Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Nový jízdní simulátor Pirelli

Nový jízdní simulátor Pirelli

 
Pirelli

čtvrtek, 28. prosince 2023

Společnost Pirelli rozšířila své virtuální vývojové centrum (VDC) v hesenském Breubergu o nový jízdní simulátor. Nejnovější generace těchto výrobků se pro výrobce pneumatik stává důležitým nástrojem, který snižuje počet fyzických prototypových cyklů, potřebných pro vývoj nových produktů. Pirelli označila centrum VDC, které výrobci pneumatik umožňuje vyvíjet a testovat výrobky virtuálně, za projev svého závazku investovat do lokální výroby v Německu, což nezapře kontext s nedávno zveřejněnými informacemi o uzavírkách evropských výrobních základen jiných prémiových výrobců. Závod Pirelli v Breubergu zaměstnává přibližně 2 500 lidí, včetně 250 vývojových inženýrů.

 

Podle společnosti Pirelli přináší nejnovější investice značné výhody jak pro firmu samotnou, tak i pro její zákazníky v první výbavě.  Digitalizované procesy vedou ke zkrácení doby potřebné k vývoji pneumatik až o 30 % a o stejnou míru se snižuje potřeba fyzických prototypů. Úspory se projevují v čase, penězích i v oblasti zátěže pro životní prostředí. Připomeňme, že Pirelli si stanovila cíl dosáhnout do roku 2030 výroby s neutrálními emisemi CO2.

Simulátor jízdy jako součást virtuálního procesu vývoje pneumatik navíc umožňuje dosahovat stále přesnějších výsledků než tradiční metody. Rovněž se vývoj lépe přizpůsobuje požadavkům automobilek.

„V našem VDC můžeme vyvíjet pneumatiky pro vozy, které reálně ještě neexistují, ale které nám výrobci automobilů poskytují v podobě digitálních modelů," vysvětluje Thomas Michel, technologický ředitel společnosti Pirelli Germany.

A dodává: „Umělá inteligence  a neuronové sítě hrají v tomto inovativním vývoji pneumatik důležitou roli. Nesmírně totiž urychlují vývoj virtuálních modelů pneumatik. To, co dříve trvalo hodiny nebo dokonce dny, je nyní záležitostí několika sekund. Je to jakási virtuální továrna na pneumatiky."

Inženýři společnosti Pirelli mohou do simulátoru zadávat virtuální verze všech modelů vozidel, které jim výrobci automobilů poskytnou. S virtuálními modely pneumatik pak začínají testovací  jízdy. Inženýři vidí, jak chování virtuálního vozidla ovlivňují zásahy do řízení, zrychlování či brzdění. „VDC včetně simulátoru podporuje všechny fáze virtuálních projektů německých výrobců automobilů," říká Florian Waffenschmidt, vedoucí VDC. „Virtuálně testujeme pneumatiky pro spalovací motory i naše pneumatiky s technologií Elect pro elektromobily a plug-in hybridy."

 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz