Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Petr Wehrenberg novým výkonným ředitelem LKQ CZ

Petr Wehrenberg novým výkonným ředitelem LKQ CZ

 
Lide

pátek, 14. ledna 2022

(Tisková zpráva LKQ) Novým výkonným ředitelem společnosti LKQ CZ byl od Nového roku jmenován Petr Wehrenberg. Nahradil Ondřeje Navrátila, který tuto funkci zastával posledních osm let a nyní se posunul na pozici obchodního ředitele pro region střední a východní Evropy. LKQ CZ, lídr na tuzemském trhu s náhradními díly a auto-moto příslušenstvím, chce s novým vedením posílit svoji pozici jedničky na trhu i zákaznickou orientaci a pružně reagovat na nové trendy v oboru. LKQ má vybavovat nedávno ohlášenou novou franšízovou síť Quick Stop Car, která plánuje až 400 poboček.

 

Petr Wehrenberg působí v LKQ CZ od roku 2015. V mi­nulosti zastával post obchodního ředitele a poté působil v LKQ CEE jako Change a Project manager pro region střední a východní Evropy. Má více než pětadvacet let zkušeností s řízením prodeje náhradních dílů a rozvojem obchodu na několika evropských trzích, se zvláštním zaměřením na Českou republiku, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a oblast balkánských zemí. Profesně je již řadu let spojen s renomovanými společnostmi jako Tenneco, Honeywell a VALEO, kde působil v klíčových manažerských pozicích. Byl také zodpovědný za vztahy s mezinárodními skupinami v oblasti nákupu.

Nový výkonný ředitel LKQ CZ nastupuje v době, kdy firma úspěšně dokončila fúzi dvou největších hráčů v oblasti prodeje náhradních dílů v ČR – Auto Kelly a ELIT. Firma se také plně začlenila do společné evropské struktury v rámci programu 1LKQ Europe, který centralizoval několik klíčových funkcí, sjednotil procesy a vybudoval jednotnou firemní identitu a kulturu pro více než 80 společností. Firma tak chce zajistit konzistentní a efektivní obsluhu zákazníků po celé Evropě.

Generální ředitel LKQ pro střední a východní Evropu (CEE) Andras Lorincz komentoval změnu ve vedení LKQ CZ slovy: „Petra Wehrenberga vítám na palubě a těším se na spolupráci s ním a také na to, že pomůže posunout náš byznys dopředu a rozšíří naše mož­nosti a příležitosti na trhu. Naším primárním cílem je poskytovat zákazníkům tu nejlepší nabídku na trhu,“ uvedl Lorincz.

“Ujmout se role výkonného ředitele LKQ CZ pro mě znamená především velkou zodpovědnost a zároveň zajímavou profesní výzvu. Udělám maximum, abych zhodnotil své dosavadní zkušenosti a posílil pozici LKQ CZ v segmentu prodejů náhradních dílů, který je jedním z nejrychleji rostoucích v Evropě,“ prohlásil Petr Wehrenberg, nový výkonný ředitel LKQ CZ.

O společnosti LKQ CZ

Společnost LKQ CZ je předním distributorem a jedničkou na tuzemském trhu s náhradními díly pro automobily, užitková a průmyslová vozidla. Obsluhuje na 12 000 autoservisů a téměř 300 000 zákazníků B2B a B2C. Provozuje síť více než 111 poboček, více než 300 smluvních servisů v síti Auto Kelly Autoservis a Partner ELIT, e-shopy, call centrum a dva centrální sklady.

Firma zaměstnává přes 2000 zaměstnanců a provozuje také moderní tréninkové centrum na Praze, které v rámci programu LKQ Academy nabízí více než 180 odborných školení pokrývajících kompletní péči o vozidla a jejich opravy včetně správného řízení autoservisů. Kurzy probíhají i online.

LKQ CZ je součástí skupiny LKQ Europe, která je jedničkou na evropském trhu s náhradními díly. Vizí skupiny je stát se do roku 2030 celoevropským lídrem sítě autoservisů. V současné době zaměstnává přibližně 26 000 pracovníků, disponuje sítí 1 000 poboček a její tržby se v roce 2020 pohybovaly kolem 5,5 miliardy dolarů. Organizace poskytuje své služby prostřednictvím 100 000 nezávislých autoservisů ve více než 20 evropských zemích.

 

 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz