Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanSAB podruhé: Mimo sezónu je hmyz u mě "vítán", samozřejmě bez slevy, nicméně cena přezutí je nižší než ta Tvoje. Vyšší "raketa" není v mém regionu neakceptovatelná - viz. níže.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 27. dubna 2020
 
romanSAB: Vidím to trochu jinak. Jsou dvě metody, jak bojovat proti hmyzu - buď "raketové" ceny nebo zákaz. Já volím zákaz, Ty "raketu". V době přezouvání mám své práce dost a aby hmyzák akceptoval "Tvoje" ceny je v mém okolí nereálné a jelikož jim nehodlám dělat kašpara, tak je odmítnu resp. nabídnu termín po cca 15.květnu. Jinými slovy: V mém okolí je hodně dobroserů, kteří jim to udělají za cenu, která je pro mě v sezóně nezajímavá či urážlivá a nehodlám si zaplevelit svůj servis někým, kdo mě nenechá nikdy vydělat. Oni sice potřebují přezout, ale je stále dost dobroserů, kteří mu to "nějak" přezují za pár šlupek. Takže ať se tito dobroserové v mém okolí totálně zahltí hmyzem a ať se třeba uštvou k smrti. Oni ani nejsou plátci daně, takže i legální cestou mají náskok oproti mě 21%. Já jsem už to jednou přehnal (nejsem už nejmladší) a skončil jsem ve špitále. Takže moje stanovisko znáš a já Tě ubezpečuji, že jej měnit nebudu. Takto to praktikuji již několik let a u mě to funguje.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 27. dubna 2020
 
romanSABe, k těm cenám: Asi záleží mj. na lokalitě. Pokud bych já na hmyzáka vyjel s Tvojí cenou 1500/2000 Kč bez daně za přezutí gum z netu, tak se klidně vsadím, že by to asi úplně každý odmítl. V mé lokalitě se gumy z netu běžnějších rozměrů (13-19") bohužel přezouvají v rozmezí 700-1150 Kč bez daně a u fušérů "za 500". Takže proto mají hmyzáci u mně "utrum". Pokud mám trochu času, tak raději udělám defekt komukoliv z ulice, než hmyzákovi přezout novky.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 27. dubna 2020
 
romanNení jiná možnost. Nebudou si s námi soustavně vytírat zádel.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 27. dubna 2020
 
romanNj. Připustili jsme si lidi obrazně řečeno moc blízko k tělu a tak s námi jednají jako s tím největším póvlem. Bohužel zatím skoro vždycky najdou nějakého dobrosera, který přistoupí na jejich podmínky hry.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 26. dubna 2020
 
romanBIB: Nebál bych se říci, že tento "styl" telefonního rozhovoru je naprosto běžný a spíš je skoro zázrak, že by tento druh telefonního rozhovoru probíhal jinak. Když volá žena, tak s oblibou používám přirovnání "pokud zavoláte do masny a zeptáte, kolik mě bude stát u vás kus salámu" a když volá muž, tak se odpovídám "pokud zavoláte lékaři a zeptáte se, kdy budete zase zdravý, protože vás že vás bolí hlava". Někdo křápne telefonem, někdo pochopí, že se to nedá po telefonu odhadnout a staví se.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 26. dubna 2020
 
romanPokud volající pokládá jako první otázku "za kolik", tak odpovídám "jako na podzim a je plno" nebo "je plno a nejdříve za 14 dní". Proč? Protože tato otázka většinou bývá typickým znakem kolenovrta a ten asi nikdy nebude mým stálým klientem a nehodlám se zúčastnit soutěže o minimální cenu. Raději obsloužím člověka z ulice s defektem než kolenovrta s novkami. Jinak práce je stále docela dost, ale kšefty jsou na bodu mrazu.
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 24. dubna 2020
 
romanNa práci mám "rozumně" plno, ale není to ten cvrkot jako jiné roky, pokles zakázek je tak cca 20%, ale kšefty úplně stojí, lidé předem předjednané kšefty odsouvají na příští rok a gumy z předzásobení zatím jen zabírají místo ve skladu. Uvidíme, jak to bude vypadat v květnu.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 23. dubna 2020
 
romanKolové matky namontované obráceně jsem párkrát viděl, záměnu kužel za čočku tu a tam také vidím, ale aby matka "propadla" diskem a zákazník mohl odjet ze servisu… To jsem ještě nezažil.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 22. dubna 2020
 
romanObjednal jsem v pátek zboží od jednoho stálého dodavatele, který mně odeslal zboží na dobírku, ačkoliv hlásal, že zboží bude v této době posílat zboží na fakturu. No nic, říkal jsem si, snad dodavatel ví, co dělá. Přepravce převzal zboží a dopravil jej na depo pro východní Čechy a na regionální pobočce napsali na dodací list NEDORUČOVAT-DOBÍRKA a suše odeslali zboží zpět dodavateli bez jakéhokoliv sdělení komukoliv, jen to uvedli na sledování zásilek. No nevím, kdyby mně (nebo dodavatele) nějak kontaktovali, tak budiž, ale tohle jednání přepravce se mi nelíbí, jelikož ostatní dopravci si vždy dokázali nějak poradit ke spokojenosti obou stran. Alespoň mám jasný písemný důkaz, že mně virová krize ovlivnila a žádost o 25k je zcela oprávněná. Zítra to budu řešit dál, ale jsem velmi zklamaný jednáním jednoho stálého přepravce.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 20. dubna 2020
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz