Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Místo pneumatik roušky či hadice k přístrojům

Místo pneumatik roušky či hadice k přístrojům

 
ruzne

pátek, 10. dubna 2020

Společnost Continental operativně reaguje na globální krizi ve spojitosti s koronavirem. Svůj italský výrobní závod v Daveriu na výrobu termoplastických hadic pro automobilový sektor přestavěla a vyrábí zde hadice pro lékařské využití. Putují do nejpostiženějších oblastí severní Itálie, zejména do Lombardie. Continental získal závod teprve loni akvizicí společnosti Merlett.

 

Dalším výrobcem pneumatik, který pomáhá, je Michelin. Deset vybraných závodů, pět ve Francii, dva v Itálii a po jednom v Polsku, Německu a v Rumunsku, vyrobí 400 000 ochranných roušek třídy 1. Po zahájení výroby v evropských závodech se iniciativa rozšíří i do výrobních závodů Michelinu v Severní Americe.

Francouzský výrobce rovněž zahájil produkci sterilizovatelných  ochranných štítů z poylkarbonátu, v první fázi jich zajistí 10 000. „Od začátku současné zdravotní krize probíhá boj proti času za zajištění dostatečného počtu ochranných prostředků ve Francii i v celém světě. V odpovědi na tyto události Michelin mobilizoval své rozsáhlé inovační kapacity, stejně jako zkušenosti celé skupiny Michelin ve výzkumu materiálů, výrobě i vědě s cílem vyvinout a vyrobit různé typy roušek ve velkém objemu a v extrémně napjatém časovém rámci,“ uvedla v prohlášení firma. „Díky této iniciativě hraje Michelin aktivní roli v globální válce proti pandemii COVID-19, jednak dodávkami roušek, které poskytuje zdarma  lékařských týmům, a také ochranou svých vlastních zaměstnanců,“ dodává mluvčí společnosti.

Michelin se rovněž zapojil do práce v Grenoblu sídlícího týmu fungujícího pod zkratkou VOC-COV, který si vytknul za cíl navrhnout a vyrábět v masovém měřítku respirátory FMP1 a FMP2, které lze až stokrát znovuobnovit díky pěti vyměnitelným a omyvatelným filtrům. Výroba pětitisícové prototypové série je nyní v chodu. Cílem je vyrábět v květnu jeden milion  respirátorů týdně a do konce června až pět milionů, což je množství, které odpovídá půl miliardě masek na jedno použití. Kromě toho se  Michelin zapojil  i v dalších oblastech, jako je produkce plicních ventilátorů, komponentů k lékařským přístrojům, polohovacích polštářů a dezinfekce.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz