Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanShambo, pokud vezmu v potaz Klasifikaci ekonomických činností (CZ-NACE), tak nikde nevidím činnost "pneuservis", ale "opravy motorových vozidel" v různých podobách, takže to beru tak, že autoservis=pneuservis. Třeba se pletu, ale tak to vidím já. Ano, velkoobchody mají svojí "NACE", takže tam to je sporné a nejasné. Domnívám se, že pokud něco "opravuji", tak logicky potřebuji "náhradní díl" (pokud to nejde opravit), což je v našem případě nová pneumatika. Tím samozřejmě nechci vyvolávat "flame", jen říkám svůj názor.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 27. února 2021
 
romanhttps://auto-mania.cz/zmatky-a-zase-jen-zmatky-vlada-v-patek-uzavrela-servisy-v-sobotu-je-zase-pootevrela-ale-jen-na-vydejni-okenka/ Cituji:"Toto vyjádření vyvolalo velký rozruch, což je celkem pochopitelné. Lidé přece jen tak pro nic za nic nejezdí do servisů na kávu. A vozidla IZS je také potřeba někde opravovat. Prakticky toto nařízení znamená, že pokud někde na cestě píchnete, můžete si zavolat odtah, ale už si nemůžete nechat pneumatiku opravit a vyměnit. Už během sobotního dopoledne se ale právě na toto téma strhla velká bouře, do které se vložil Svaz dovozců automobilů (SDA). Ten nakonec vyjednal to, že servisy otevřené zůstanou a automobily opravovat nadále mohou. Má to ale háček. Přímo do provozoven servisů nesmí vstupovat lidé. Veškeré objednání opravy, odevzdání auta či přebrání auta zpět bude probíhat jen formou výdejního okénka. SDA k celé věci poslalo následující vyjádření: „Nyní jsme obdrželi tuto závaznou informaci, z pověření pana ministra Havlíčka od ředitele odboru podnikatelského prostředí a obchodního podnikání Ministerstvo průmyslu a obchodu pana Ing Vinklera, který řekl: ‚Potvrzuji, že autoservis může od 1.3. fungovat s tím, že klienti nesmí mít přístup do provozovny. Je třeba tedy veškerou komunikaci se zákazníkem uskutečnit ve venkovních prostorách, a to včetně venkovních prostor autoservisu‘.“ V praxi tedy s autem přijedete do servisu, předáte klíčky a případné čekání na opravu proběhne tedy jen venku na čerstvém vzduchu. Takto by to mělo zůstat v platnosti pro příští tři týdny, tedy do 21. března."
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 27. února 2021
 
romanEnter.... Zamotané to je například u autoservisů, v minulosti ve vládních výjimkách označených jako provozovny servisu a oprav silničních vozidel. Ty totiž z nového nařízení, které bude platit od pondělí 1. března zmizely. Zůstaly jen autoodtahy. Nechat si opravit auto nebo vyměnit pneumatiky však podle ministra Havlíčka bude i nadále možné, byť to není ve výjimkách jako dřív explicitně uvedeno. „Autoopravny nefungují v rámci maloobchodní provozovny, kdy přijdete, sednete si, dáte si kafe a řešíte s nimi opravu. Pokud ale k provozovně přijedete, odevzdáte klíčky a po opravě si auto vyzvednete, tak autoservis běžně funguje,“ vysvětlil Havlíček pro Seznam Zprávy. A přiznává, že konkrétně na tento případ už dnes musel několikrát odpovídat lidem, kterým to nebylo z vydaného vládního nařízení jasné. „Předtím to tam bylo napsáno, i když ani být nemuselo, protože autoservis nemusí být maloobchodní provozovna. Ale aby to všem bylo jasné, dáme ještě nějakou informaci,“ slibuje vicepremiér.
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 27. února 2021
 
romanhttps://www.seznamzpravy.cz/clanek/z-vladniho-narizeni-vypadlo-16-vyjimek-vcetne-autoservisu-vuz-ale-opravi-144705
O všem, co hýbe gumařinou
sobota, 27. února 2021
 
romanJeden z mnoha testů pneumatik pro rok 2021: https://www.autoforum.cz/zivot-ridice/prvni-letosni-test-letnich-pneu-zjistil-brzdnou-drahu-53-typu-cesky-znacy-propadly
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 25. února 2021
 
romanNěco pro pobavení: https://www.youtube.com/watch?v=WlzmaQbx8e4&ab_channel=engerim
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 23. února 2021
 
romanPřidávám se k ostatním s přáním všeho nejlepšího, zejména dobrého zdraví.
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 1. ledna 2021
 
romanAť se zadaří a napiš, jak to dopadlo.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 23. listopadu 2020
 
romanTak mu písemně odepiš, že žádáš o předložení zcela jasných důkazů, na základě kterých zasílá fakturu. Pak ho též upozorni, že měl reklamaci (poškození) prvně nahlásit u tebe (což neudělal) a ty bys to vyřešil. To se nestalo a tím pádem nevidíš jediný důvod mu tu fakturu proplácet.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 23. listopadu 2020
 
romanPředložil nějaký důkaz, že k poškození vozidla došlo právě u tebe při opravě defektu? Pokud ne, tak bych to nechal plavat, zejména když nezvedá telefon a odmítá jakoukoliv komunikaci.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 23. listopadu 2020
 
 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz