Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanSJM: Asi jsem se špatně vyjádřil. "Problémem" jsem myslel tu část věty, kde říkám: "...ale hodně zákazníků půjde tam, kde mu nabídnou stejnou službu za nižší cenu, popř. o něco nižší kvalitu práce, ale za rapidně nižší cenu". Neboli český zákazník (i ten movitější) je na cenu za službu velmi citlivý a často preferuje o něco horší, ale levnější řešení. Je to při (pod)průměrných českých příjmech za odvedenou práci docela logické a dalším faktorem je i to, že Češi odkojení socikem byli zvyknutí, že za práci se platí max. "20Kč/hod" a dále hodně mladých spoluobčanů vidí práci rukami jako něco pouze pro "póvl" a proto toho, kdo pracuje rukami nehodlá nijak "zaplatit". Hodně Čechům nevadí dát za nový telefon 20000Kč či více, což je třeba 2x tolik než za minulý telefon, ale zaplatit o 100Kč víc za práci rukami už "nepřekousne".
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 5. února 2018
 
romanSvatá pravda co píšeš. Problém je v tom, že každý zákazník je jiný, ale hodně zákazníků půjde tam, kde mu nabídnou stejnou službu za nižší cenu, popř. o něco nižší kvalitu práce, ale za rapidně nižší cenu. To ani neberu v potaz to, že někdo naúčtuje nové ventily a závaží a ve skutečnosti natluče nová (nebo novější) závaží pouze na venkovní stranu disku, zbytek nechá použité závaží i ventily, nicméně lid ho obdivuje, jak je levný a dobrý... Jedna z "neférovostí" je ta, že spousta malých pneuservisů není plátcem DPH (to máš reální rozdíl ve finální ceně 21% pro neplatce daně z řad zákazníků, což je strašně moc). Druhá "neférovost" je v tom, že některé pneuservisy spadly pod EET již loni v březnu, některé tam spadnou možná letos, některé servisy třeba vůbec. Všechno to jsou náklady navíc a to se musí projevit ve finální ceně. Třetí "neférovost" je v tom, že hodně malých pneuservisů je sezónních a mimo sezónu mají zavřeno, což je opět diametrální rozdíl na straně výdajů, jelikož příjmy v naší branži jsou hlavně v sezóně. Takže valorizovat ceny musíme všichni, ale každý musí zvolit tu správnou mez o kolik. Na současné "válce gumařů" tratíme všichni, snad tu válku nějak přežijeme.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 3. února 2018
 
romanZaměstnanci továren (u nás i v Helmutově) mají své odbory, které spojují zaměstnance firem, které si často konkurují, ale navenek vystupují jako "odbory průmyslu XYZ" za např. zlepšení resp. zvýšení mezd. Například lékaři u nás mají svoji Lékařskou komoru, která bojuje za zájmy lékařů (elektr. recepty, EET apod.). Za éry našich dědů existovalo něco jako oborové cechy, jestli to bylo i u tehdejších "gumařů" nevím. Kdyby možná existovalo nějaké funkční sdružení (oborový cech) pneuservisů/pneuservisáků, byla by možná šance něco rychleji změnit, řešit naše oborové problémy. Třeba se pletu, ale tohle je můj názor na současnou nelehkou situaci. Není možné pracovat za ceny stejné jako před 10 lety...
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 2. února 2018
 
romanK té politice: Česká společnost je rozdělená "půl na půl", takže jak volby jak do sněmovny, tak prezidentské, dopadly tak, jak dopadly. V tom bych neviděl zásadní problém. Problém vidím v tom, že západ má naši republiku hlavně jako zdroj levné pracovní síly a kdo to říká nahlas, je nazýván všelijakými "nepěknými" názvy ze strany bohatších států. Co se líbí jedné straně "barikády" se velmi často nelíbí druhé straně "barikády" a politici jsou od toho, aby našli kompromis schůdný pro obě strany. A to platí jak v politice, tak v obchodu mezi zákazníkem a poskytovatelem služeb, kde místo politika "sedí" zástupce firmy. Firma chce (a musí) vydělávat a zákazník chce za své peníze co nejvíce služeb resp. chce tu samou službu co nejlevněji. Bohužel najití rozumného kompromisu je velmi složitý úkol... a to jak v politice, tak v naší gumařské branži.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 1. února 2018
 
romanSmažte někdo tu "skrytou" reklamu na něčí služby. Díky.
Kritéria pro pneuservis?
neděle, 21. ledna 2018
 
romanOpravdu nechápu, proč naše branže nedrží více spolu. I ten nejmenší pneuservis, který se živý gumami celý rok (pokud se tím živý celý rok) má podobné trable, jako ten velký, jen v jiném měřítku. Tak proč někteří pneuservisáci (snad z principu?) cenově podlézají až na nesmyslné ceny svých služeb? Aby byly nejlevnějšími v okolí? Sice si vydělají max. na novou montpáku, ale jsou nejlevnější....
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 10. ledna 2018
 
romanHlavně druhý pán v saku a bílé košili o tom prvním řekne, že jde o cenu zcela běžnou a normální. Pár "všeumělů" u zouvačky z druhé ruky a v montérkách po svém bývalém zaměstnavateli řeknou, že by to udělali i za 500Kč a přitom stejně kvalitně... Možná by použili i "repasovaná" vyvažovací tělíska jemným smirglem a nové ventily 5 let staré z výprodeje.. Dokud se tohle nezmění, tak si můžeme tady pěkně pokecat, ale asi nic víc s tím neuděláme-bohužel.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 10. ledna 2018
 
romanEguma: Takže kolik procent z ceny pneumatik je shop ochoten dát pneuservisu za to, že přebírá záruku na tvé gumy, poradil zákazníkovi s výběrem tvých pneumatik a postaral se zdarma o likvidaci ojetých pneu? Práci za přezutí pneumatik bude platit zákazník nebo shop?
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 19. prosince 2017
 
romanEguma: Takže ty máš představu, že tvůj přátelský pneuservis zákazníkovi rád poradí, zákazník si zakoupí gumy u tebe na netu a zbývá jediný detail: Kdo by to (nejlépe zadarmo) namontoval, postaral se zdarma o sjeté gumy, nesl záruku za tebou prodané gumy a řešil reklamace tvých pneumatik a to celé zdarma.... Nezlob se, ale tohle je pro jakýkoliv pneuservis nezajímavé.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 19. prosince 2017
 
romanEguma: Píšeš: "Ale když tomu pak sami říkáte rasovina a špína, tím tu práci sami degradujete." Můžeš mi, prosím vysvětlit, čím to degradujeme? To je pouze holý fakt a popis situace.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 19. prosince 2017
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz