Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Průzkum: na jaře "přezulo" méně řidičů než obvykle

Průzkum: na jaře "přezulo" méně řidičů než obvykle

 
grafy-tabulky

pátek, 19. června 2020

I přes teplé počasí a postupné uvolňování opatření proti šíření koronaviru se stále najdou řidiči, kteří ještě nepřezuli na letní obutí. Podle průzkumu společnosti Continental 69,5 % řidičů vyměnilo na svém autě zimní sadu za letní. Z dlouhodobých interních dat společnosti vyplývá, že je to přibližně o 15 % méně než očekávaný počet přezutých automobilů. Po celoročních pneumatikách sáhlo pouze 5 % dotázaných.

 

„Pocítili jsme dopad koranaviru na přezouvací sezonu, věříme však, že se spolu s uvolněním opatření podaří přezout ještě přibližně 15 % řidičů. Jízda na zimních pneumatikách mimo zimní období vyžaduje zvýšenou opatrnost, protože nejsou konstruovány pro jízdu v letních podmínkách. Na zimních pláštích v létě musí řidiči počítat s delší brzdnou dráhou, s horším bočním vedením i s vyšší hlučností,“ uvádí Aleš Langer z oddělení Technického zákaznického servisu Continental Barum.

Pandemie výrazně ovlivnila i aktuální situaci a vývoj v pneuservisech, které musely omezit své kapacity. Značná část řidičů sice svá auta přezula, ale stále se najde dost takových, kteří jezdí na zimním obutí. Důvodů mají hned několik, přičemž nejčastější, který uvádí téměř 27 % řidičů, jsou jiné priority, vyvolané koronavirovou pandemií. Necelých 17 % dotázaných plánuje letos dojet zimní pneumatiky, přičemž dalších skoro 6 % respondentů tak činí každoročně. Koronavirová krize zasáhla spotřebitele značnou silou, někteří z nich mají finanční problémy, kvůli kterým si novou sadu nemohou dovolit. Se získáním termínu v pneuservisu mělo při objednávání potíže téměř 8 % řidičů.

Výkum také odhalil, že značku Barum má na svém autě 36 % dotázaných řidičů. V zájmu oživení české ekonomiky zvažuje podpořit české výrobce koupí lokální značky až 82 % respondentů průzkumu.

„Vážíme si skutečnosti, že si Češi vybírají domácí značky, a máme radost z jejich dlouholeté oblíbenosti. Naši zákazníci jejich koupí podporují českou ekonomiku, protože se pneumatiky vyrábějí i v otrokovickém závodu Continental Barum. Zároveň získávají bezpečné pneumatiky s vynikající životností a kvalitou,“ uvádí Magda Nagy, ředitelka Divize marketing ve společnosti Continental Barum s.r.o.

* Statistické údaje pocházejí z online průzkumu společnosti Continental Barum s.r.o., realizovaného v ČR během května 2020 na vzorku 367 vlastníků automobilů, pečujících o výměnu pneumatik na svém vozidle.

 

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz