Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanHroudo, k tomu EET: Mě bylo na úřadě v roce 2016 řečeno, že pokud mám 2 živnosti pod jedním IČO (prodej náhradních dílů + opravy motor. vozidel) v jedné provozovně, tak se EET vztahuje na obě živnosti za předpokladu, že hrubý obrat z té méně ziskové živnosti překročí 175000,- za rok, tj. EET jsem používal (musel používat) i na opravy a přezouvačky. Je to pro mě menší zlo, než mít 2 pokladny a jet papírově na 2 provozovny a mít dvojí účetnictví. Možná jiný úřad by na to měl jiný názor.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 26. května 2020
 
romanPM: Mám to podobně a dávám při nákupu a hotovostní platbě slevy na přezutí.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 25. května 2020
 
romanBohužel není zákon, který by zakazoval VO prodávat koncákovi zboží maloobchodně za stejnou cenu, za jakou to prodávají firmám pro další prodej (velkoobchodně). A jelikož to je povoleno, tak toho VO logicky využívají. Čest výjimkám. Pneuservisy si holt musí pomoci v tomto "boji" sami.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 25. května 2020
 
romanVím, že EET je do konce roku pozastavené (mám EET též od druhé vlny jakožto maloobchodní prodejce), ale také EET používám i teď. Dělám to mj. i proto, abych měl kontrolu, co jsem prodal/montoval "na kartu" bez EET a co na hotovost vč. EET. Nemám s EET žádný problém, včetně evidence tržeb za defekty a přehozy. Jsem plátce daně, takže 21% ze svého zisku automaticky ihned odevzdám státu. Neplátci DPH v mém blízkém okolí nejsou plátci, takže mohou být o 21% legálně levnější. Podle mě to není úplně fér, ale to je jen můj osobní názor.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 25. května 2020
 
romanNějak bylo, nějak bude. Nekomentuji, jen sem přidám jeden odkaz: https://hlidacipes.org/tomas-sokol-kdo-po-statu-neuplatni-skodu-za-koronakrizi-muze-se-sam-vystavit-postihu
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 25. května 2020
 
romanŽádost jsem si podal, mám pokles tržeb o cca 25% oproti roku 2019. Moje výsledky odpovídají té anketě na Pneurevue. Lidé šetřili a nekupovali. Navíc v březnu (to bylo totální fiasko) a na začátku dubna ani moc nejezdili, takže defekty též skoro žádné nebyly.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 25. května 2020
 
romanJistě, může to být kutil, ale také nějaký pneuservis, který nemusí být tím z nejmenších. Tohle jsem měl na mysli. Těch větších servisů za "pět až šest set" existuje relativně dost. Asi jim jde hlavně o prestiž, že jsou nejlevnější, nemám pro to jiné vysvětlení. Než abych přezouvat net za pětikilo, tak to raději nebudu net přezouvat vůbec. Ještě se vrátím k tomu "kutilu Honzovi", jak píšeš. Často slýchám historku o "borcích za pět set" a pak z hmyzáka vypadne zhruba tohle, že "kutil Honza" je zaměstnancem jiného pneuservisu a že jeho "přilepšení " za pětikilo je naprosto běžné a že je tím pádem pro kolenovrty "úplným pokladem". Co by na to řekl majitel servisu, kdyby se to provalilo? Nebo to funguje jinak? Kdo platí energie, závaží, ventily, amortizaci mašin atd.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 24. května 2020
 
romanOni budou kupovat tam, kde je to pro ně nejvýhodnější a přezouvat to budou tam, kde je to pro ně opět nejvýhodnější. Proto jsou tady nabídky s přezutím za 700 a méně. Kolik toho tito "borci" stihnou přezout? Postarají se o staré ojeté gumy? Nedomrší to? Změna nastane až tehdy, když: 1) výsledný součet ceny gumy a přezutí bude v pneuservisu nižší než součet cen pneumatik z netu a jejich přezutí v jiném pneuservisu (metoda raketa), nebo 2) až budou zákazníci z gumami z netu čekat týdny na přezutí (metoda odmítnutí zakázky v sezóně). Toť můj názor. Tohle je jenom náš boj a i když se nám jednání většiny VO nelíbí, tak jej za současné situace nezměníme. VO to je jedno, komu gumu prodají. Čest výjimkám. Jediným řešením je proto změna naší obchodní politiky resp. cenotvorby. Ale stejně se divím, že si jako celá branže necháme několik let kálet na hlavu a moc se toho nemění.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 24. května 2020
 
romanVýrobce/velkoobchod chce jen prodat co nejvíce zboží za každou cenu. To je naprosto logické jednání. Tady bych tu chybu neviděl. Ale u pneumatik vstupuje další faktor, aby byl produkt funkční. A to ten, že to musí někdo přezout....
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 24. května 2020
 
romanJá bych si odpověděl trochu jinak. Na první otázku bych se asi zeptal sám sebe, jestli není chyba i na naší straně. A na druhou otázku bych tento postup zopakoval. Nevím jak kde, ale u nás se sekačky prodávají na desítkách prodejních míst, ale servisů je podstatně méně. U těch pneumatik je to podobné (nebo alespoň mě to tak připadá).
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 24. května 2020
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz