Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanNějak bylo, nějak bude. Nekomentuji, jen sem přidám jeden odkaz: https://hlidacipes.org/tomas-sokol-kdo-po-statu-neuplatni-skodu-za-koronakrizi-muze-se-sam-vystavit-postihu
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 25. května 2020
 
romanŽádost jsem si podal, mám pokles tržeb o cca 25% oproti roku 2019. Moje výsledky odpovídají té anketě na Pneurevue. Lidé šetřili a nekupovali. Navíc v březnu (to bylo totální fiasko) a na začátku dubna ani moc nejezdili, takže defekty též skoro žádné nebyly.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 25. května 2020
 
romanJistě, může to být kutil, ale také nějaký pneuservis, který nemusí být tím z nejmenších. Tohle jsem měl na mysli. Těch větších servisů za "pět až šest set" existuje relativně dost. Asi jim jde hlavně o prestiž, že jsou nejlevnější, nemám pro to jiné vysvětlení. Než abych přezouvat net za pětikilo, tak to raději nebudu net přezouvat vůbec. Ještě se vrátím k tomu "kutilu Honzovi", jak píšeš. Často slýchám historku o "borcích za pět set" a pak z hmyzáka vypadne zhruba tohle, že "kutil Honza" je zaměstnancem jiného pneuservisu a že jeho "přilepšení " za pětikilo je naprosto běžné a že je tím pádem pro kolenovrty "úplným pokladem". Co by na to řekl majitel servisu, kdyby se to provalilo? Nebo to funguje jinak? Kdo platí energie, závaží, ventily, amortizaci mašin atd.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 24. května 2020
 
romanOni budou kupovat tam, kde je to pro ně nejvýhodnější a přezouvat to budou tam, kde je to pro ně opět nejvýhodnější. Proto jsou tady nabídky s přezutím za 700 a méně. Kolik toho tito "borci" stihnou přezout? Postarají se o staré ojeté gumy? Nedomrší to? Změna nastane až tehdy, když: 1) výsledný součet ceny gumy a přezutí bude v pneuservisu nižší než součet cen pneumatik z netu a jejich přezutí v jiném pneuservisu (metoda raketa), nebo 2) až budou zákazníci z gumami z netu čekat týdny na přezutí (metoda odmítnutí zakázky v sezóně). Toť můj názor. Tohle je jenom náš boj a i když se nám jednání většiny VO nelíbí, tak jej za současné situace nezměníme. VO to je jedno, komu gumu prodají. Čest výjimkám. Jediným řešením je proto změna naší obchodní politiky resp. cenotvorby. Ale stejně se divím, že si jako celá branže necháme několik let kálet na hlavu a moc se toho nemění.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 24. května 2020
 
romanVýrobce/velkoobchod chce jen prodat co nejvíce zboží za každou cenu. To je naprosto logické jednání. Tady bych tu chybu neviděl. Ale u pneumatik vstupuje další faktor, aby byl produkt funkční. A to ten, že to musí někdo přezout....
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 24. května 2020
 
romanJá bych si odpověděl trochu jinak. Na první otázku bych se asi zeptal sám sebe, jestli není chyba i na naší straně. A na druhou otázku bych tento postup zopakoval. Nevím jak kde, ale u nás se sekačky prodávají na desítkách prodejních míst, ale servisů je podstatně méně. U těch pneumatik je to podobné (nebo alespoň mě to tak připadá).
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 24. května 2020
 
romanJá jenom položím do diskuze dvě otázky pro některé pneuservisáky, kteří sem zpravidla nepřispívají. Hrouda velmi správně a výstižně napsal "Gumy se prodávají úplně všude a míst přibejvá." Svatá pravda. A teď ty otázky: 1) Proč? Protože se jim to za současné situace mezi pneuservisáky velmi často vyplatí. Přitom pneumatika je zboží, které je bez odborného přezutí pouze "něčím černým a kulatým". Pokud má být tento produkt funkční, potřebuje naše služby. Takže: 2) Tak proč toho někteří "montéři" neumí/nechtějí využít? Velká většina živností by tohoto stavu dokázala nepochybně využít ve svůj prospěch, v naší branži je to bohužel "neřešitelný odvěký problém". Proč si naše branže nedokáže chránit "svůj píseček"? Jinak díky všem, kteří se snaží bojovat proti současné "patové" situaci v naší branži.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 23. května 2020
 
romanSAB: Vše okolo cenotvorby závisí na lokalitě a jiných okolnostech. Dříve mě hmyzák volal, že chce přezout novky a pak se zeptal na cenu. Řekl jsem (dle velikosti gumy) cca 1100-1700Kč vč. daně i s zdůvodněním, proč to levněji nedělám a 99% z nich to odmítlo, jelikož jim to "každý" přezuje za 500-700Kč a že jsem se s tou cenou asi "zbláznil".... Jenom jsem přicházel o svůj drahocenný čas a nervy, nezbýval čas na "moje" zákazníky. Tak hmyzákům raději rovnou řeknu, že "novky" nedělám a mám víc času na svoji práci a "své" lidi. Až dobroseři v mém okolí si s cenami okolo 500-700 zničí záda (což je podle mě jediná cesta, jak se dostat z této situace ven), tak pak se snad ceny prací zvednou a pokud to bude i pro mě zajímavá zakázka, tak proč ne. Když položí na stůl 2000, tak se budeme bavit dál, ale to je zatím v mém teritoriu absolutní scifi a než jim dělat šaška za 700 včetně daně....
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 23. května 2020
 
romanNesouhlasím s tím, že nedělat cizí pneu je cesta k záhubě. Než to dělat hmyzu za 700 šaška (víc nedají, jelikož nemusí - bohužel), tak to raději nebudu dělat hmyzákům vůbec. Až bude hmyz akceptovat cenu okolo 2000 a víc, tak změním svůj názor, ale do té doby ne.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 23. května 2020
 
romanBořku, to je moc pěkně napsáno, jen mám obavy, že v naší branži to bude mít stejný vliv na velkou většinu pneuservisáků jako házení hrachu na svislou stěnu. Gumař si nechá líbit skoro všechno a raději "chcípne", než by řekl někomu, kdo si s ním vytírá podlahu rázné NE.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 23. května 2020
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz