Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Continental otevře závod ContiLifeCycle

Continental otevře závod ContiLifeCycle

 
contilifecycle

středa, 19. září 2012

Jak bylo již dříve oznámeno, Continental podniká kroky v oblasti rozšíření své přítomnosti na poli protektorování. Kromě závodu na výrobu nákladních protektorů otevře závod na recyklaci gumy z použitých pneumatik. Podle německého výrobce to bude první závod svého druhu na světě, který využije synergie mezi protektorovacím a recyklačním procesem. Projekt za více než sto milionů eur bude situován přímo do srdce největšího německého výrobce – do Hanoveru-Stöckenu. Závod nabídne sto nových pracovních příležitostí.

 

„Tváří v tvář stále omezenějším surovinovým zdrojům bereme za svou povinnost nabízet udržitelná řešení v oblasti výroby a protektorování. Nyní budeme schopni zpracovávat zdrásanou gumu a pneumatiky na konci života natolik řízeným a kontrolovaným procesem, že recyklát  bude možné využít při výrobě nových i protektorovaných pneumatik,“ uvedl Andreas Esser, šéf obchodní jednotky užitkových pneu Continentalu.

V současnosti se 41% pneumatik na konci životnosti (ELT = End of Life Tyres) v EU využívá jako palivo v cementárnách. Dalších 35% ELT je recyklováno a využíváno při výrobě různých gumových výrobků, nevystavovaných vysoké zátěži. Tomuto procesu se také říká „downcycling“, tedy recyklace směrem dolů, k méně sofistikovaným produktům z hlediska odolnosti a zátěže. Continental nyní vyvinul recyklační procesy, které umožní využívat vysoké procento recyklované gumy opět v nových pneumatikách, tedy v náročných aplikacích. S novými postupy Continentalu se může podíl recyklované gumy v nových pneumatikách až zdvojnásobit.

„Je to další krok v optimalizaci využití surovin ve výrobě pneumatik. Uvážíme-li zamyšlený recyklovaný roční objem výroby ve výši 4 tisíc tun, výsledkem bude zachování 2400 tun gumy a 1600 tun černých sazí a siliky,“ poznamenal Boris Mergell, viceprezident pro vývoj materiálů a procesů a industrializaci společnosti.

Závod v Hanoveru-Stöckenu začne fungovat v roce 2013. Roční kapacita bude při plném náběhu výroby činit 180 000 protektorovaných pneumatik. Závod systému ContiLifeCyrcle bude současně sloužit jako expertní centrum pro protektorování, neboť bude moci využít i unikátní synergie s tamním závodem na výrobu nových pneumatik, vývojovým centrem, výrobním inženýrinkem a oddělením řízení kvality. „Toto spojení nám umožní pružně reagovat na poznatky z výrobního procesu a tak průběžně zdokonalovat naše produkty,“ řekl Christian Sass, ředitel pro protektorování. Obroušená gumová hmota z protektorovacího závodu najde plné uplatnění v závodě na recyklaci a následně při výrobě nových pneumatik nebo protektorovacích směsí.


 

 

Napsal: redakce

 
contilifecycle
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz