Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Continental uspěl ve sporu o vzor dezénu

Continental uspěl ve sporu o vzor dezénu

 
Continental

úterý, 3. září 2019

Hamburský oblastní soud ve svém rozhodnutí z prosince 2018 potvrdil, že pneumatiky značky Aeolus porušují vzor patentovaný společností Continental v EU. Continental podal v roce 2016 žalobu týkající se pneumatik Aeolus pro nákladní vozidla (Aeolus ATR 33 a Neo Allroads T+), které v EU inzeruje a prodává společnost Heuver, zabývající se velkoobchodem s pneumatikami.

 

Jejich konstrukce totiž vykazovala prvky podobající se těm, které společnost Continental vyvinula pro své úspěšné pneumatiky HTR 2 a jejichž ochranu si zajistila v souladu se zákony EU (jako zapsaný průmyslový vzor). Součástí rozhodnutí je mimo jiné  také zákaz prodeje předmětných pneumatik Aeolus a stažení pneumatik již prodaných společností Heuver. Po vydání rozhodnutí dosáhly společnosti Heuver a Continental mimosoudního vyrovnání, které zahrnuje i nároky společnosti Continental uvedené v soudním rozhodnutí.
 

Constantin Batsch, regionální manažer Continentalu pro nákladní pneumatiky, rozhodnutí soudu komentoval slovy: „Nepřetržitě investujeme do výzkumu a vývoje, abychom našim zákazníkům nabídli  inovativní a vysoce kvalitní produkty,“ řekl Constantin Batsch. „Společnost Continental proto bere velice vážně jakékoli neoprávněné používání svých patentů, značek a dalších práv k duševnímu vlastnictví nebo jejich porušování a i v budoucnu bude vymáhat svá práva s využitím právních prostředků.”

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz