Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Nová alternativa monitorování od Goodyearu

Nová alternativa monitorování od Goodyearu

 
Goodyear

pátek, 2. července 2021

Kontrola tlaku vzduchu v pneumatikách má zásadní význam pro zajištění trvalé provozuschopnosti nákladních vozidel a návěsů, úsporu paliva, optimální kilometrový proběh a co nejdelší životnost pneumatik. Goodyear uvádí na trh uživatelsky velmi snadný systém monitorování tlaku v pneumatikách DrivePoint. Celkem nabízí jeho tři různé alternativní varianty, které odpovídají rozdílným potřebám správců vozových parků.

 

Systém DrivePoint doplňuje v rámci komplexní nabídky společnosti Goodyear Total Mobility stávající řešení inteligentního monitorování tlaku v pneumatikách TPMS a Drive-Over-Reader. Vedle toho Goodyear Total Mobility zahrnuje také dodávky pneumatik a celoevropskou servisní síť.

Alberto Villarreal, výkonný ředitel pro proaktivní řešení a flotily užitkových vozidel v Goodyear Europe, komentuje: „Při použití systému DrivePoint trvá kontrola tlaku v pneumatikách jen několik sekund. Pravidelné kontroly přitom pomáhají prodlužovat dobu provozuschopnosti a zároveň minimalizovat spotřebu paliva a snižovat tak uhlíkovou stopu vozidel. Jako doplněk našich dalších pokročilých a prediktivních řešení lze systém snadno instalovat a naplnit tak potřeby mnoha podnikatelů, kteří mají zájem maximalizovat provozuschopnost svých vozidel a zároveň snižovat provozní náklady celého svého vozového parku.“

Systém Goodyear DrivePoint tvoří tlakové senzory na ventilcích pneumatik a bateriemi napájené venkovní přijímače, které při každém průjezdu vozidla průběžně snímají hodnotu tlaku ve všech jeho pneumatikách. Získaná data systém nahrává do cloudu Goodyear, takže k nim mají snadný přístup aplikace Goodyear Fleet Manager pro web a mobilní telefony operačních systémů IOS a Android. Pokud zjistí, že tlak v pneumatikách klesl pod doporučenou hodnotu, vysílají správcům vozového parku okamžité varovné hlášení..

Nový systém nevyžaduje demontáž pneumatiky. Snímače lze rychle namontovat na ventilky, celá instalace je velmi jednoduchá a nevyžaduje si prostoj vozidla. Je určen zejména pro dopravce a poskytovatele logistických služeb, kteří hledají snadné, a přitom velmi účinné řešení monitorování tlaku v pneumatikách.

 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz