Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Alcar kola stále baví

Alcar kola stále baví

 
Alcar

pátek, 8. března 2024

23. února se konala jarní tisková konference společnosti Alcar Bohemia spojená s tradiční českou zabíjačkou, na kterou dorazily početné delegace dealerů z celé republiky. Hlavním tématem novinářské akce bylo představení nových designů litých kol - Alcar svoji nabídku obohatil o tři zcela nové designy v sedmi barevných variantách a o nový barevný odstín jednoho ze stávajících bestsellerů.

 

Konkrétně se tedy jedná o moderní design AEZ Havanna určený pro velké vozy, sportovní design DOTZ MarinaBay a odolný Dezent KE pro dodávky a karavany. Novou barevnou variaci nabídne oblíbený DOTZ Suzuka, a to bronzový odstín.

Pneu revue nejvíce zaujal dezén DOTZ MarinaBay (na snímku na vozde Tesla), inspirovaný městským závodním okruhem v Singapuru. Sportovní otevřený design s pěti téměř rovnými paprsky je doplněn ozdobným lemem ráfku, který je tvořen malými rovnoběžníky. Tento zdánlivý detail vytváří výrazný designový prvek.

K sadě litých kole AEZ nebo DOTZ dostanou zákazníci až do 30.6.2024 vítaný bonus – sadu bezpečnostních šroubů či matic Sicuplus. Jako vždy také Alcar vytypoval sadu atraktivních designů odlišných charakterů značky Dezent a zvýhodnil u nich letošní jarní cenu. Dodatečným bonusem pro všechny zákazníky je „klidné spaní“ v podobě typového listu zdarma, a to i po mnoha letech od koupě kol v Alcaru. Společnost má všechna data a homologace kol, včetně těch již nevyráběných, bezpečně uložena v databázi. Díky tomu Alcar pomohl několika svým zákazníkům vyřešit nepříjemnosti s pojišťovnou, když dodatečně vystavil typový list a zákazník se tak vyhnul krácení pojistného.

Alcar Bohemia pokračuje v rozvoji segmentu hybridních kol. Vzhledem k vysoké poptávce zejména ze strany leasingových společností začal Alcar nabízet hybridní kola také jako alternativu k litým kolům v rozměrech, na kterých ocelová kola neexistují. Na poli senzorů TPMS je Alcar rovněž dobře připraven: v návaznosti na novou legislativu platnou od července 2024 má v nabídce univerzální snímače tlaku pro nákladní vozy, autobusy a přívěsy v  podobě univerzálního senzoru Alcar Sensor HD. V nabídce společnosti Alcar Bohemia ani letos nechybí pneumatiky Falken. Konkrétně firma upozorňuje na speciální pneumatiku určenou pro elektromobily s obchodním názvem e.ZIEX v rozměrech od 17 do 21 palců. Na začátku letošního roku spustil Alcar nový webshop pro své obchodní partnery, jehož součástí je i vylepšený konfigurátor kol, pneumatik, senzorů i kompletních kol.

Za rok 2023 hlásí Alcar Bohemia 10procentní nárůst v prodeji litých a ocelových kol, + 40 % v prodeji kompletů, + 75 % v prodeji pneumatik a + 30 % v sektoru senzorů.

 
2024-novinky
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz