Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Continental obouvá trucky na elektrický pohon

Continental obouvá trucky na elektrický pohon

 
Continental

čtvrtek, 13. srpna 2015

Continental podporuje pilotní projekt společnosti BMW Group a jejího logistického partnera SCHERM Group, kteří uvádí na trh nákladní automobily šetrné k životnímu prostředí. V rámci tohoto projektu vybavil německý výrobce prémiových pneumatik elektricky poháněný nákladní automobil Terberg YT202-EV inovativními pneumatikami třetí generace a integrovaným systémem kontroly tlaku pneumatik ContiPressureCheck.

 

Řízená náprava elektricky poháněného nákladního automobilu je vybavena pneumatikami Conti EcoPlus HS3 v rozměru 355/50 R 22,5 s optimalizovaným valivým odporem. Ideálním doplňkem je pneumatika Conti EcoPlus HD3 v rozměru 295/55 R 22,5 pro hnané nápravy. Návěsy elektricky poháněných nákladních automobilů využívají pneumatiky Conti Hybrid HT3 v rozměru 445/45 R 19,5 s optimalizovaným valivým odporem a dlouhou životností. 

Elektricky poháněný nákladní automobil převáží od začátku července několikrát denně automobilové díly, například tlumiče, odpružení a součásti řízení, mezi logistickou společností SCHERM a závodem BMW v Mnichově. Nákladní automobil šetrný k životnímu prostředí je velmi tichý, protože využívá pouze elektrický pohon.

Čtyřicetitunový elektricky poháněný nákladní automobil s pneumatikami Conti EcoPlus HS3 a Conti EcoPlus HD3 využívá produkty Continental s optimalizovaným valivým odporem. Speciálně navržený dezén obou pneumatik značně snižuje valivý odpor a tím i spotřebu  paliva.

K efektivnímu využití elektrikou poháněného nákladního automobilu značnou měrou přispívá také správný tlak v pneumatikách. Systém kontroly tlaku pneumatik ContiPressureCheck kontroluje tlak v pneumatikách tohoto nákladního automobilu v reálném čase a předává aktuální data o tlaku a teplotě všech pneumatik do kabiny.

Společnost SCHERM Group přepravuje zboží a poskytuje služby po celém světě. Působí v oblasti logistiky, dopravy a logistických nemovitostí. Společnost poskytuje služby v rámci celého hodnotového řetězce, zaměstnává 2000 pracovníků na 14 místech a podle potřeby také další pracovníky pro zhruba 500 vlastních nákladních automobilů. Jedním z nejdůležitějších hodnot v této společnosti je udržitelnost.

 
Continental
 
 
 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz