Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanSJM: Problém je v tom, že český národ zatím "není zvyklý" za dobré služby dobře zaplatit a to se táhne už od socíku - bohužel. Zatím se cenová politika služeb v gumařině ani zdaleka nepřibližuje tomu, aby samostatné pneuslužby byly výdělečné resp. alespoň soběstačné. Pokud budou existovat "charitativní" pneuservisy, tak se situace těžko změní. Největší průšvih je ale v tom, že pneuservisy, které mají svoji cenovou politiku nastavenou na "soběstačnou/ziskovou" jsou označovány některými jedinci v tisku, ve shopech či internetových fórech jako "nenažranci" a zákazníci jsou "varováni" před návštěvou těchto pneuservisů. Smutné, že...
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 7. října 2019
 
romanHrouda: Určitě by se několik lidí k nám přidalo (i když to každý vidíme trochu jinak), ale velká část možná čeká na to, až to "někdo" zavede do praxe před nimi a navíc pořádně otestuje, aby případný neúspěch nepadl i na jejich záda. Většina pneuservisáků chce změnu, ale velká většina nechce pro to nic riskovat či udělat. Dokud se to v celé naší branži nepo**re, tak jakékoliv změny budou asi pomalé a minoritní.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 23. září 2019
 
romanHroudo, to je začarovaný kruh. Pokud máš v blízkosti pneuservisy, kde kompletní přezutí stojí stále okolo 500-700,-vč. daně, tak není moc kam zdražovat (resp. můžeš zdražit, ale každý uteče jinam). A dál už je to obehraná písnička, takže proč bych to psal už asi po padesáté...
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 22. září 2019
 
romanHroudo, my dva se evidentně neshodneme skoro na ničem. Pokud by byly adekvátní ceny za práce, tak je jiná situace (kterou Ty preferuješ), jenže ta situace zdaleka není a tak se bráním jinak. Já nevěřím tomu, že se v dohledné době ceny prací zvýší na adekvátní hodnotu a proto praktikuji jinou strategii.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 22. září 2019
 
romanHrouda: Nesmíš být z těch "boud" tolik vystrašený. Nepamatuji se, že by "bouda" použila nová závaží nebo nové ventily. Bohužel tento nešvar se vyskytuje tu a tam i v normálních pneuservisech. Pneum: Já znám naopak spoustu lidí, kteří se na internetu "trochu" pohybují (zejména starší lidé), ale sociální sítě jim vůbec nic neříkají, ale máš pravdu v tom, že na "klábos" jsou sociální sítě asi lepší, nicméně já osobně beru web jako lepší zdroj informací a rad.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 22. září 2019
 
romanPneum: Tak to se omlouvám, vyložil jsem si to jinak, než bylo Tebou myšleno.
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 22. září 2019
 
romanHroudo, jednoduchá odpověď: Ventily, závaží a ostatní komponenty není problém "ošetřit". Např. ventil je zdarma, ale jeho montáž stojí např. 20,- Kč => zákazník zaplatí stejně, když si koupí prkotiny kdekoliv jinde, nebo u mě.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 21. září 2019
 
romanPneum: Není to trochu jinak? Neznám pneuservis, který by byl nadšený novými pneumatikami zakoupenými jinde. Ceny za přezutí se ani zdaleka neblíží Evropě, ale vstupní náklady jsou srovnatelné. Až budou evropské ceny za přezutí, tak se nikdo bránit asi už nebude, ale ceny s Evropou 1:1 jsou zatím v nedohlednu => Žádný pneuservis není nadšený, když si zákazník koupí gumy někde v Tramtárii a pneuservis se už nemůže dočkat, jak je bude přezouvat za "naše" ceny a navíc bude muset staré gumy grátis zlikvidovat... Rozdíl je jenom v tom, že někdo se brání, druhý sklopí uši a třetí dělá, že o ničem neví, aby nepřišel ani o jednoho zákazníka. Navíc se blíží sezóna a opravdu nechápu, proč bych měl přezouvat cizí gumy z netu, když nebudu stíhat přezouvat ani "své" stálé klienty. Pokud někdo dává přednost přezouvat gumy ze shopů před přezouváním své stálé klientely, tak je to jeho volba a nikdo mu v tom asi bránit nebude. Nechápu, čemu se tedy tvoji kolegové tak diví, jak uvádíš níže.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 21. září 2019
 
romanNevím proč, ale letos pozoruji opětovné zvýšení počtu donesených jetin z bazarů a vrakovišť. Uvažuji, že "zákaz vjezdu" nových gum od jiných prodejců rozšířím i o "zákaz vjezdu" jetin.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 21. září 2019
 
romanKdo si chce bránit svoje živobytí, tak se přidá k naší výzvě už teď a ten, který chce "být hodný" na kolenovrty a nechá si jimi kálet na svoji hlavu nepomůže ani 10 klubů na sociálních sítích. Myslím si, že tuto diskuzi čte na Pneurevue hodně pneuservisáků a záleží pouze na nich, jak se zachovají. Nebráním se vzniku klubu na sociálních sítích, ale v tomto případě a tento okamžik tam nevidím ani nějakou výhodu.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 21. září 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz