Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanBF: Mám jisté obavy, že tyto ceny ZATÍM akceptují pouze zákazníci v Praze a Brně. Netuším, jak by na ceny "naplno" reagovala klientela v menších městech. Ale jedna věc je základní ceník a druhou věcí je to, kolika zákazníků se tyto "plné" ceny týkají. Neznám podrobnosti u TASY, ale co říkal kamarád z Bestdrivu, tak mají podobný "základní" ceník, ale skoro každý, kdo má do zádele díru dostane slevu až do výše cca 50-60% (firemní slevy, věrnostní karty každému a jiné cípoviny). Musím se u něho stavit v týdnu na pokec, abych zjistil, jestli se nebojí a přidají se k nám. Sice o tom silně pochybuji, ale zeptám se. Kamarádovi se naše akce zamlouvá, ale on tomu nevelí, on je jeden ze dvou mechaniků, kteří zbyli na celém servisu.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 7. října 2018
 
romanPráce 220, ventil 20, závaží 1gr=1Kč. Když to sčítnu, tak zhruba bývá 60gr=>60Kč+20Kč+220Kč=300Kčx4=1200Kč včetně DPH. Takže stejně. Jsem malinký servis bez zaměstnanců.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 7. října 2018
 
romanZdravím ostatní gumaře. Jak se blíží čas přezouvání, tak lidé začínají "courat" a ptát se na zimní obutí. Zatím jsem spokojený, něco se už prodalo, něco je rozjednáno a je to na dobré cestě. Nicméně bylo pár jedinců, kteří již hlásili, že mají gumy zakoupeny na netu a kdy se mohou stavit na přezutí. Když jsem jim sdělil tu radostnou novinu, že to typuji až po 25. listopadu, stal jsem se hromosvodem slovních blesků, jestli jsem normální? Odpověděl jsem, že ano a vysvětlil jsem jim svoje priority v sezóně a uvedl několik příkladů z praxe, kde si lidé brání svoji živnost před kolenovrty s konkurenčním zbožím zakoupeným jinde (kadeřnice, hostinští, polepy reklam, pokrývači atd.). Kolenovrti mně popřáli brzký krach a odfuněli vys*rat někam jinam. Záleží na každém z nás, kolik pneuservisů kolenovrt bude muset objet, než najde "dobráka", který mu to v sezóně ihned (a nejlépe se slevou) přezuje... Neboj se, přidej se!
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 6. října 2018
 
romanNové gumy mám naskladněny všude, kde se v mých malých prostorech dá, projít bez přerovnání gum ve skladu se nedá a stejně k "životu" nutně potřebuji nějakou spedici. Navíc i v říjnu chce někdo zakoupit letní gumy a bohužel v těch nezvyklých rozměrech. Ať se snažím sebevíc, tak bez služeb přepravních společností se neobejdu. Špatně se odhaduje předzásobení u větších pneuservisů, ale u těch malých je to ještě větší umění, které mě asi schází.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 4. října 2018
 
romanCo brání úředníkům či manažerům České Pošty, aby hupsli do dodávek a vyrazili tu a tam na výpomoc řidičům na rozvozu? Za totáče, když nebyli u VČ pekáren lidi (nemoc, dovolená), tak jezdili vypomáhat chlapi z autodílny, garážmistr a někdy i nějaký "kravaťák"... Linka musela vyjet... A teď? Hlavně že furt brečí, že nemají peníze...
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 3. října 2018
 
romanZdravím ve spolek, mohu potvrdit problémy s DPD. Problémy snad nejsou v mých končinách na rozvozu, ale pravděpodobně při přepravy zboží mezi depy. Česká Pošta nemá ve VČ lidi na rozvoz, takže někdy rozvoz úplně zruší bez náhrady. Paradoxně z Vídně to chodí skoro vždy do 24 hodin. Kdybych věděl, co přesně a kolik toho mám naskladnit....
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 3. října 2018
 
romanBF: Omlouvám se, ale na "moravský sjezd" nepřijedu, mám už dlouho naplánovanou oslavu ke kulatému výročí ukončení gymplu. Snad příště. Zdravím tímto všechny gumaře, kteří budou 29.9. ve sklípku.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 27. září 2018
 
romanZdravím kamarády z akce NEBOJ SE - PŘIDEJ SE. I já už mám na webu "reklamní" bannerek http://www.pneurevue.cz/profile/roman/photo/1-roman/4-podzim-2018.html . Tento banner mám v sekci "pneuservis". Po minulých zkušenostech s těmito restrikcemi mám podobný "poutač" ještě i na stránce s kontakty. Kolenovrti totiž asi nečtou (nebo nechtějí umět číst) a tak to pro ně uvádím na svém webu vícekrát.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 25. září 2018
 
romanPavel: Máš pravdu. Jsem v podobné situaci (jsem OSVČ), ale chci ji změnit. Něco se naskladní a zbytek se dokupuje hlavně přes internet. Ten poměr mezi naskladněním vers. dokupy je u každého jiný, zejména v malém měřítku se to nedá odhadnout skoro vůbec. Nabídky některých VO, jak pravdivě píšeš, jsou často cenově úplně někde "jinde". Některé velkoobchody, které mají svůj vlastní MO webshop nabízejí pneuservisům to samé zboží dráže než maloobchodně... Krutá realita... Proč? VO totiž za současné situace pneuservisy skoro vůbec nepotřebují jako distribuční kanál (resp. se řídí heslem: Nakup si na sklad, my ti pak cenově podtrhneme nohy naším maloobchodem a že to tobě zůstane jako ležák? Tvůj problém...), ale jako "otroky", kteří namontují jejich zboží (nejlépe ihned) zákazníkovi a zdarma se postarají o likvidaci zákazníkových ojetých pneumatik. Ale pár rozumných VO existuje. Nabízí se otázka, jestli je možné tuto situaci vůbec změnit. Já jsem přesvědčen, že pneuservisy mohou něco svým jednáním změnit nebo ovlivnit a o tom tady právě diskutujeme. Jistě, na netu se bude stále něco prodávat, ale ten (ne)poměr u pneumatik je pro pneuservisy už v neudržitelných mezích. Pozice pneuservisů musí u VO partnerů posílit, pak se s námi budou (snad konečně) rozumně bavit i o "normálních" VO cenách pro pneuservisy.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 19. září 2018
 
romanKoukám, že je na světě další kolenovrtní portál https://bit.ly/2QB3FUt . Píšu to úmyslně přes tohle "přesměrovátko", aby tam nebylo moc "stop" z této sajty. Koupit je jedna věc, ale co to ostatní... Kdo jim to přezuje? Jak píše BF: Neboj se - Přidej se.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 17. září 2018
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz