Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Trend Antenna

Trend Antenna

 
na-web

úterý, 16. února 2016

Hesenský státní tajemník Mathias Samson otevřel dne 2. února v domě logistiky a mobility (HOLM) ve Frankfurtu nad Mohanem výzkumnou dílnu Continental AG.

 

Takzvaný projekt „Trend Antenna" je určen studentům a akademikům, aby společně se značkou Continental rozvíjeli budoucnost mobility a výzkum softwarových technologií a algoritmů. Tento projekt je čtvrtým svého druhu po Regensburgu, Šanghaji a Guadalajara (Mexiko). Celkem asi 170 studentů ze zhruba 10 různých oborů pracuje na projektu Trend Antenna.

„Digitální transformace je pro studenty příležitostí i výzvou – stejně tak pro automobilový průmysl. Automatizace, konektivita a alternativní hnací ústrojí - oblasti výzkumu v automobilovém průmyslu se staly mnohem rozmanitější. Nabízejí velmi vzrušující pole působnosti a nám opět ukázaly, že potřebujeme různé zaměstnance s kreativními nápady, netradičními přístupy, nasazením a smělostí ukázat své nápady. Z tohoto důvodu jsme potěšeni, že pomocí projektu Trend Antenna ve Frankfurtu nad Mohanem se vytvořilo místo, kde bychom mohli spolupracovat s vysokými školami a studenty. Chceme si s nimi vyměňovat poznatky a vytvářet nové věci. A chceme je také inspirovat úkoly, které povedou k tomu, že se dopravní nehody stanou minulostí,“ vysvětluje člen Výkonné rady pro oblast lidských zdrojů koncernu Continental, Dr. Reinhart Ariane.

Každé z pracovišť Continental Trend Antenna má odlišné zaměření ve své práci. Například v Regensburgu jsou to návrhy a vývoj aplikací, v Guadalajaře jde o prototypy. Naproti tomu předmětem zájmu v Šanghaji jsou trendy čínské společnosti. Pracoviště ve Frankfurtu nad Mohanem se soustřeďuje především na rostoucí význam softwarových technologií pro automobilový průmysl.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz