Poslední zářijový den letošního roku sjely z výrobní linky v marocké továrně čínské firmy Sentury první 17palcové a 18palcové pneumatiky a tím byla zahájena výroba v Maroku. Slavnostního aktu se zúčastnil i předseda představenstva společnosti Sentury Qin Long.

Továrna v Maroku je čtvrtou inteligentní továrnou společnosti Sentur, jejíž výstavba byla zahájena v říjnu 2023.   Továrna Sentury je jediným výrobcem pneumatik v Maroku, kam se výroba pneumatik vrátila po více než dvaceti letech.  Zároveň je Sentury jedním z mála čínských výrobců, kteří nasměrovali své investice dále než do jihovýchodní Asie. 

Projektovaná kapacita továrny v Maroku je 12 milionů vysoce výkonných osobních pneumatik ročně. Kapacita bude navyšována postupně.  Sentury uvádí, že v  Maroku bude v roce 2025 vyrábět 6-8 milionů pneumatik.