Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Alcar upozorňuje na zneužívání katalogových čísel

Alcar upozorňuje na zneužívání katalogových čísel

 
Alcar

pondělí, 20. srpna 2012

Na českém a slovenském trhu se v poslední době objevilo více nabídek ocelových kol od různých (především asijských) výrobců. „Bohužel jsme zaznamenali zneužívání našich katalogových čísel ocelových kol, a to k označení zboží jiných výrobců či k jejich nabízení. Katalogová čísla značky KFZ jsou tak neoprávněně používána jak pro tvorbu nabídek, tak i k fyzickému označení zboží jiných výrobců (na obalu i na vlastním zboží), které zdaleka ne vždy svou kvalitou odpovídá našim prvotřídním výrobkům. Toto značení může kupujícího vést k mylné domněnce, že kupuje výrobky značky KFZ,“ informuje společnosti Alcar Bohemia.

 

Výrobce značky ocelových kol KFZ provedl několik fyzických testů takto označených kol jiných výrobců, a to dle metodiky TÜV, a některá ze zkoušených kol nedosáhla ani 40% z minimálně požadovaných pevnostních parametrů. A to i přesto, že byla na některých z testovaných kol vyražena homologační značka KBA.  Kvalita výroby těchto kol je tak velice různá a často nevyhovuje požadavkům, které jsou na výrobu certifikovaných kol kladeny.

„Naše ocelová kola značky KFZ jsou kvalitativně shodná s výrobky dodávanými do prvovýroby motorových vozidel a splňují tak maximální požadavky na svou kvalitu, což lze doložit i pravidelně prováděnými testy, a to nejen interními, ale i nezávislými zkušebnami. Ocelová kola KFZ jsou vždy označena 4místným číselným kódem,“ dodává mluvčí společnosti.  Standardizovaná etiketa ocelových kol KFZ je na obrázku.

Napsal: redakce

 
 
 

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz