Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Kraiburg má vlastní TPMS, vyvinula jej česká firma

Kraiburg má vlastní TPMS, vyvinula jej česká firma

 
Kraiburg

úterý, 16. listopadu 2021

Společnost Kraiburg nabízí nově zákazníkům nástroj pro ještě vyšší hospodárnost a bezpečnost: TYLOGIC. Nově vyvinutý on-line systém monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS) spolehlivě detekuje postupnou nebo náhlou ztrátu tlaku, možné mechanické poškození náprav nebo brzd nákladního vozidla či ukončení životnosti dezénu. Systém okamžitě varuje řidiče i správce vozových parků o jakýchkoli odchylkách od normálu, pokud ty přesáhnou hodnotu 10 %. Zajímavé je, že Tylogic byl vyvinut ve spolupráci s českou společností Auris, která se již více než 25 let specializuje na vývoj softwarových a hardwarových systémů pro dopravní firmy.

 

Co všechno Tylogic umí? Kromě hlídání tlaku je to např. přesná detekce ujetých kilometrů, upozornění na intervaly údržby, nebo statistické vyhodnocení skutečného kilometrového proběhu  podle typu. Data jsou shromažďována a předávána fleetovým manažerům přes síť GSM a na požádání jsou údaje přístupné pro účely analýzy.

Předností systému je snadná instalace a univerzalita. Na rozdíl od podobných produktů je Tylogic nezávislý na značce a je proto vhodný pro všechny typy pneumatik, velikosti, pozice, způsoby použití a modely  vozidla. Lze jej použít na neomezený počet pneumatik a je vhodný pro těžká i lehká užitková vozidla. Standardní verze se skládá z šesti snímačů a přijímače. Senzory jsou namontovány na ráfcích pneumatiky, kde snímají tlak a teplotu v každém plášti. Data jsou přenášena vysokofrekvenčním signálem (RF) do elektronické řídící jednotky. Pokud se tlak nebo teplota odchyluje od normálních hodnot, Tylogic  automaticky upozorní předem vybraný okruh osob pomocí SMS či e-mailu, aby se včasným zásahem předešlo zbytečným výdajům.

Tylogic je k dispozici ve verzích Basic a Power. Basic obsahuje jednu komunikační jednotku na nákladní vozidlo a přívěs se šesti senzory a montážním náčiním a také tříletou smlouvu na webový servis. Verze Power má navíc elektrický zdroj, který pracuje nezávisle na elektrickém systému vozidla po dobu pěti dní a který se dá použít i na přípojných vozidlech.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz