Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Projekt Continentalu ukazuje cestu k servisu "need-base"

Projekt Continentalu ukazuje cestu k servisu "need-base"

 
Continental

čtvrtek, 11. února 2021

Continental učinil významný krok na poli prediktivní péče o pneumatiky, když ve spolupráci se dvěma dánskými společnostmi prokázal schopnost předpovědět v reálném čase s přesností na jeden milimetr hloubku dezénu. Partnery byli dánský poskytovatel sdílení automobilů Share Now a specialista na telemetrii Traffilog.

 

Experiment byl postaven na propojení  telemetrických dat z reálného provozu flotily elektromobiů společnosti Share Now s cloudovým algoritmem. Data byla snímána pomocí čidel umístěných v pneumatikách. Očekává se, že inteligentní digitální řešení tohoto typu se stanou v budoucnu  klíčovým faktorem servisu „need-base“ (založeném na reálné potřebě), který nahradí servis v pravidelných intervalech.  

„S tímto pilotním projektem přicházíme jako první na trhu s nabídkou vysoce přesného monitorování hloubky dezénu pneumatik s pomocí algoritmu. Přesnost, jaké jsme dosáhli, nastavuje pomyslnou laťku v digitálních řešeních pro pneumatiky,“ říká Tansu Isik, vedoucí pro rozvoj obchodu a globální marketing značky Continental. Dodává, že tohoto úspěchu by nebylo dosaženo bez úzké kooperace s kolegy z divize Continental Automotive Technologies a zmíněnou dánskou technologickou společností Traffilog, která se specializuje na telemetrii.

Lepší správa pneumatik
Technologie poskytuje  fleetovým manažerům přesnější informace o stavu pneumatik kdykoli v průběhu jejich provozu a umožňuje jim lépe a účinněji řídit faktory, ovlivňující opotřebení a poškození pneumatik. Bezvadné a dobře udržované pneumatiky navíc pozitivně ovlivňují důležité nákladové faktory, jako je spotřeba paliva a opotřebení dílů, které s pneumatikami souvisejí.

„Telematické monitorování pneumatik v reálném čase pro nás představuje obrovskou výhodu. Můžeme kdykoli sledovat a servisovat naše pneumatiky a proaktivně přijímat opatření, “ uvedl Steen Herløv Andersen, provozní ředitel  společnosti Share Now Denmark. Přednosti konkrétně zahrnují efektivnější provoz vozového parku, minimalizaci prostojů kvůli opravám, vyšší bezpečnost a nižší celkové náklady díky vyšší energetické účinnosti.

Celý článek si přečtěte v Pneu revue č. 1 / 2021

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz