Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanNejhorší na tom je to, že si zákazník kolenovrt myslí, že na těch gumách máme minimálně 40% rabatu a tak že netovou nabídku můžeme hravě "podlést". Zákazník logicky nemůže pochopit, že zákazník kolenovrt si zakoupí gumy jednou za pět let a má stejnou cenu nákupu jako pneuservis, který otočí za pneumatiky desetitisíce/statisíce korun ročně. Jedinou obranou pneuservisu je tyto gumy kolenovrtům nemontovat, není jiného způsobu obrany (pokud vynechám takové ceny prací jako jsou běžné v Německu, ale to by kolenovrti též nesnesli). Pneuservisy musí držet spolu, jinak se nic na filosofii distributorů (VO) nezmění. Nebojte se, přidejte se!!
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 30. listopadu 2018
 
romanDnes se stavil jeden ze stálých zákazníků s dotazem, za kolik bych mu nabídl 1956515 UG9 v téčku. Jelikož GY běžně nedělám, tak koukám do různých VO a můj nejlepší nákup byl cca 1315 vč. DPH a dopravy, takže pro zákazníka za 1500Kč. Zákazník se rozlítil, že na netu jsou (a měl pravdu) za 1150+130=1280Kč, ale že je ochoten si je za 1350 zakoupit u mně. Zákazník mě dále sdělil, že musím pochopit, že si je koupí tam, kde mu je prodají nejlevněji. Na to jsem mu odpověděl, že to jistě může, ale že JÁ mu je nenamontuji, protože nebudu dělat webshopům šaška/sluhu a dále to, co je pro mně defakto prodělečné (záruka, likvidace ojetých atd.) a dále to, že takový "bordel", jako je v cenové politice MO a VO (stejná cena pro obě skupiny) je asi pouze jedině v pneumatikách. Odvětil, že sice to částečně chápe, ale i tak se budeme muset po několika letech spolupráce rozloučit. Říkám OK, nemám jinou volbu, nemám kam s cenou klesnout, ale pokud nepochodí s montáží jinde, tak moje nabídka na přezutí gum z netu bude 2000,-. Zákazník mi nabídl, že zavolá za půl hodiny a ať si to pořádně rozmyslím. Odpověď byla: Nemám si co rozmýšlet, moje nabídka je stále stejná a bude stejná i zítra - gumy z netu nepřezouvám a nemám kam klesnout s cenou UG9... Tak OK, beru je, tak mi je za 1500 objednejte.. => Nebojte se, přidejte se!!
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 29. listopadu 2018
 
romanVšechno mám, jenom přezout. Gumy mně dnes dopoledne přijdou/přišly z netu.... Nevím, čím to je, ale po vyslyšení takových vět mám zvýšený krevní tlak, bolesti hlavy, amok a na pokožce se mi vytvoří malé pupínky, jako by mě pokousal nějaký otravný a zároveň bodavý hmyz.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 28. listopadu 2018
 
romanPomalu se náš svět vrací do běžných kolejí a tak jsem dneska ráno sundal z webu "kolenovrtní" zákaz a jsem celý pobodaný od tohoto hmyzu, takže jsem zákaz ještě prodloužil o nějaký ten čas. Sice vydělám méně, ale ušetřím si své zdraví a hlavně své nervy. Pokud se hmyz ani nezajímá o moji nabídku a automaticky jde kupovat na net, nevidím jediný důvod mu v tuto chvíli vyhovět.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 27. listopadu 2018
 
romanTak tento týden mně klekla zouvačka od ATEKu stará 20 měsíců. Rozhodně jsem čekal, že vydrží podstatně déle. Původní zouvačka Siems & Klein mně vydržela 17 roků. Jelikož mám jednu mašinu a bez ní jsem (zejména v tuto dobu) v zádeli, tak jsem v rychlosti též objednal níže uvedeného "číňana" https://www.vawobchod.cz/lc889-automaticka-zouvacka-osobni-a-dodavkove-pneu a jsem zvědavý, co to vydrží. Nečekám od toho zázraky, ale víc peněz se mě nechtělo do zouvačky investovat, zejména po mých zkušenostech s životností mého původního ATEKu. Doufám, že vydrží víc, než ten ATEK. Zatím číňan funguje bez problémů, uvidíme časem, jak dál se to bude vyvíjet.
Vybavení pneuservisu
pátek, 23. listopadu 2018
 
romanZdravím všechny rozumné gumaře. Nevím, co se dneska dělo, ale kolenovrti asi mají nějaký slet (keců ale měli hafo: před chvílí přijela spedice, teď hned, na počkání, ráno jedu pryč atd.). Uklidnil jsem je, že v prosinci už budu mít na ně alespoň trochu času. Nadšeni nebyli. Nechápu, proč to nezkusí přezout na netu u jejich prodejce... Nejdříve musím přece dodělat svoji klientelu a až pak přijde na řadu kolenovrtní hmyz.
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 23. listopadu 2018
 
romanDnešek je za mnou, přežil jsem jej ve zdraví. Několik zákazů vjezdů pro kolenovrty až do 1.12. a na druhou stranu návrat několika zákazníků (bývalých kolenovrtů), kterým se po několika letech kruh uzavřel a přicházejí na to, že pokud chtějí být včas obslouženi, musí si to zakoupit u mně. Léčebná terapie kolenovrtů začíná opět přinášet Romanovi ovoce. Nebojte se, přidejte se!
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 19. listopadu 2018
 
romanHohencenda: Na dotěrný hmyz funguje nejlépe nějaký repelent. Dneska to je mazec, zejména hafo kolenovrtů. Asi posunu zákaz kolenovrtům až do 1.12.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 19. listopadu 2018
 
romanBIB: Když kolenovrt všechno má a potřebuje "jen přezout" (tu hlášku též miluji), tak nám chce kolenovrt asi naznačit, že má i svůj zvedák, zouvačku, vyvažovačku + ostatní nutné vybavení, které si kolenovrt právě teď zakoupil též v akci na netu. Pokud tomu tedy dobře rozumím, tak nám chce kolenovrt říci svým kolenovrtním jazykem to, že nás pustí jako obsluhu k jeho novým strojům a kolik mu ještě my doplatíme za to, že máme čest pracovat na jeho nových strojích...
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 18. listopadu 2018
 
romanJj. Dneska u mě to samé, ale nebyli to kolenovrti, ale "běžná" klientela, byť v "neobvyklý" čas. Zeptal jsem se: Příplatek je dnes 100% na práci - chcete to udělat? 3 lidé řekli, že souhlasí s příplatkem 100% a tak jsem šel i dnes do montérek... 2 lidé si nechtěli připlatit, takže ať se po 25.11. staví, snad už bude klidněji. Jinak v pátek mě volal v 6:45 (otevírám v 8:00) nějaký pán, že mu jeho auto stojí na ráfku před domem a ty gumy jsou jen týden staré a potřebuje TEĎ HNED pomoci. Zeptal jsem se, odkud ty gumy má a kdo mu to přezouval? Má je z netu a říkal mě, že mi do toho nic není, kdo mu je přezouval. Tak jsem mu poradil, ať mu pomůže ten, kdo mu je prodal nebo přezul, jelikož se jedná o zboží v záruce a já s tím nechci mít nic společného a navíc "teď hned" nemám čas, jedině do druhého dne je to mých silách. Prskal, že přece nemůže "teď hned" kontaktovat prodejce, když je má z netu. Tak jsem mu sdělil, že si asi vybral špatného prodejce, když mu nechce "teď hned" opravit týden starou gumu a že si příště si musí vybrat někoho, kdo mu tuto službu poskytne... A bylo po rozhovoru.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 17. listopadu 2018
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz