Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Do Česka míří nová franšízová síť autoservisů

Do Česka míří nová franšízová síť autoservisů

 
ilustracni

úterý, 14. prosince 2021

Okolí desítek čerpacích stanic se od příštího roku výrazně promění. Na trh se chystá vstoupit franšízová síť autoservisů Quick Stop Car, která plánuje během následujícího roku zprovoznit přes 60 servisních jednotek, do roku 2024 by jich mělo být přes 400. Generálním partnerem projektu a zároveň hlavním dodavatelem kompletního vybavení bude společnost LKQ.

 

Primárním cílem společnosti Quick Stop Car je rychlé vybudování čtyř set plně a moderně vybavených, energeticky soběstačných servisních jednotek a pneuservisů u čerpacích stanic pohonných hmot v České republice.

„Jsme přesvědčeni, že velká servisní síť, s kvalitním vybavením a kvalifikovaným personálem, cenově položena mezi autorizované servisy a menší garážové servisy, v České republice chybí. To platí jak ve velkých městech, tak zejména v těch menších. Tento projekt tedy hodlá částečně vyplnit stále otevřenou mezeru na trhu,“ říká Marek Zukal, jednatel společnosti Quick Stop Car.

Jednotky jsou mobilní, dají se přemístit v rámci dnů
Mezeru na trhu chce Quick Stop Car vyplnit velmi rychle a důkladně. Do roku 2024 plánuje vystavění 400 servisních jednotek, přičemž 60 z nich má být zprovozněno již v roce 2022. První by měla být otevřena v dubnu příštího roku. „V současnosti přes sto našich dealerů vyhledává místa, kde budou naše servisy stát. Chceme naši síť rozprostřít rovnoměrně po celé republice, do budoucna bychom rádi vstoupili i do zemí Visegrádské čtyřky,“ přibližuje plány Zukal.

Koncept Quick Stop Caru stojí na servisních jednotkách, které mohou vyrůst během několika dní doslova na zelené louce a přesto jsou schopny nabídnout kompletní servis pro běžné automobily i dodávky. Podle Zukala se jejich servisní jednotky skládají ze dvou vzájemně propojitelných modulů, z nichž v jednom z nich je umístěn zvedák a ve druhém je zázemí moderního autoservisu a pneuservisu. Modul se zvedákem má světlou výšku čtyři a půl metru, aby v něm bylo možno servisovat i dodávky. Celkový rozměr servisu je šest krát osm metrů.

LKQ jako hlavní dodavatel servisního vybavení i školitel franšízantů

Špičkový servis je v jednotkách Quick Stop Caru zajištěn díky spolupráci s americkou společností LKQ, jejíž česká pobočka je největším tuzemským dodavatelem náhradních dílů a příslušenství pro automobilový trh. LKQ bude zároveň Quick Stop Caru pomáhat i v rámci vzdělávání personálu. Nová servisní síť bude fungovat na modelu franšízy. Právě franšízanti budou jednotlivé servisy provozovat na základě smlouvy o franšíze a podrobného manuálu. Zároveň provozovatel bude muset absolvovat základní vzdělávací kurzy a školení u profesionálů v LKQ.

„Chceme našim zákazníkům nabídnout ty nejlepší služby, proto trváme na tom, že naši provozovatelé musí mít přehled o nejmodernějších trendech v automobilovém prostředí. Každý franšízant každý rok absolvuje minimálně dva nové kurzy ročně a navíc získá zdarma přístup do online verze LKQ Akademie. Všechny školící kurzy budou součástí motivačního programu a provozovatel na ně získá výrazné slevy,“ uzavírá Zukal.
Ilustr. foto Dreamstime

 
 
 

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz