Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Ihle Group v insolvenci

Ihle Group v insolvenci

 
ihle

úterý, 4. března 2014

Soud v Neu-Ulmu (Bavorsko) zaregistroval minulý týden insolvenci nad společností Ihle Group se sídlem v Günzburgu. Výkonný ředitel Jürgen Eigenbrodt potvrdil, že opatření navržené skupinou samou se týká všech čtyř jejích společností a že soud návrh na insolvenci přijal.

 

Společnost nyní funguje v režimu nucené správy. Ihle Group zahrnuje Reifen Ihle Service (člen Point S), Reifen Ihle (velkoobchod), R-I-G Technische Produkte (protektorování) and R-I-G Karkassen (obchod s kostrami). Společnost  byla založena v roce 1947 Johannem Ihlem a je považována za největší německou firmu v oblasti protektorování.

Bankrot Ihle se dotkne jejích 230 zaměstnanců. Důvodem jsou podle prohlášení „neplánovaná zpoždění v oblasti krátkodobého financování a nedostatek likvidity“. Práce ve všech dvanácti pobočkách však budou zatím pokračovat bez omezení, zákazníků se opatření údajně nedotkne.

V prohlášení se konstatuje, že Ihle Group provedlo v posledních letech  závažné změny s cílem udržet vysoký stupeň kompetence ve sféře protektorování a zaměřit se na oblasti s vysokým růstem. Bohužel všeobecně slabý trh a ztráta několika významných zákazníků si vyžádaly dodatečné úvěry, které však společnost není schopna včas získat.

Prvořadým cílem je celková stabilizace firmy a udržení počtu zaměstnanců na co nejvyšší úrovni. Prof. Dr. Georg Streit z auditorské společnosti Deloitte označil výhled firmy za „slibný“: “Ihle má vysokou míru kompetence v nejrychleji rostoucích a nejziskovějších segmentech protektorování užitkových pneumatik. Tato oblast podnikání se může nadále rozvíjet.”

Skupina Ihle byla dlouholetým partnerem společnosti Continental v protektorování. Na její současný stav měla zřejmě dopad i skutečnost, že Continental loni otevřel vlastní protektorovací provoz přímo doma v Hannoveru.

Napsal: redakce

 
ihleihleihle
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz