", tak obchodníci nemají jediný důvod tuto strategii svého prodeje měnit. Co pneuservisům ale brání přezouvat "cizí" pneumatiky na plné (vyšší) ceny bez možnosti jakékoliv slevy nebo tyto pneumatiky v sezóně vůbec nepřezouvat? Nic... To je asi jediná možnost, jak se tomu bránit. Automatické mašiny zatím nejsou schopny plně nahradit práci mechaniků, takže proč tohoto faktu nechceme (neumíme) využít? Obchodník to za nás dělat nebude...
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 2. června 2019
 
romanBořku, tohle chápu a chápu i Tvůj postup, proč "mu je dát maximálně do kufru". Já je odmítám rovnou se slovy "prodejce Vám to rád zkompletuje a rozchodí - já budu ručit pouze za mnou prodaný a zkompletovaný materiál včetně TPMS ventilů". Mě spíš zajímalo, jak to řeší v okolních státech s materiálem a zárukou, který si donesl hmyzák do pneuservisu => jestli podobný "vejdup" se servisy platí i jinde v Evropě.
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 17. května 2019
 
romanDocela by mě zajímalo, jak je podobná situace (sáhneš na to a přebíráš na to záruku) právně vyřešena v okolních státech. Nemohu se zbavit dojmu, že to naše legislativa skoro až přehnala s tou ochranou finálního "kolenovrta". Chápal bych to s tou zárukou u "mojeho" materiálu, ale u doneseného hmyzákem? No nic, je to tak a musíme s tím bojovat... Nejlépe hmyz odmítat.
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 17. května 2019
 
romanNeznám podrobnosti, ale můj názor zní: Nervově labilního automechanika asi navštívil kolenovrtný hmyz... Pokud si hmyzák donesl "své" náhradní díly a trval přitom na původní dohodnuté ceně za práci při použití "automechanikových" náhradních dílů, tak "jsme doma". Kdyby mechanik hmyzáka rovnou odmítl, vyhnul by se oplétačkám z policií.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 16. května 2019
 
romanZdravím rozumné pneuservisáky. Myslím si, že Bořek to popsal naprosto přesně a jen bych vyzdvihnul tuto pasáž jeho příspěvku: "Nepřezouvat jakékoliv nové pneu bude podle mne základem úspěchů do budoucna. Když vidím že nám začali vyrábět v Nexenu, tak je mi víc než jasné jak to bude vypadat. Obchodní válka mezi nimi a Barumem propukne během blízkého času na plné pecky. Vždyť český Nexen je prostě Český a to bude mít za následek že gumy se budou chtít prodat ať už od jednoho či druhého výrobce jakkoliv, za jakoukoliv cenu ať jsou hlavně prodejní čísla třeba až do postele zákazníka. Zapomene se velmi rychle na pneuservisy. A právě tady je jediná a jsem přesvědčen jediná cesta blokace těchto pneumatik aby se nedostali kde pneuservis z toho nemá absolutně nic jen starosti a náklady." Tohle by si měli pneuservisáci nechat zarámovat někam "do hlavy" a zároveň si to nechat někam pověsit na zeď, aby to měli stále na očích. Už vidím ty reklamní bannery ve stylu "Při zakoupení 3kg bezmasých párků dostanete sadu pneumatik výrobce XYZ za 1 korunu". No nekupte to... Ale kdo jim to přezuje? Pokud nikdo, tak i 4ks pneumatik za jednu korunu budou pouze krásným doplňkem v něčí ložnici... Hospodští to již dávno pochopily, zedníci a obkladači též, kadeřnice a kosmetičky rovněž, jen většina pneuservisáků (a je jedno, jestli to je velký pneuservis, malý pneuservis nebo pneuservisák jako OSVČ) stále váhá a hledá důvody, aby těmto "zákazníkům" vyhověl... Já jsem nepřezul v jarní sezóně zatím ani jedu gumu z netu (pravda - teď v úterý přezuji první sadu kolenovrtovi, který čeká na přezutí již od 10.dubna, ale trvá na tom, abych to přezul já i za plnou cenu) a jde to... Tak proč by to nešlo i u jiných pneuservisáků? Proč si máme neustále nechat kálet na hlavu?! Nebojte se, přidejte se!
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 5. května 2019
 
romanOno spíš 33% českých obyvatel je uchváceno již pohledem, když vidí Andyho Řepku (a navíc ve kšiltovce ve stylu D.T.) a mají z toho druhé Vánoce => rozdávání volebních dárků, které někteří dostanou od Andyho bude vykompenzováno "oškubáním" těch ostatních, což těch zmíněných 33% voličů pochopitelně nevidí nebo nechce vidět. Andyho opravdu nemusím, ale jeho marketing je naprosto vynikající a na těch uváděných 33% voličů je i maximálně funkční. Ale na druhou stranu je to určitě lepším řešením, než kdyby tam dále seděl Bohouš Fantomas.
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 3. května 2019
 
romanEmail od nej**** mě též zahřál u srdce. Neklamný důkaz, že zákaz vjezdu kolenovrtů je tím nejlepším řešením obrany proti bodavému hmyzu.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 25. dubna 2019
 
romanPoznámka k minulému příspěvku: Psal jsem ceny bez DPH.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 24. dubna 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz