Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Pirelli se vrací do světových rallye

Pirelli se vrací do světových rallye

 
2018

čtvrtek, 25. ledna 2018

Po přestávce v sezoně 2017 se značka Pirelli vrací do světového šampionátu v rallye. V právě probíhající Rallye Monte Carlo představuje novou generaci pneumatik.

 

Značka Pirelli přivezla na Rallye Monte Carlo, kde lze jen velmi těžko správně předpovídat, jaké budou podmínky počasí a povrchu trati, čtyři typy nových pneumatik modelových řad P Zero a Scorpion. Odborníci přes pneumatiky pro tuto soutěž se shodují, že volba pneumatik se velmi podobá ruletě v Monte Carlu. Není ze zkušeností v minulosti výjimkou, že první závodní automobily startovaly do rychlostních zkoušek na suché trati a o několik vozů později byla silnice již mokrá, zasněžená a nebo pokrytá ledem. Také není zvláštností, když se na jedné rychlostní zkoušce vystřídají všechny možné podmínky. Žádný z jezdců nikdy nevěděl dopředu, zda zvolil správné pneumatiky. To se vždy dozvěděl až po dojezdu do cíle daného měřeného úseku.

V tomto ročníku připravila značka Pirelli pneumatiku RK7B medium pro suchou trať a RK9A supersoft pro střídavý suchý a mokrý povrch tratě. Směs těchto pneumatik je konstruována tak, aby nabídly velmi dobrou přilnavost v marginálních situacích. Výrobce toto prezentuje tak, že tyto pneumatiky vycházejí z technologií běžných zimních pneumatik Sottozero. Pro zasněžený a zledovatělý povrch měřených úseků, stejně tak pro vodou pokryté úseky tratě připravila značka Pirelli pro soutěžící týmy pneumatiky Sottozero STZ-B. Každý jezdec má pro celou rallye povoleno pouze 37 pneumatik ve čtyřech modelech. Pro shakedown je povolená další dodatečná sada pneumatik.

Během roční nepřítomnosti v seriálu světových rallye byla značka Pirelli velmi aktivní v evropském šampionátu a v jiných národních seriálech, což přineslo poznatky, které se zúročily při vývoji nových modelových řad pneumatik pro seriál WRC.

 

 

 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz