Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Apollo Vredestein s novou posilou

Apollo Vredestein s novou posilou

 
Lide

úterý, 7. května 2024

Novou manažerkou značek Apollo a Vredestein na českém a slovenském trhu je Iryna Oleksiienko, která působí ve funkci Key Account Manager ve společnosti Apollo Tyres (Hungary) Sales kft. se sídlem v Budapešti. Má na starosti náš trh poté, co maďarská společnost před časem ukončila spolupráci s firmou Tomket a obě značky tak ztratily lokálního distributora. To je však nyní minulostí. Apollo nyní rozjíždí spolupráci při distribuci obou značek. Exkluzivitu pro osobní pneu Apollo získala společnost TirexTyre, zatímco pneu Vredestein najdeme v portfoliu velkoobchodu Van den Ban (který v Česku zakládá dceřinou společnost) či FR Pneu z Turska u Prahy. Nákladní pneumatiky Apollo nabízí společnost Czech Style z Malenovic.

 

První dílčí dodávky se uskutečnily letos na jaře, dalším důležitým krokem bude letošní zimní sezóna. Význam značek Apollo a Vredestein na českém trhu zatím neodpovídal roli, kterou hrají v jiných evropských zemích. Apollo Tyres Ltd. patří s tržbami kolem 2,5 miliardy dolarů mezi top 15 světových výrobců a rok od roku v žebříčku stoupá. Apollo v roce 2009 převzalo nizozemského výrobce Vredestein Banden BV a integrovalo jej do své výrobní struktury. V současnosti má Apollo pět závodů v Indii a po jednom v Nizozemí a v Maďarsku.

Iryna Oleksiienko v minulosti působila u společnosti Zafco, výrobce a distributora pneumatik ze Severní Ameriky s pobočkou v SAE, kde měla na starosti trhy v oblasti střední a východní Evropy a Pobaltí. Zabývala se značkami Zeetex a Otani. 

 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz