Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » P Zero pro Cayenne

P Zero pro Cayenne

 
Auta

středa, 24. ledna 2024

(Tisková zpráva) Pneumatiky Pirelli byly potvrzeny jako originální výbava pro nové Porsche Cayenne. Nový facelift tohoto kultovního sportovního SUV rozšiřuje spolupráci mezi Pirelli a Porsche. Produkty řady P Zero jsou k dispozici pro všechny rozměry kol modelu Cayenne. Jedná se o další krok spolupráce na vývoji modelu Porsche Cayenne, pro který Pirelli dodává pneumatiky po všechny generace: od původní verze z roku 2002 až po současnost.

 

“Pro nejnovější faceliftovaný model Cayenne byly vyvinuty specifické pneumatiky P Zero, P Zero Corsa a Scorpion Winter 2 schválené společností Porsche pro jízdu za nízkých teplot. Tyto možnosti pokrývají celou škálu rozměrů kol od 20 do 22 palců. Pro některé trhy jsou k dispozici také celoroční pneumatiky Scorpion Zero ve všech rozměrech,” řekl Zdeněk Vacl, marketingový ředitel Pirelli pro Českou republiku.

Pneumatika Pirelli P Zero vyvinutá pro nový facelift splňuje požadavky na jízdní vlastnosti, přesnost řízení, stabilitu a bezpečnost i při nouzových manévrech. Zejména pokud jde o brzdění na mokru, dosáhly všechny velikosti nejvyššího hodnocení na evropském štítku. Zejména při vysokých rychlostech byla pneumatika navržena tak, aby zvládla vysoký točivý moment a zatížení generované vozidlem.

Pneumatika Pirelli P Zero Corsa byla vybrána pro sportovní jízdu a jízdu na okruhu. Tento produkt je odvozen od pneumatiky P Zero Corsa, která pomohla vozu Porsche Cayenne GT v roce 2021 vytvořit rekord na Nürburgringu Nordschleife. Pneumatika P Zero Corsa pro nový Cayenne - stejně jako předchozí verze, která přispěla k rekordu - je vyrobena s běhounovými směsmi odvozenými z motorsportu, které společnost Pirelli vyvinula pro vybavení nejrychlejších vozů na světě.

Nejnovější verze modelu Porsche Cayenne je jedním z prvních vozů, které dostaly specifickou pneumatiku Pirelli Scorpion Winter 2 schválenou pro zimní sezónu a pokrývající celou škálu rozměrů kol. Výzva, které inženýři společnosti Pirelli během vývoje zimních pneumatik čelili, byla náročná: zajistit bezpečnost při nízkých teplotách a na sněhu a zároveň zachovat velmi vysoký výkon na suchém a mokrém povrchu. To vše se stejnou sportovní DNA, jakou Porsche očekává od letních pneumatik. Pro dosažení tohoto výsledku vytvořilo oddělení výzkumu a vývoje společnosti Pirelli speciální zimní směs, která je schopna zajistit jízdní komfort i hmatatelnou přilnavost v extrémních podmínkách.

 

PIRELLI: VYBAVUJE CAYENNE OD PRVNÍ GENERACE

Pirelli je součástí vozů Cayenne již od uvedení první generace v roce 2002, kdy se stala průkopníkem v segmentu sportovních SUV. Od prvního modelu až do současnosti Pirelli vždy spolupracovala se stuttgartským výrobcem na vývoji pneumatik, které sledovaly vývoj jeho modelů, jako byl Cayenne S Hybrid - první hybrid v nabídce Porsche, poté Porsche Cayenne S E-Hybrid (plug-in hybridní verze) až po současný Cayenne Turbo E-Hybrid: nejvýkonnější Cayenne, který byl kdy představen spolu s tradičním faceliftem pohonné jednotky.

 

 

 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz