Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Originální pneumatiky a jejich symboly

Originální pneumatiky a jejich symboly

 
oe

pátek, 26. ledna 2024

Výrobci vozidel, zejména těch prémiových, obvykle požadují pro své vozy pneumatiky na míru. Pro označení tohoto exkluzivního přizpůsobení jsou výrobky pro první výbavu označovány na bočnici speciálními symboly. Takové rozlišovací značky má např. Porsche (N0, N1, ...), BMW (*) či Mercedes (MO), ale i další značky, od Alfy Romeo po Volvo, nesou své vlastní individuální označení bočnic. Každé pravidlo však – jak se říká – potvrzuje výjimka. BMW nedávno schválilo čtrnáct rozměrů pneumatik Continental pro svou novou řadu 5 a i5 a dvanáct z nich nese zdvojené označení originality v první výbavě. Na bočnici lze najít jak hvězdičku (BMW), tak MO (Mercedes Original).

 

Na dotaz německého měsíčníku NeueReifenzeitung společnost Continental odpověděla, že dvojí označení OE je výsledkem spolupráce mezi oběma výrobci vozidel, BMW a Mercedes-Benz, a týká se aktuálních verzí BMW páté řady a Mercedesů  třídy E. Výrobce pneumatik dodal, že pro dané vozy se BMW a Mercedes-Benz společně shodli na svých požadavcích pro první výbavu.

Je otázkou, zda je to opravdu jen výjimka, nebo si jsou dnešní vozidla obdobných tříd a kategorií natolik konstrukčně podobná, že suma požadavků na pneumatiky je prakticky stejná. Na takto položenou otázku Continental odpověděl, že jako výrobce pneumatik se nemůžeme vyjadřovat ke konstrukci automobilů. Dodal, že v tomto případě se obě automobilky dohodly na stejném profilu požadavků na straně pneumatik, ale realizovaly své vlastní koncepce vozidel.

 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz