Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Uživatelé chválí Hunter Quick Check od AD Technik

Uživatelé chválí Hunter Quick Check od AD Technik

 
ad-technik-open-door-2012

pondělí, 22. října 2012

Systém rychlé kontroly geometrie Quick Check od firmy Hunter si získává mezi českými pneuservisy stále více příznivců a roste počet jeho uživatelů.

 

Jedná se o patentovaný, unikátní systém rychlé kontroly sbíhavosti a odklonu, který vznikl v USA. Okolnosti nápadu vysvětluje jednatel společnosti AD Technik ing. Jiří Kyselák: „Jeden z největších severoamerických řetězců obchodních domů Sears, který provozuje mimo jiné i rozsáhlou síť autoservisů, oslovil několik předních světových dodavatelů diagnostiky a servisní techniky se zadáním, vymyslet zařízení, které by jejich vlastním servisům umožnilo zvýšit obrat ze servisních prací v oblasti diagnostiky a seřizování geometrie. Impulsem k tomuto zadání byl výsledek průzkumu, podle kterého šest z deseti vozidel provozovaných v USA nemá parametry geometrie předepsané výrobcem vozidla. Z tohoto tendru vyšla vítězně právě společnost Hunter. Nabídla systém Quick Check, který umožní v řádu přibližně jedné minuty změřit hlavní parametry nastavení geometrie a na základě vytištěného protokolu buď potvrdit zákazníkovi vyhovující hodnoty, nebo mu doporučit seřízení. Investice se společnosti Sears bohatě vyplatila, ačkoli nabídka Hunteru nebyla zdaleka nejlevnější. Dodávky jen pro síť Sears se pohybují ve stovkách kusů těchto zařízení.“

V rámci Dne otevřených dveří si mohli zákazníci společnosti AD Technik sami vyzkoušet, jak rychlá a snadná je práce s diagnostikou Quick Check. Výsledková listina na flip chartu umístěném v dílně v pátek odpoledne hovořila za vše. Všem se líbil především disk QuickGrip, lehké, kompaktní zařízení, které nahrazuje klasické upínání známé z „velké“ geometrie. QuickGrip nepotřebuje žádnou centrální matici, jednoduše se natlačí na disk kola. Kompenzace popojetím je pouze jedním směrem. Pak již stačí vybrat vozidlo v databázíi a vytisknout graficky přehledný protokol. Quick Check je zajímavým tipem pro kvalitní pneuservisy, jak rozšířit zakázky v oblasti geometrie, aniž by došlo k vázání časových či prostorových kapacit. „Některé pneuservisy si již zařízení vyzkoušely a ohlasy jsou výborné. Prakticky každé vozidlo, které projede branou dílny je proměřeno a je jen na zákazníkovi, jestli si nechá následně geometrii seřídit. Zkušenosti hovoří o tom, že drtivá většina neodmítne. Ti, kteří mají hodnoty v pořádku, odjíždějí s pocitem, že spolupracují s opravdovými profesionály,“ vysvětluje Jiří Kyselák.

Další významnou novinkou AD Technik je vyvažovačka Hunter Road Force Touch GSP 9700 s diagnostickým zatěžovacím válcem pro diagnostiku vybrací a bočního tahu. Funkce Centering Check kontroluje správné vycentrování kola a eliminuje chyby.
 

Zkušenosti uživatelů a vše o systému najdete na:

www.kontrolageometrie.cz

 

Napsal: redakce

 
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz