Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanJeště jedna věc k těm šlupkám: Když si jdu něco koupit, tak se mě nikdo neptá, jestli jsem ty peníze vydělal na šlupkách, na premiovkách nebo na těch "našich", ale pouze na to, jestli ty peníze mám. Taková už je dnešní doba. Za dobrou radu si toho moc nekoupím a tak prodávám i šlupky. Pokud je neprodám já, prodá je někdo jiný.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 8. července 2021
 
romanHroudo, proč se nebavit o tom zde, na veřejném fóru? Jednoduchá odpověď. Protože tohle mohou číst i koncáci a koncákům musí být prd po tom, kolik mám na čem marži. Pro koncáka českého typu (a to je ta česká povaha) je jeho přáním, aby prodejce měl na tom co nejméně a koupí si trucem něco jiného. Snad to už nemusím (a ani nebudu) více rozvádět.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 8. července 2021
 
romanHroudo máš naprosto pravdu, ale dá se rozumně vydělat i třebas na "číně". Jen nevím, jestli je dobré se bavit na veřejném fóru na tohle téma "na plnou hubu". Lassa jsou vynikající pneumatiky s bezkonkurenčními službami pro koncové zákazníky a to, že pneuservisy mají z nich dobrou marži je pouze třešničkou na dortu.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 7. července 2021
 
romanPM: 1) Mám v okolí několik servisů a nich nikdo není plátcem daně (na rozdíl ode mně), takže si nemohu dovolit vysoké ceny, jelikož pracuji z velké většiny pro "běžný lid", který tento fakt logicky nebere v potaz. Nicméně za "pětikilo" a podobné cifry rozhodně nepřezouvám. 2) Prodávám v naprosté většině jen ty pneumatiky, na kterých je dobrá marže. 3) Jelikož pracuji jen sám na sebe a důchod se blíží, tak přezouvám ve velké většině jen tu klientelu, která si kupuje gumy u mě. Nelukrativní zakázky již tu a tam odmítám. 4) I z ventilů a závaží je marže (a dost vysoká pokud to vyjádříme procenty). 5) Přesný poměr práce/marže jsem nepočítal, jen jsem to odhadl z účetnictví, takže odchylka cca 10% je možná, ale rozhodně mám víc z prodeje než z práce.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 7. července 2021
 
romanZdravím všechny rozumné pneuservisáky. Souhlasím s Bořkem asi ve všem, co napsal. Prvně bych se ještě vrátil k minulé anketě, kde bylo cca 50% pneuservisů ochotno přezouvat všechny nové pneumatiky za stejný peníz bez ohledu na to, kde byly pneumatiky zakoupeny. Tomu opravdu nerozumím, proč těchto cca 50% pneuservisů nemotivuje (či nechce motivovat) zákazníky k nákupu zboží ve svém pneuservisu a nevadí jim, že někdo "líže pouze smetanu v obleku a druhý po něm dojídá pouze drobky v propocených montérkách". Ano, až se budou ceny za přezutí blížit 100€, pak možná (asi) změním svůj názor, ale dříve nikoliv. Já říkám zcela otevřeně, že mě to hodně vadí a proto jednám tak, jak jednám. K Bořkově dotazu: U mě činí poměr zisku z prodeje pneumatik cca 60-70% celkového zisku.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 28. června 2021
 
romanJe to mj. i o penězích. Proč by dělal rukama a ničil si svá záda, když může sedět u PC a fyzicky se nenamáhat a vydělat si podstatně víc, než ten, který se nadře. Až bude fyzická práce královsky zaplacená (jak to je běžné v okolních státech EU), tak se určitě někdo najde a půjde dělat rukama. Sice se víc nadře, ale také si víc vydělá než běžný "kravaťák". Tohle se určitě někdy změní, jen je otázkou kdy to bude.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 17. června 2021
 
romanTéž si myslím, že jak to dopadne s prodejem pneumatik a službami v pneuservisech v horizontu několika let záleží jen a jen na nás samotných, co si necháme líbit a co už ne. Jak se dříve říkalo: "Nevidím jediný důvod si svlékat kalhoty již teď, brod je ještě hodně daleko."
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 13. června 2021
 
romanUrčitě to není rozhodující kritérium pro výběr pneuservisu, ale někdy se to hodí (třeba u neopravitelných defektů, kdy zákazník s pětistovkou v kapce by si 2 nové gumy nekoupil, ale na kartu ano). QR platba je určitě dobré řešení, také přijímám též QR platby, ale to je spíš výjimkou. Používat bankovnictví v mobilu není (alespoň podle mně) nejbezpečnějším řešením. Ale to je každého věc, jak se chová v digitálním světě, nikoliv moje.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 3. června 2021
 
romanKarty beru, hodně lidí hotovost už s sebou ani nenosí. Nebýt plateb kartou, tak bych přišel o pár kšeftů, což mi minimálně "kompenzuje" poplatky bance za platbu kartou, takže u mě karty mají zelenou.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 3. června 2021
 
romanSAB: Myslím si, že těch dobroserů je víc, než těch zmíněných 22%, ale budiž. Pokud ale je mezi námi 22% dobroserů tak to je sice dost, ale před 5 roky bylo těch dobroserů minimálně 80-90%, takže bych to viděl docela pozitivně. Posun k "lepšímu" tam je vidět. I dobroser snad časem pozná, že tudy cesta k vítězství nevede a zavede nějaké antihmyzí restrikce. Všechno chce svůj čas. Jak už napsal Bořek: "život se má prožít a ne přežít". Dělat lidem dobrosera nebo šaška znamená, že si život jenom doku*víme.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 31. května 2021
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz