Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanDříve jsem také přezouval i o svátcích, teď už na to dlabu. Sváteční příplatek mě nikdo ze "svátečních zákazníků" nezaplatí (nedá) a jsem také jenom člověk. Notabene "normální" člověk ve svátek na 99% nepřijde a na hmyzáky typu "jenom nasadit kola z netu" z vysoka s**u. Zítra mám zadáno a plno, stejně jako na příští týden. Nezblázním se z toho.
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 10. dubna 2020
 
romanĎábel bývá ukryt v detailech - z jedné diskuze na netu (cituji) - "je zajímavé že se nikde nepíše o tom že když požádáte o tuto pomoc automaticky nedostanete slevu na poplatníka (24800 tuším) = takže tento dar je jako vždy NIC ! " => Takže uvidíme zítra, ale je dost možné, že to bude realita. Už jsem se lekl, že by stát něco OSVČ daroval.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 6. dubna 2020
 
romanUvidíme, jak to nakonec bude schváleno => https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prehledne-jak-vlada-nakonec-zmenila-podminky-prispevku-pro-osvc-40319626 .
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 6. dubna 2020
 
romanJednou z možností jak minimalizovat nákazu virákem je platba platební kartou. Proto sem dávám odkaz na srovnání platebních terminálů => https://www.mesec.cz/clanky/chcete-prijimat-platebni-karty-poplatky-moc-nezlevnily-mame-podrobny-test/ . Jelikož jsem živnostník a mimo sezónu mám minimální obraty, tak jsem si vybral řešení bez fixního poplatku, byť s vyšším odečtem procent platby => http://r.sumup.io/oCQYX . Ať si každý vybere to, co mu bude nejvíce vyhovovat.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 1. dubna 2020
 
romanPodle velikosti kol 200 až 320,- Kč za sadu, ale jen v krajním případě. Jinak bez vyvážení mají běžní kolemjdoucí smůlu.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 31. března 2020
 
romanJá bych to spíš nazval "nakažen kokotovirusem".
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 28. března 2020
 
romanGumařina vždycky byla a je špinavou a fyzicky namáhavou prací, takže uznávám, že hygiena je důležitou věcí, ale jak toho docílit v praxi na dílně? Zákazníky "vyženeš" z dílny, zaplatí kartou, ale co dál? Neumím si představit, jak si myji na dílně každých 5 minut ruce a jak neustále "šteluji" roušku tak, abych se sám nenakazil svýma rukama a přitom abych omezil šíření nákazy na minimum. Notabene propocená rouška je skoro horší než žádná rouška. Takže to spíš vidím jen na to "doufání ve štěstí", což není ideální řešení. Hroudo, za 500,- se to nedá legální cestou dělat, to už jsem tady popisoval asi před měsícem.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 28. března 2020
 
romanZkoušel jsem pro neodkladné případy prací 2 typy po domácku udělaných roušek, ale to je pro manuální práci "o ničem", takže mám něco jako rukáv na obličeji (přesně jako lupiči) a je to nepatrně menší zlo než rouška. Nicméně je to "za trest", takže i na nutné zakázky jsem zavedl "rouškový" příplatek a nikdo zatím neprotestuje. Stále se snažím oddálit běžné přezouvání a dost zákazníků to chápe, říkají, že stejně toho teď "prd" najedou a svého zdraví si váží víc, stejně jako já. Uvidím, jak to bude vypadat v dubnu, resp. jak se bude situace vyvíjet v "inteligentní karanténě" za cca 14 dní. Pořídil jsem si přes zimu platební terminál a teď rád, že ho mám a klidně oželím i těch relativně vysokých 1,95% z plateb, neplatím ale žádný fixní poplatek a nemám ani žádné nutné minimální plnění. Letošní jaro bude stát za pendrek, ale snad to nějak zvládnu. Snad se podaří prodat alespoň to, co mám naskladněno. Na gumy z netu házím bobek minimálně do 15. května, hmyzáci si mohli koupit na netu přece i mašiny na přezutí, no ne?
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 27. března 2020
 
romanGumy půjdou určitě nahoru nejenom kvůli pandemii, ale i kvůli kurzu Kč vůči €, kde je pokles téměř 10%, takže je to jasné. Bude zajímavé sledovat, co to udělá s cenami našich pneuservisních prací. Budou kopírovat trend, nebo se budou jistí jedinci opět předhánět v "charitních" cenách?
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 27. března 2020
 
romanA co chtít ještě speciální prémie a 13. + 14.plat? => https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/malacova-stredula-odbory-ministerstvo-prace-koronavirus-zamestnanci.A200326_111030_ekonomika_mato . Voliče si strany holt musí koupit a nejlépe za peníze státní kasy. No nic, opět nic nového.
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 26. března 2020
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz