Pneurevue.cz » Rychleji, přesněji...automaticky

Rychleji, přesněji...automaticky

 
ilustracni

pondělí, 5. května 2014

80 % problémů při vyvažování kola je způsobeno špatným upnutím kola ve vyvažovačce. Existuje ale efektivní řešení, které navíc zásadně snižuje dobu vyvažovacího procesu

 

Stroje v pneuservisech se musí neustále přizpůsobovat automobilům, nikoliv naopak. Podvozky jsou postupně lehčí, což je lepší pro jízdní vlastnosti auta, na druhou stranu se zvyšují nároky na tlumiče. I nepatrná nedokonalost vyvážení kola je ihned patrná na volantu. Dále můžeme sledovat trend ve zvětšování kol, a to znamená zvyšování hmotnosti ráfku. Vyvažování proto klade stále větší nároky na preciznost. Dokonalosti lze těžko dosáhnout se staršími vyvažovačkami nebo vyvažovačkami, které nemají přesné upevnění disku.

Chyby ve vyvažování jsou velmi nepříjemné, protože volant v autě vibruje a zákazník je s prací pneuservisu nespokojen. Kola je tak třeba převažovat a tím vznikají pneuservisům další náklady a ubývají zákazníci. Řešením je rychloupínací zařízení.

Nízká investice
Automatické upínání není nic nového, ale dosud bylo spojené s vysokými pořizovacími náklady. Nyní už jsou na trhu německé vyvažovačky s pneumatickým rychloupínacím zařízením QuickSpan včetně flexibilní upínací příruby za cenu, která je pro pneuservisy přijatelná. Díky tomu mohou pneuservisy zcela eliminovat nedostatky ve vyvažování. Pneuservisy už nemusí šetřit a mohou si dovolit koupit kvalitní vyvažovačku s precizním vyvažovacím procesem.

Pneumatické rychloupínací zařízení QuickSpan je založeno na dvojčinném mechanismu zajišťujícím konstantní upínací sílu v kombinaci s plynulým pohybem. Další velkou výhodou je rychlost a nastavitelnost upnutí kola dle potřeby pneuservisu. Například lze nastavit pomalé a pečlivé upnutí a současně rychlé uvolnění. Ovládání je zcela komfortní pomocí nožního pedálu.

Pneumatické upínání na hřídeli
Vyvažovačky s pneumatickým rychloupínáním QuickSpan zvládnou kola s šířkou ráfku do 20”, s průměrem ráfku 8–34”, maximální šířkou kola 950 mm a hmotností do 70 kg. Díky nízké rychlosti 100 otáček za minutu není nezbytný ochranný kryt. Software ve vyvažovačce se stará o zadání dat kola a navrhne přesné umístění závaží. Měřidlo umožňuje automatické zadávání vzdáleností a průměru. Díky magnetu na špičce měřidla lze jednoduše umístit závaží. 

Vyvažování s pneumatickým rychloupínacím zařízením QuickSpan zvyšuje komfort, kvalitu a rychlost vyvažování a tím přináší novou kvalitu do pneuservisní praxe.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz