Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanStav skladu na vyhozené gumy? Co tím úřednice myslela? Že by tím myslela body 2.9 a 2.10 smlouvy? => https://www.eltma.cz/documents/5c00e6ee91028.pdf . To by snad evidovat nemuselo, nebo ano?
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 23. října 2019
 
romanSouhlas, ten zákon není nejenom ideální, ale je to zákon, který vytáčí některá sběrná místa do ruda a "pouze prodejci" se nám smějí do obličeje. Zákazník má v ceně nové pneumatiky započítán/zaplacen poplatek na likvidaci ojeté pneumatiky - a víc to zákon neřeší => zákazník to chce tím pádem zdarma... Ano, zdarma nám to odvezou, ale někdo to musí naložit a někde se to musí dočasně skladovat (zabírá to místo, což není grátis) na nějakém místě a jejich naložení též není bez lidské práce či energie. Prodejce na netu se nám směje do obličeje, jeho se to netýká, nikdo mu ojeté pneumatiky nebude posílat kurýrem... Bohužel ten zákon (resp. smluvní podmínky) platí a my to musíme dodržovat. Nemáme jinou možnost. Staré české přísloví říká: Za dobrotu na žebrotu!! Smutné, ale pravdivé přísloví, Hroudo. Jen se lišíme, Hroudo, v tom, jak to změnit...
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 22. října 2019
 
romanJde o to, že "přirážku" kolenovrtovi dát nesmíš, ale slevu "normálnímu uživateli" ano. :) Já mám ceníky prací rozděleny do 3 kategorií (základní cena, sleva standart a sleva premium) a dále rozlišuji velikost pneu do 4 kategorií (12"; 13-15"; 16-17"; 18" a více + offroad + SUV + VAN). Na ceníku mám podrobně popsáno, jaké podmínky musí být splněny pro konkrétní slevu. Dále tam mám upozornění, že spotřební materiál není součástí ceny uvedených prací. A stejně to nečtou a stále se něčemu diví....
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 22. října 2019
 
romanJeníček: Ne, je to v rozporu s pravidly Eltma. Jinak pozor na slovo "zdražený" u ceníku - to je v rozporu s OZ. Ale můžeš mít ceník základní a z něj dávat slevy. To už je v souladu s OZ... Já zákony nevymýšlím... Hohencenda: Bylo by to férové a i logické, ale realita je zcela jiná. A hlavně: Kapři si sami rybník nevypustí a kaprům tento stav asi vyhovuje.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 22. října 2019
 
romanTéž si nestěžuji. Práce je zatím tak akorát a hlavně se prodává to, co doporučím. Pokud se náhle prudce ochladí, tak to bude těžká nestíhačka. Letos je přezouvání trochu opožděné. Přezuto mám tak 15-20% klientely, hmyz mě zatím nijak extra neobtěžuje. 28.10. mám zavřeno.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 22. října 2019
 
romanNikde není napsáno, že pneuservis či prodejce musí být sběrným místem ojetých pneumatik. Ale pokud už pneuservis je sběrným místem (např od Eltmy), tak to musí dodržovat. Nikdo asi nepočítal s tím, že prodejce bude jiná osoba než "montér a likvidátor"...
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 22. října 2019
 
romanNejsem právník, ale domnívám se, že ano. Podle smluvní dokumentace je tato služba zdarma, bez jakéhokoliv poplatku, příplatku atd. => Jak už napsal Hohencenda: Gumař je ideální hadr na vytírání podlahy. P.S.: Chybí mi tady blicí smajlík.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 22. října 2019
 
romanBohužel i nosič gum musí pracovat v tomto případě zdarma (resp. nevím jak to udělat, aby nosič ojetých gum nemusel pracovat zdarma pro blaho kolenovrtů). Problém je v tom, že zákazník likvidaci zaplatil v ceně nové gumy. Zákon to více neřeší... Prodejce se směje, gumař je ten "neposlušný sluha", který to od*ere. Smutné.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 22. října 2019
 
romanVím Hroudo že se neshodneme, ale přece jedna poznámka: Ty ale nejsi povinen brát gumy od jiných podnikatelských subjektů (pokud mám dobré informace). Podnikatelský subjekt musí mít svého odběratele ojetých gum. To je problém "boudy", jak se s ojetými plášti popere, nikoliv tvůj. Ať si je boudař dá klidně k nedělnímu obědu. Proč by měly skončit stejně u Tebe? Jinak souhlasím, tento zákon je v této podobě klasickým vejm*dem proti velké části pneuservisáků, kteří poskytují pneuservisní služby.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 22. října 2019
 
romanJak to bylo v té pohádce "O mrazíkovi"? Kolenovrte, k vratům čelem, ke mně zády!
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 22. října 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz