Pneurevue.cz » Profil » Shambo

Příspěvky v diskuzích

ShamboNěmecký trh osobních pneumatik - na rozdíl např. od Velké Británie - se vyznačoval výraným podílem na trhu segmentu premium a medium. Německá ekonika je v (zatím) ve skvělé kondici, rozpočet je výrazně přebytkový. Podle analýzy platformy TyreSystem se v osobních pneumatikách podíl značek low budget (nejlevnější na trhu) překvapivě zvýšil do roku 2014 ze 7,5% na současných 15,2%. Klesly všechny další tři segmenty trhu - premium, medium a budget. Zajímavý je citelný přesun ze segmentu budget do low budget. I v silné ekonomice se šetří na pneumatikách. Osobně podobnou tendenci pozoruji na českém trhu nákladních pneumatik. Na trhu se formuje nová obchodní situace s novými možnostmi. Třeba do prosincového čísla Pneurevue něco vykvasí a uzraje.
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 7. září 2018
 
ShamboSJM - ty procesy jsou nechutně dlouhé, ale jsou. Pokud se nechvějí hrůzou výrobci, tak velkoprodejci zcela jistě. Dnes a denně se setkávám s pašíky, kteří lupají nákladní kola koncovým za cenu velkoobchodu. Stále stejné vepříny. Kdy dojde ke změně? Nechci se vrátit k RVHP a státní plánovací komisi, takže zbývá jen vydržet a skřípat zuby.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 4. září 2018
 
ShamboPryži zdar, v reálné situaci vývoje trhu nákladních pneumatik ČR je konsignace a podsouvání stravenek dlouhodobě o ničem. Můžeme i zde připustit, že každý zákazník bude nadšen cenou zdarma, dopravou zdarma a stravenkami k tomu. Co udělá při dalším kupu? Požádá o mého psa, PIN ke kartě a svačině s donáškou, protože zdarma a za nic už dává konkurence. Problém je ve dvou momentech: 1/ koncernové zboží se prodává méně a pomaleji, než se plánuje a 2/ východní pneumatiky cenově ničí banda trubek, které neumí nic, než devalvovat cenu. Nutno dodat, že totéž by v jejich chápání obchodu provedli s fůrou jetele nebo kamionem párátek. Tam, kde je ego a malost v genech, to nebude nikdy jiné. Recept? Pevné nervy a trpělivost. Obroda trhu bude velmi pomalá, ale bude. Opačnou extrémní variantou může být situace, kdy se bude pordávat cokoliv jen za zlato, diamanty a po milimetrech. Dej Bůh, abychom toho byli ušetřeni. Rozdíl mezi venezuelským ekonomickým vampírem Maduro a našimi trubkami není žádný. Jeden tiskne bankovky, druhý kašle na náklady a užitnou hodnotu. Tito obrázci končí vždy stejně. ... A v tomto bodě se odmlčím. Nekazme si den.
O všem, co hýbe gumařinou
pondělí, 3. září 2018
 
ShamboPánové, ještě větší problém je v cenotvorbě. Máme už i soudruhy prodejce, kteří jedou na hraně a rozdávají na konsignaci. A to pracujeme v zatím prosperující ekonomice ve fázi před reálným nedostatkem nákladních pneumatik. Viacej takých k...kotov. Sledovat řezání větví pod vlastní zadnicí těchto cenových šulinů je sociologicky poučné, ale ne zábavné.
O všem, co hýbe gumařinou
pátek, 31. srpna 2018
 
ShamboSJM - ty volby nás vyjdou draho.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 29. srpna 2018
 
ShamboDoporučuji. https://m.ihned.cz/ekonom/c1-66190210-cesky-autoland-dojel-na-vrchol-ted-se-rozhlizi-kudy-dal
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 28. srpna 2018
 
ShamboŘecká cestička... http://forum24.cz/napady-ministryne-prace-malacove-ignoruji-ekonomickou-realitu/
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 26. srpna 2018
 
Shambohttps://www.seznamzpravy.cz/clanek/dalsi-cesi-zaluji-volkswagen-o-odskodneni-za-dieselgate-na-dva-tisice-lidi-chce-skoro-pul-miliardy-54655
O všem, co hýbe gumařinou
neděle, 26. srpna 2018
 
ShamboTrump je neřízená střela. A svět s ním není bezpečný. Moje prognoza? Druhé volební období nebude. A možná ani nedokončí to první.
O všem, co hýbe gumařinou
středa, 22. srpna 2018
 
ShamboVýroba čínských pneumatik bez ohledu na problémy nebo uzavření 27 menších výrobců dosáhla v roce 2017 celkem 926 milionů kusů. Z toho radiálních nákladních pneumatik bylo vyrobeno v minulém roce 131 milionů a osobních pneumatik 482 milionů. Čínská produkce zabezpečuje třetinu světové spotřeby. Včera jsem sice několik kol prodal, ale i tak si připadám menší až nejmenší.
O všem, co hýbe gumařinou
úterý, 21. srpna 2018
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz