Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanHohencenda: Dostali jsme se do této situace sami naší "ochotou" dělat ze sebe otroky pro ostatní prodejce pneumatik (webshopy, bazary, prodejce autopříslušenství resp. náhradních dílů). Pneuservisy neuměly říci "NE", i když to nebylo pro ně výhodné jen proto, aby neztratil zákazníka i za cenu, že výsledný finanční efekt bude defakto nulový (pokud ne záporný). No a jak se říká: "podáš prst a seberou ti celou ruku" a stalo se to skoro pravidlem v celém naší branži. Vezměme si příklad z hostinských, pokrývačů, kosmetiček, kadeřnic atd., kterým dávno "došlo" to, že pokud "povolí zákazníkům otěže", tak si zákazníci začnou nosit vlastní "materiál" a oni půjdou se svojí živností do kopru. Nejsme přece otroky jiných prodejců a nenechejme si kálet na svoji hlavu. Nebojte se, přidejte se!
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 9. prosince 2018
 
romanKroužím často po netu a jak se někde objeví článek, který souvisí s naším oborem, tak si ho rád přečtu. Tam "objevím" i pár pravdivých článků s objektivním a pravdivým obsahem, ale rady od autorů článků mířené čtenářům článků jsou vždy stejné: "... na webshopu se přesvědčete... dobré webshopy uvádějí... internetový prodejci vám poradí...". Nikde ani slůvko o pneuservisech, nikde ani náznak toho, že i pneuservisy nabízejí a prodávají gumy nebo disky či poskytnou rady. Nevím jak Vám, ale mně tyto články o poskytnutí rad pouze na webshopech vadí resp. urážejí a neznám jiný způsob obrany jak se těmto "web radám" jistých redaktorů (zejména na netu) bránit, než tím, že budeme odmítat montáž netového zboží nebo rapidní zdražení na evropské ceny prací. To jsem opravdu takový "odpad", že nás mají ostatní "webpisálkové" pouze za ušmudlané negramotné sluhy sloužící webshopům? Asi ano.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 8. prosince 2018
 
romanHmyz kolenovrtný si musí začít uvědomovat, že pneuservisy se z jeho pneumatik, které si kolenovrt zakoupil na netu (nebo od někoho, kdo nemá servis) rozhodně nepodělají a že kolenovrt obecný je se svou kolenovrtní zakázkou až na samém konci priorit normálního pneuservisáka a během přezouvací sezóny i "persona non grata" v našem pneuservise. Mimo sezónu dostane hmyz kolenovrtní pokaždé jako prémii i přezutí za plnou cenu, neboli bez jakékoliv možné slevy. Není přece donekonečna možné dotovat drahý provoz pneuservisu z našich prodejů pneumatik. Dalším šokem pro kolenovrtní hmyz bude to, až zjistí, že mu pneuservis často poskytne pneumatiky za podobnou cenu a navíc s levnější prací, takže celkově by kolenovrt s nákupem gum v pneuservisu i ušetřil. Chce to jen svůj čas a hlavně nepolevit v našem úsilí. Kolenovrti se musí naučit mluvit o cenách a podmínkách dodání pneumatik i s pneuservisáky a dále se (některé) velkoobchody musí naučit jednat s pneuservisy jako s opravdovými obchodními partnery, kterým nebudou cenově podrážet nohy. Není normální, když kolenovrt, který si koupí jednou za 5 let čtyři nové gumy je má za stejnou cenu, jako pneuservis, který odebírá z tohoto VO pneumatiky za desetitisíce či statisíce korun ročně. Sen nebo možná (blížící se) realita? Toť otázka...
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 7. prosince 2018
 
romanSouhlas Hroudo, kolenovrti jsou "zblblý" netem a ani se neobtěžují zeptat v pneuservisu na naši nabídku (ono to často vyjde ± stejně), konkrétně dneska sousedka prohulila v součtu cen za gumy+práce na Octě 400Kč oproti mé nabídce, při placení jsem ji to řekl a řádně jsem si situaci vychutnal. Ale jde hlavně o princip a o to, proč ze mně (a i ze sebe) dělá "vola"... Holt musím zpřísnit "výcvik" sousedů a jim podobných kolenovrtů. Jinak ke Tvému kolenovrtovi "....on mě s ušklibnutím řekl tak já si to zítra necham udělat u táty v práci a zadarmo": To bych neřešil, to je ukázkový případ, jak poznat kolenovrtní dotěrný hmyz. Zadarmo nepracuje nikdo a pokud mu to někdo přezuje "v práci" zadarmo (neboli za zády továrníka), tak pouze okrádá svého zaměstnavatele a Boží mlýny melou sice pomalu, ale snad i spravedlivě. Já si tel. kontakty (pokud je mám) těchto kolenovrtů ukládám do mobilu, abych i za pár let věděl, že tento člověk má UPPDKV a že je pro něj vždy obsazeno.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 6. prosince 2018
 
romanDocela mě překvapuje, kolik kolenovrtů ještě nemá přezuto a hlavně že jim ani tolik nevadí "vysokohorská přirážka" (tj. sleva 0% na přezutí) na netové gumy. Asi to je stále málo drahé, musím tomu přizpůsobit svůj nový ceník pneuservisních prací. Dále je zajímavé, že někteří kolenovrti i z naší malé ulice stále nevědí, že již skoro čtvrt století prodávám pneumatiky a to přitom denně chodí okolo mé cedule s nápisem Prodej pneumatik a pneuservis.... Holt vysoká cena za přezutí jim to snad pro příště už připomene. Pokud oni ani nemají kousek slušnosti se mě zeptat na cenu pneumatik, nevidím jediný důvod jim nabídnout příznivější podmínky na pneuservisní práce. Jak je to u Vás, přátelé?
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 6. prosince 2018
 
romanVětšinou platí, že pokud nejgumy nepřezuješ, tak sice vyděláš méně, ale ve velké většině nebudeš tahat nejgumy do kontejneru zadarmo.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 5. prosince 2018
 
romanBF: Ahoj Bořku, jak jsem se dostal ke gumařině? Napsal jsem to na blog, aby se to v tomto vlákně nepletlo.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 1. prosince 2018
 
romanNejhorší na tom je to, že si zákazník kolenovrt myslí, že na těch gumách máme minimálně 40% rabatu a tak že netovou nabídku můžeme hravě "podlést". Zákazník logicky nemůže pochopit, že zákazník kolenovrt si zakoupí gumy jednou za pět let a má stejnou cenu nákupu jako pneuservis, který otočí za pneumatiky desetitisíce/statisíce korun ročně. Jedinou obranou pneuservisu je tyto gumy kolenovrtům nemontovat, není jiného způsobu obrany (pokud vynechám takové ceny prací jako jsou běžné v Německu, ale to by kolenovrti též nesnesli). Pneuservisy musí držet spolu, jinak se nic na filosofii distributorů (VO) nezmění. Nebojte se, přidejte se!!
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 30. listopadu 2018
 
romanDnes se stavil jeden ze stálých zákazníků s dotazem, za kolik bych mu nabídl 1956515 UG9 v téčku. Jelikož GY běžně nedělám, tak koukám do různých VO a můj nejlepší nákup byl cca 1315 vč. DPH a dopravy, takže pro zákazníka za 1500Kč. Zákazník se rozlítil, že na netu jsou (a měl pravdu) za 1150+130=1280Kč, ale že je ochoten si je za 1350 zakoupit u mně. Zákazník mě dále sdělil, že musím pochopit, že si je koupí tam, kde mu je prodají nejlevněji. Na to jsem mu odpověděl, že to jistě může, ale že JÁ mu je nenamontuji, protože nebudu dělat webshopům šaška/sluhu a dále to, co je pro mně defakto prodělečné (záruka, likvidace ojetých atd.) a dále to, že takový "bordel", jako je v cenové politice MO a VO (stejná cena pro obě skupiny) je asi pouze jedině v pneumatikách. Odvětil, že sice to částečně chápe, ale i tak se budeme muset po několika letech spolupráce rozloučit. Říkám OK, nemám jinou volbu, nemám kam s cenou klesnout, ale pokud nepochodí s montáží jinde, tak moje nabídka na přezutí gum z netu bude 2000,-. Zákazník mi nabídl, že zavolá za půl hodiny a ať si to pořádně rozmyslím. Odpověď byla: Nemám si co rozmýšlet, moje nabídka je stále stejná a bude stejná i zítra - gumy z netu nepřezouvám a nemám kam klesnout s cenou UG9... Tak OK, beru je, tak mi je za 1500 objednejte.. => Nebojte se, přidejte se!!
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 29. listopadu 2018
 
romanVšechno mám, jenom přezout. Gumy mně dnes dopoledne přijdou/přišly z netu.... Nevím, čím to je, ale po vyslyšení takových vět mám zvýšený krevní tlak, bolesti hlavy, amok a na pokožce se mi vytvoří malé pupínky, jako by mě pokousal nějaký otravný a zároveň bodavý hmyz.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 28. listopadu 2018
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz