Předplatné | e-Pneu revue | Inzerce

Číslo: 4 | Datum: 10. září 2021 | Pokud se Vám nezobrazil e-mail správně, klikněte zde.

 

Úvodní slovo

Nové číslo Pneu revue

Právě vychází nové číslo Pneu revue. Podívejte se na malý výběr z jeho obsahu a přejeme příjemné pozdně letní dny. 

Editorial

Interview jarního čísla Pneu revue pod titulkem „Jednou z nás budou pneu-pošťáci“ bylo zajímavým příspěvkem do diskuze o tom, kdo bude v budoucnu inkasovat marže z prodeje pneumatik. Autor myšlenky o „pneu-pošťácích“ předpovídá, že velkoobchody s pneumatikami budou fungovat jako specializovaná... celý článek »

Rozhovor čísla: Robert Koutný

Začátkem 90. let došlo ke sloučení podniku Mitas Praha a zlínské firmy Beltyr, části někdejšího Barum Holdingu, do akciové společnosti Česká gumárenská společnost. Continental se této části české gumárenské tradice dobrovolně vzdal, v rozvoji zemědělského segmentu tehdy neviděl perspektivu. Tím se... celý článek »

Olli“ vyjíždí. Na „ne-pneumatikách“ Goodyear

Jakkoliv jsou pneumatiky pro autonomní městské vozítko a např. výkonný rodinný vůz ve svých nárocích neměřitelné, nemusí být ty první menší technologickou výzvou. Zvláště pokud se ani nejedná o pneumatiky v pravém slova smyslu, ale o pružné prstence napevno spojené s ráfkem, které ke svému... celý článek »

Vývoj pneumatik pro elektrická nákladní vozidla považuje Continental za „závod s časem“

Elektrický pohon se stává stále častěji tématem i pro provozovatele těžkých nákladních vozidel. To nenechává klidnými výrobce pneumatik, např. Continental, který spolupracuje s výrobci nákladních vozidel a autobusů na řešeních pneumatik, která splňují specifické požadavky těchto vozidel. V současné... celý článek »

Zima bude dobrá, zní z trhu

Zase je tu další zimní sezóna, i když v době, kdy se čtenářům dostane do rukou toto číslo, může stále vládnout příjemné zimní počasí. Běžný motorista myslí na zimní pneumatiky nejdříve na konci října, ale pro obchodníky je vše posunuto minimálně o tři měsíce dozadu. Zimní předobjednávky se běžně... celý článek »

Nezbytná rovnováha

Vyvažování kol je nezbytným a důležitým úkonem údržby: přispívá ke správné rovnováze celého vozidla a k zajištění jeho bezpečnosti a výkonu. celý článek »

Michelin plně převzal Allopneus

Zpráva z léta letošního roku dokazuje, že zájem výrobců pneumatik o větší kontrolu nad obchodem trvá a dokonce sílí. Michelin plně ovládl přední francouzský e-shop Allopneus, němž od roku 2015 vlastnil 40 %. Michelin nyní (citujeme prohlášení) „hodlá rozvíjet své znalosti o chování zákazníků a... celý článek »

AlloyGator disk ochrání a dodá autu šmrnc

Všichni řidiči to znají. Ten uši rvoucí zvuk, když se nové hliníkové ráfky třou o betonový obrubník. Zastavíte a ještě pár sekund žijete v naději, že se nic nestalo, že ráfky prostě odolaly. Ale fyzika je neoblomná – beton je tvrdý, hliník měkký a vy máte zkažený den. Odřená kola nevypadají pěkně a... celý článek »

Růžové brýle sundat - teď!

Petr Procházka řídí společně se svým bratrem rodinnou firmu, která se stala jedním z největších prodejců a poskytovatelů pneuservisních služeb nejen v Praze, ale i v celostátním měřítku. V hlavním městě provozuje čtyři velké pneuservisy – osobní i nákladní – a nedaleko ruzyňského letiště pak... celý článek »

Hlasujte

Jakou očekáváte letošní zimní sezónu?
Přibližně stejnou jako loni 56%
 
Lepší než loni 12%
 
Horší než loni 17%
 
Jedna z nejlepších sezón vůbec 12%
 
Bude to katastrofa 6%
 

Více »

V tomto čísle

  • Editorial
  • Rozhovor čísla: Robert Koutný
  • Olli“ vyjíždí. Na „ne-pneumatikách“ Goodyear
  • Vývoj pneumatik pro elektrická nákladní vozidla považuje Continental za „závod s časem“
  • Zima bude dobrá, zní z trhu
  • Nezbytná rovnováha

Více »

© 2021 Club91 s.r.o. | www.pneurevue.cz | Odhlásit odběr