Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Hankook Kinergy Eco2

Hankook Kinergy Eco2

 
Hankook

pondělí, 18. září 2017

Hankook uvede na jeře 2018 na trh novou pneumatiku Hankook Kinergy Eco², která byla stejně jako její předchůdce vyvinutá malá a kompaktní vozidla a také pro vozidla střední třídy.

 

Hankook uvede na jeře 2018 na trh novou pneumatiku Hankook Kinergy Eco², která byla stejně jako její předchůdce vyvinutá malá a kompaktní vozidla a také pro vozidla střední třídy. Vývoj pneumatiky se soustředil na zlepšení výkonu v oblasti bezpečnosti, ekonomiky provozu a jízdního komfortu. V době uvedení na trh bude k dispozici pneumatika Hankook Kinergy Eco² v 52 rozměrech pro průměry disků kol od 13 do 16 palců.

Nejdůležitější jsou samozřejmě vlastnosti pneumatiky na mokrém povrchu a zejména brzdná dráhy, kdy největší vliv na výkon pneumatiky má složení směsi. Vysoký podíl siliky je jen jedním z faktorů, druhým důležitým faktorem je stále lepší promíchání směsi s lepším rozprostřením polymerů a plnicích hmot v dezénu pneumatiky. Oba tyto faktory zlepšují jak brzdnou dráhu na mokru, tak snižují valivý odpor a přispívají k ekonomice provozu. Tři široké podélné drážky dezénu potom rychleji odvádějí vodu ze styčné plochy pneumatiky s vozovkou.

Asymetrický design dezénu nyní zajišťuje podle sdělení výrobce proti svému předchůdci více styčných ploch a větší přilnavost pneumatiky. Bloky dezénu jsou dnes jak v podélném, tak i v příčném směru pevnější, což zajišťuje viditelný posun výkonu pneumatiky na suchém povrchu. Při brzdění na suchu vykázala nová pneumatika ve srovnání se svým předchůdcem o 4 % lepší výsledky.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz