Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Blamáž roku 2013: Projekt Cooper Tire – Apollo Tyres zkrachoval

Blamáž roku 2013: Projekt Cooper Tire – Apollo Tyres zkrachoval

 
ilustracni

pátek, 3. ledna 2014

Fúze roku, strategická spolupráce mezi společnostmi Apollo Tyres a Cooper Tire, je u konce. Den spřed Silvestrem společnost Cooper Tire & Rubber oznámila, že ukončuje příslušné smlouvy o spolupráci mezi oběma stranami

 

 „Je čas pohnout se vpřed,“ napsal ve svém prohlášení nejvyšší výkonný představitel a prezident americké společnosti Roy Armes. „Ačkoliv racionální důvody pro obchodní propojení s Apollem jsou přesvědčivé, je jasné, že smlouva o fúzi podepsaná 12. června nebude ze strany Apolla naplněna, a bylo nám sděleno, že finanční prostředky pro tuto transakci již nejsou dále k dispozici. Správný směr pro Cooper nyní spočívá v kontinuitě vlastního byznysu.“ Armes popsal obchodní model Cooper jako silný a řekl, že navzdory obtížím, kterým firma čelila v roce 2013, předpokládá, že rok završí s pozitivní ekonomickou rozvahou.

S krátkým prohlášením vystoupilo také Apollo. Konstatuje v něm zklamání z předčasného ukončení projektu. Zhrzený ženich dodal, že nemá jinou možnost než podniknout právní kroky k zajištění náhrady škod, které Cooper svým jednáním způsobil. “V posledních několika měsících vyvinulo Apollo nezměrné úsilí k nalezení cesty vpřed, když Cooper ztratil účinnou kontrolu nad svou největší pobočkou (v Číně, pozn. red.) a selhával ve svých smluvních závazcích zajišťovat finanční reporting, což vše výrazně komplikovalo situaci. Ovšem Cooper se ukázal jako neochotný konstruktivně spolupracovat na završení transakce, která by byla ku prospěchu obou stran a jejích akcionářů.”

Ovšem s hrozbou vymáhat odškodné na Apollu vystoupil současně i Cooper: “Cooper je přesvědčen, že to je Apollo Tyres, kdo poručil smlouvu o fúzi a my podnikneme právní kroky k ochraně zájmů naší společnosti a jejích akcionářů.”

Napsal: redakce

 
ilustracni
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz