Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Tanec nad cenovou propastí

Tanec nad cenovou propastí

 
Dunlop

středa, 20. února 2013

Po právě končící zimní sezoně, která nesplnila očekávání, a kdy zůstalo skladem možná až 40 % zimních pneumatik, se právě k jaru upínají naděje mnohých prodejců. „Avšak panuje reálná obava, že trend postupného poklesu poptávky bude i nadále pokračovat a tudíž se krize v odvětví ještě dále prohloubí,“ říká Petr Vohralík, výkonný ředitel firmy TOMKET s.r.o., která provozuje portál nejlevnejsipneu.cz

 

S tím podle něj souvisí značná nejistota na trhu a s tím spojená nestabilita cen. „Obecně došlo ke snížení nákupních cen pneumatik, k čemuž přispěly i skladové výprodeje staršího zboží.  S velkou jistotou předpokládám, že to propad prodejů nezastaví,“ dodává Petr Vohralík.

„U některých pneumatik byl pokles letošní ceny značný, což znamená i znehodnocení skladových zásob Je pro mě těžké si představit jak situaci ustojí ti prodejci, kterým zůstali desítky a stovky kusů od každého rozměru, pokud jim importéři nějak nepomohou,“ říká Vladimír Máca ml. z jindřichohradeckého pneuservisu Pneu Máca s.r.o. a dodává:  „Nějakou větší vstřícnost třeba co se týče zbylých pneumatik jsem nezaznamenal, naopak jedna z předobjednávek na letní pneunatiky nám byla vrácena k přepracování z důvodu nedostatečného množství objednaných pneumatik.

„V současné době již registruji určitou paniku a to ještě ani sezona nezačala. Obecně zaznamenávám značnou neochotu výrobců a producentů pneumatik na tento trend jakkoliv reagovat (například utlumením výrobních kapacit), a ačkoliv by tento krok byl jistě velmi bolestivý, začíná být zřejmé, že se mu v budoucnosti nikdo nevyhne,“ doplňuje Petr Vohralík.

Čekám velmi turbulentní rok, zájem o pneumatiky klesá nejen v přímém prodeji, ale i ze strany automobilek, které omezují produkci. Výrobci pneumatik ale pořád vyrábějí naplno a chybí zde koordinace mezi výrobou a obchodem,“ varuje Siem Klapwijk, majitel slovenské firmy SH&Tyres, která působí i na českém trhu.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz