Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanBIB: Když kolenovrt všechno má a potřebuje "jen přezout" (tu hlášku též miluji), tak nám chce kolenovrt asi naznačit, že má i svůj zvedák, zouvačku, vyvažovačku + ostatní nutné vybavení, které si kolenovrt právě teď zakoupil též v akci na netu. Pokud tomu tedy dobře rozumím, tak nám chce kolenovrt říci svým kolenovrtním jazykem to, že nás pustí jako obsluhu k jeho novým strojům a kolik mu ještě my doplatíme za to, že máme čest pracovat na jeho nových strojích...
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 18. listopadu 2018
 
romanJj. Dneska u mě to samé, ale nebyli to kolenovrti, ale "běžná" klientela, byť v "neobvyklý" čas. Zeptal jsem se: Příplatek je dnes 100% na práci - chcete to udělat? 3 lidé řekli, že souhlasí s příplatkem 100% a tak jsem šel i dnes do montérek... 2 lidé si nechtěli připlatit, takže ať se po 25.11. staví, snad už bude klidněji. Jinak v pátek mě volal v 6:45 (otevírám v 8:00) nějaký pán, že mu jeho auto stojí na ráfku před domem a ty gumy jsou jen týden staré a potřebuje TEĎ HNED pomoci. Zeptal jsem se, odkud ty gumy má a kdo mu to přezouval? Má je z netu a říkal mě, že mi do toho nic není, kdo mu je přezouval. Tak jsem mu poradil, ať mu pomůže ten, kdo mu je prodal nebo přezul, jelikož se jedná o zboží v záruce a já s tím nechci mít nic společného a navíc "teď hned" nemám čas, jedině do druhého dne je to mých silách. Prskal, že přece nemůže "teď hned" kontaktovat prodejce, když je má z netu. Tak jsem mu sdělil, že si asi vybral špatného prodejce, když mu nechce "teď hned" opravit týden starou gumu a že si příště si musí vybrat někoho, kdo mu tuto službu poskytne... A bylo po rozhovoru.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 17. listopadu 2018
 
romanJe jich víc, bohužel... Chybí mi tady zvracecí smajlík.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 13. listopadu 2018
 
romanOprava: ...nezíval... má být nazýval. Nějak už mně blbne hlava i prsty. Gumovejpes: Těch 570,- Kč: když odečtu materiál a DPH, tak zbývá cca 300-350Kč. No nic moc, že to má zaplatit vybavení servisu, energie, obsluhu zařízení atd. Ale je fakt, že znám lidi, kteří by to udělali z zdarma (bohužel). Nepochopitelné v dnešní době.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 13. listopadu 2018
 
romanPneuBouda: Přesně jak píšeš. Někdy je lepší říci NE než aby nás kolenovrt nezíval zloději. Nebojte se, přidejte se! To je asi naše jediná šance.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 13. listopadu 2018
 
romanHroudo, dělám to tak 3 roky a další rok to budu dělat stejně. U mně se to osvědčilo a nemám k tomu více co dodat. Ano, ceny gum/disků se snažím držet na nízké úrovni (zhruba na výši webshopů+dopravné a doběrečné+několik Kč), ale stále je to v pohodě ziskové. Je docela zajímavé, že můj rabat na gumách je skoro stále stejný přes 20 let. Dříve mě VO větší rabat nedaly, teď mně nedovolí větší rabat konkurence. Souhlasím s Tebou v tom, že cizí novky se montují za plnou cenu. Rozdíl je jenom v tom, že u mě jedině mimo sezónu, a u Tebe i v sezóně. Další věcí se to, že "plná cena" bude individuálně vysoká a bude záležet na spoustě faktorů (lokalita, velikost a úroveň servisu, roční období, klientela atd). Ještě poznámka k této Tvé větě o ochotě resp. neochotě: "Ve většině zákazníků to probouzí hněv a chuť na odvetu". Mám vyzkoušeno (v mých podmínkách), že se zákazník s novkami ukáže znovu na servise jedině tehdy, když cena přezutí nepřekročí u 15" 1000Kč, jinak mě všude zdrbe a už nepřijde. Když mu dám "stopku", tak se naprdne a řekne: "novky deb*l nedělá" a už nepřijde. Ono to dá skoro nastejno... A dělat Charitu kolenovrtům není přece řešením...
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 11. listopadu 2018
 
romanHroudo, ještě jsem zapomněl na pár skutečností:Souhlasím s Tebou v tom, že až se bude platit za "montaž to je balík tak proč to nedělat", tak třeba změním názor, ale u osobních gum to v mém rajonu zdaleka ještě neplatí a zatím to nijak slavně/rychle nevypadá, že by to v dohledné době platilo (i když se pneu služby zdražují) a proto jednám tak, jak jednám. Nákladní gumy nedělám a tak nemohu posoudit. Měj se.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 11. listopadu 2018
 
romanHroudo, sice jsme oba drobní živnostníci, ale to přece neznamená, že si nebudeme bránit či chránit svůj píseček. Sám jsi napsal tohle: "U osobních je to podobné řeknu ne a nebo za 1300,- do kufru a už to dostávám že prej sem se po....l ." => Sám vidíš, že český člověk kvalitní práci (zejména od malého živnostníka) zatím neumí řádně ocenit (jak píšeš 1300,- a už dostáváš kázání o posr**í), takže moc možností už nezbývá... Buď říci ne, nebo sklopit ocas a dělat shopům/lidem kašpara za "lidovou cenu". To je každého věc, jak se zachová. Dále nesouhlasím s Tvým názorem: "jsme tak drobní že se stejně stáváme jen přechodným skladištěm, tak ať si to prodávají přes net". Tady se diametrálně lišíme. Mám sklad, který sice není nijak velký, ale velkou část mé klientely mohu z něj obsloužit okamžitě (byť jej musím téměř pravidelně doplňovat). Nicméně proč bych měl sklápěl ocas a dávat vydělat shopům? Proč? Vždyť to nabízím za ± stejné ceny jako oni a navíc to fyzický mám "doma". A dále: Pokud něco objednávám, tak koncák zaplatí u mě ± stejnou cenu, jako by zaplatil za zboží na netu a navíc nemusí doma čekat na přepravní službu, dostane ode mně slevu na práci při koupi mého zboží. No a na závěr další skutečnost: Léta mě (nám) přibývají a už se dostavují znaky opotřebování organismu. Naše fyzická výkonnost bude postupně časem klesat a tak musíme i prodávat, abychom naše opotřebení kompenzovali příjmem z prodeje zboží. Nikomu svůj názor nevnucuji, ale trvám si za ním. Ať se daří všem rozumným pneuservisákům.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 11. listopadu 2018
 
romanKolenovrt nesouhlasí s mými podmínkami => jde jinam... Tam jim časem též dojde chuť a trpělivost s kolenovrty => půjdou jinam... Zase někoho najdou... tomu třetímu dojde též trpělivost... Je jen otázkou, kdy se kruh uzavře.... Kolenovrt se vrací k původnímu pneuservisu, ale už akceptuje už (mé/tvé) nové podmínky. Nevěřím, že kolenovrt najde takový pneuservis, který si nechá do nekonečna sr*t na hlavu. A pokud ano, tak já to rozhodně nebudu.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 10. listopadu 2018
 
romanHroudo, ještě jedna věc. Právník využívá "ohebnosti" zákonů v prospěch toho, kdo mu zaplatí. Techniku ani logiku v tom nehledej. Jedna věc je něco tušit resp. "skoro vědět", ale dokázat to, to je něco úplně jiného. A naopak. Někdy musíš svoji pravdu (postup) dokázat resp. obhájit a právník protistrany stojí a zbrojí proti Tobě. Není lepší se těmto situacím vyhnout a cizí gumy nedělat?
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 10. listopadu 2018
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz