Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Prinx Europe bilancoval a plánoval

Prinx Europe bilancoval a plánoval

 
prinx

čtvrtek, 25. ledna 2024

Společnost Prinx Europe uvedla v roce 2023 pět nových dezénů osobních pneu a dvě nové pneumatiky pro užitková vozidla. Zúčastnila se pěti veletrhů ve čtyřech zemích, přidala nové certifikace TÜV a za první pololetí zaznamenala nárůst prodejů o 3 169%! Velkorysá testovací akce v Miláně, které se měla možnost zúčastnit i Pneu revue, naznačila, jakým směrem se chce nová značka v Evropě ubírat: udržitelně, designově a prémiově. Konto značky Prinx zvyšuje i nejnovější emblém TÜV SÜD, který se v souvislosti s touto pneumatikou objevuje stále častěji. Příkladem je jeden z jejích nositelů, dezén Winter Excelia, který zanechává zřetelnou stopu díky certifikaci TÜV a hodnotám testů, které si nijak nezadají s výsledky některých ostřílených značek.

 

Měla by se tak stát jedním z lídrů produktového portfolia, stejně jako dvě pneumatiky pro nákladní vozidla s certifikací TÜV SÜD, které jsou již v nabídce Prinx Europe: model pro hnací nápravu DR 606 pro regionální dopravu s vysokým opotřebením a odpovídající pneumatika pro řídicí nápravu AR 603.

S pneumatikami TH135 (mega trailer) a C901 (autobus) se v roce 2023 dočkaly uvedení další dvě pneumatiky pro užitková vozidla. Oba nové dezény zahrnují technologie, jako je standardní indikátor nepravidelného opotřebení běhounu (LCI) a výdobytky vlastního vývoje skupiny v oblasti bezpečnosti a udržitelnosti.  

Všechny pneumatiky Prinx pro Evropu jsou navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám evropského trhu a místním klimatickým podmínkám; většina modelů se vyrábí v nejmodernější továrně v Thajsku.

Společnost Prinx Europe má na  rok 2024 velké plány: více mezinárodních veletrhů, více akcí pro zákazníky, více prodejů, ale především  - více partnerů. Plánované další rozšíření dealerské sítě zahrnuje velkoobchod, maloobchod, OE i  fleetový segment. Pro dosažení těchto cílů byl na konci roku 2023 rozšířen obchodní a marketingový tým a v roce 2024 přibyde také posila na pozici  fleet manažer.

Loňské propagační akce a společné veletrhy ukazují, jak je společnost Prinx Europe oddaná svým velkoobchodníkům. „Je pro nás důležité, aby obě strany spolupráce bavila, abychom se vzájemně podporovali a umožnili další rozvoj,"  říká generální ředitel Thomas Wohlgemuth. Velkoobchod s pneumatikami KÜKE se zúčastnil Grand Prix trucků na Nürburgringu, veletrhu AutoZum v Rakousku a veletrhu NUFAM, zatímco francouzský partner DPI Doumerc Pneus International se zúčastnil veletrhu Solutrans. Společnost Prinx Europe byla přítomna také při otevření nového distribučního centra společnosti Autonet v Rumunsku a podpořila svého zavedeného partnera přítomností na stánku.

Adrian Costache, obchodní ředitel společnosti Prinx Europe, uvedl: „Chceme ještě více šlápnout na plyn. Ohlasy na veletrzích byly veskrze pozitivní a konstruktivní. Naslouchali jsme tomu, co zákazníci a trh potřebují. A informace o konkrétních produktech jsme předali našemu vývojovému oddělení. Samozřejmě zatím nemůžeme prozradit nic konkrétního, ale půjdeme dál. V roce 2024 budeme s naším sortimentem nadále překvapovat a vyzývat naše konkurenty!"

 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz