Pneurevue.cz » Profil » roman

Příspěvky v diskuzích

romanPneum: Sice na Facebook chodím jen sporadicky, ale ty Tvoje facebookové stránky se mi líbí.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 24. července 2019
 
romanPneum: Souhlas. Popřípadě kdyby to radostně přezul, ale cenově by bylo dvakrát dražší než při prodeji "jeho" gum, tak dejme tomu. Pneuservis musí mít nastolenu svoji obchodní politiku tak, aby byl preferován prodej jeho gum a nikoliv konkurenčních pneumatik.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 23. července 2019
 
romanPneum: Tomu se právě divím, že je ještě hodně pneuservisáků, kteří neustále sklápějí hlavu a montují konkurenční pneumatiky za stejných podmínek jako montují "své" prodávané pneumatiky. Žádná snaha si chránit svůj píseček.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 23. července 2019
 
romanSouhlasím s Tebou, až vypukne zimní přezouvání, tak bude práce habaděj a nevidím jediný důvod přezouvat pneumatiky právě zakoupené od jiných prodejců. Máme svých gum určených k prodeji dostatek. Tak proč bych toleroval to, že někdo "zneužívá" mé práce a mých strojů v době našich žní? Vždyť i ty pneuservisní stroje si může kolenovrt přihodit do svého košíku. Nebojte se, přidejte se, je to už vyzkoušené a osvědčuje se to.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 22. července 2019
 
romanPneum: Začínám též uvažovat o celoročním zákazu přezouvání netových pneumatik. Lidé si postupně začínají zvykat na to, že s netovými pneumatikami mají u mě smůlu a těch pár, které s příplatkem (bez slevy) přezuji je k dnešnímu dni od začátku roku opravdu jen pár a ty nějak oželím. Rozhodně jich je méně, než těch kolenovrtů, u kterých předělávám fušeřiny od jiných "levných a výhodných" pneuservisů. Spíš mě ale zaráží to, kolik pneuservisů ještě v současné době "vítá" kolenovrty s netovými gumami a nemíní se nijak proti tomu bránit. Ani cenově, natož restrikcemi. Nerozumím tomu, proč si někteří nechávají stále kálet na vlastní hlavu. Ale jsou tady a tak ostatní to musí vzít v potaz. Naše branže je bohužel asi trochu "specifická".
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 22. července 2019
 
roman2 klíče za 90Kč je ještě krásná cena. Já platil minulý měsíc za 2 klíče do obyčejné FABky 120Kč - potřeboval jsem to, zaplatil jsem to. Ohledně gumocenotvorby: Jak jsme si klientelu dříve naučili, tak se teď klientela chová k nám. Lezli jsme klientele několik let kamsi (sleva, zdarma, kdykoliv atd.) a teď se nám to vrací a někteří fušeři si stále neuvědomují, že už je rok 2019 a pokračují stále v řitním alpinismu s výdělkem několika korun. Kdyby je dotovala nějaká charita, tak bych to ještě pochopil, ale pokud fungují (nebo mají fungovat) jako výdělečný subjekt a prosperovat...
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 18. července 2019
 
romanDříve existovaly i u nás cechy živnostníků, které měly podobný význam jako dnešní oborové komory či sdružení a fungovalo to. Členové cechu si vzájemně konkurovali, ale nepodráželi si nohy a na obtížné doby měli svá vnitřní pravidla, aby drželi v těchto situacích spolu a přežili obtížná období. Právě tam vidím největší dnešní problém, že u našeho oboru je gumař spíše úhlavním nepřítelem jiného gumaře než jeho případný budoucí kolega v nějaké oborové komoře či cechu. Změní se to někdy?
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 10. července 2019
 
romanMinulý týden mě zaujala jedna nabídka firmy, která prodává a zároveň i servisuje mj. i mobilní telefony: "Nalepení ochranné folie na smartphone 399,- Kč a folii máte od nás zdarma". Nikdo se nečílí a asi tato "terapie" na kolenovrty funguje, nikdo si nepřinese svoji novou folii => Jak by asi reagovali zákazníci v pneuservisech na nabídky pneuservisů typu: "Přezutí vaší Octy u nás za 6000,- Kč a gumy máte od nás zdarma".
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 3. července 2019
 
romanNj, to je bohužel "běžná kolenovrtní" situace. Když tato kolenovrtní situace nastane, tak si vždy trochu rýpnu a říkám, že pokud si na té gumě "natlučete ústa", tak vám to zaplatí zdravotní pojišťovna - neboli to je grátis, ale novou gumu vám pojišťovna nezaplatí a tak si ji musíte zaplatit sám, což se vám, jak koukám, ani trochu nechce... Nastává zpravidla standardní kolenovrtní frflání a kňourání o ceně gum a pneuslužeb... I když tu a tam se výjimka najde.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 17. června 2019
 
romanNějak tak. Moje odpověď lakomým kolenovrtům na práci ZDARMA zní: "Vy chodíte do vašeho zaměstnání pracovat také zdarma? Ne? A po mě to chcete?".
O všem, co hýbe gumařinou
čtvrtek, 13. června 2019
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz