Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Agrotec je vyšetřován kvůli nedodaným pneumatikám

Agrotec je vyšetřován kvůli nedodaným pneumatikám

 
ilustracni

úterý, 22. dubna 2014

Policejní zásah v hustopečské firmě Agrotec se týkal loňské podlimitní zakázky na dodávku pneumatik pro poštovní vozy, která nakonec ani nebyla realizována, píše server Autodealers.cz

 

Pošta ji zrušila, uvedl mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka. Zástupci pošty nechtěli případ komentovat.

Policie v souvislosti s údajnými manipulacemi se zakázkami v úterý 15. dubna zasahovala v centrále České pošty v pražské ulici Politických vězňů a v Olšanské ulici na Žižkově. O den později si odnesli dokumentaci i ze sídla Agroteku.

V souvislosti s údajnou manipulací se stavebními zakázkami a zakázkami týkajícími se autoprovozu policie na poště zasahovala již na konci ledna. Celkem dosud podle vrchního státního zastupitelství obvinila 15 lidí a čtyři firmy.

Mezi obviněnými mají být i dva zaměstnanci Agroteku. „Oba dva pracovníci se včera vrátili do zaměstnání a pracují. Ctíme presumpci neviny. Do rozhodnutí soudu nevyvozujeme žádné pracovněprávní důsledky,” řekl Hanzelka.

Vyšetřování se nijak netýká dodávek téměř 700 aut na stlačený zemní plyn pro poštu z let 2012 a 2013, na kterých se Agrotec vedle firem Arval, ALD Automotive a LeasePlan také podílel. To potvrdily i samy společnosti. „Zásah a aktuálně probíhající šetření Policie ČR se společnosti LeasePlan Česká republika žádným způsobem netýká a nemá se společností LeasePlan jakoukoliv spojitost a souvislost,” uvedl finanční ředitel LeasePlanu Martin Brix.”

Ilustrační foto

Napsal: redakce

 
 
 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz