Pneurevue.cz » Aktuality » Obchod » Triangle startuje novou etapu

Triangle startuje novou etapu

 
akce-2023

pátek, 23. června 2023

Před covidem byly prezentace pneumatik čínských výrobců v Evropě poměrně vzácným jevem. A letos na jaře jsme absolvovali jako jediní novináři z Česka hned dvě takové akce, což o něčem vypovídá. O tom, že se tu vytváří skupina výrobců z Číny, kteří berou evropský trh opravdu vážně a přistupují k němu podobně jako ti již dávno etablovaní. Předpokládá to důvěru ve vlastní produkt. To, že pneumatika zrovna nezazáří v testu adacu, se toleruje, ale již by neměla zaostávat zcela „fatálně“. Kdysi platilo ve formuli jedna „pravidlo 107“: do závodu se kvalifikovali jen ti, kteří nezaostali o víc než 7 % na nejlepšího.

 

Ve světě pneumatik znamená ztráta sedmi procent v jednom parametru ještě velmi dobrý výkon, ale samozřejmě záleží na tom, jak je pneumatika celkově vyvážená. Ale je tu nějaká hranice, za kterou už firma, pokud se chce etablovat jako „výrobce pro Evropu“, jít nemůže. Značka Triangle se do této role pasovala v roce 2017, kdy otevřela v Miláně evropské zastoupení. Novinářům své pneumatiky poprvé přestavila na jaře 2019 v Portugalsku. V té době, jak nám řekl Mirko Spiniella, ředitel pro rozvoj obchodu v Triangle Europe, firma dodávala do Evropy 300  tisíc pneumatik ročně. Nyní prodává stejný počet – ale každý měsíc! Z celkových 20 milionů pneumatik, které společnost vyrobí, jde 60 % na export – a Evropa v něm hraje významnou roli. Na většině evropských trhů má již Triangle své distributory – včetně Česka, kde tuto roli převzala společnost Chára Sport. Také její dva zástupci z poboček v Plzni a Ostravě se premiéry nové pneumatiky zúčastnili.


EffeXSport TH202: první produkt „chytré“ továrny
Otevření „chytré“ továrny v Číně na principech tzv. „Průmyslu 4.0“ přivedlo společnost Triangle na novou  úroveň výrobních technologií a urychlilo přechod k výrobkům, které jsou schopny naplnit očekávání nejnáročnějších trhů.

Takovým výrobkem je EffeXSport TH202, ultravýkonná pneumatika značky Triangle, která ve více než polovině svého sortimentu dosahuje štítkové hodnoty A v brzdění na mokru. Je to nesporně velký milník v historii této značky. Podle Spinielly je značka Triangle na začátku nové éry, která ji přivede mezi nejuznávanější výrobce na světě.

Už na první pohlede je  Triangle EffeXSport moderní asymetrická pneumatika se čtyřmi širokými podélnými drážkami pro minimalizaci aquaplaningu a dalšími diagonálními prvky pro lepší odvod vody z běhounu. Profil pneumatiky zajišťuje optimalizovanou stopu a spolu s velkými tuhými bloky zlepšuje ovladatelnost při vysokých rychlostech a brzdnou účinnost. Technologie  tlumení podélných drážek Triangle zajišťuje vysokou úroveň akustického komfortu, díky čemuž je pneumatika EffeXSport velmi příjemná při jízdě. Směs EffeXSport je výsledkem nejnovějšího výzkumu a vývoje společnosti Triangle v kombinaci se zkušenostmi získanými z úspěšné pneumatiky SporteX TH20. Výrobce uvádí, že první rozměrová  vlna produktové řady EffeXSport čítá 54 velikostí od 16" do 20" palců. Během roku pak bude řada doplněna o dalších 50 velikostí.

Celý článek si přečtěte v Pneu revue č. 3/23

 
akce-2023akce-2023akce-2023akce-2023
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz