Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Pyrum do Česka

Pyrum do Česka

 
Ekologie

pátek, 13. října 2023

Německý specialista na recyklaci pneumatik s ukončenou životností (ELT) Pyrum Innovations AG plánuje postavit v České republice společně s místní energetickou společností závod na pyrolýzu pneumatik. Toto zařízení, které se bude nacházet nedaleko hranic s Německem, nabídne kapacitu na zpracování 20 000 tun ELT ročně a jeho provoz má být zahájen v roce 2025.

 

Společnost Pyrum svého nového partnera ve společném podniku nejmenovala, ale sdělila, že firma, která působí v oblasti energetiky a oběhového hospodářství, již na pozemku provozuje elektrárnu a disponuje plynovou turbínou pro přeměnu plynu vznikajícího při pyrolýze na elektřinu. Dceřiná společnost této skupiny firem podepsala se společností Pyrum smlouvu o poradenství při přípravě dokumentace pro schválení zařízení a podání žádosti o stavební povolení.

„Těšíme se na tento průlomový projekt," prohlásil Pascal Klein, generální ředitel společnosti Pyrum Innovations AG. „Využití stávající infrastruktury k provozu nového zařízení na recyklaci pneumatik je přístup, který dokonale zapadá do závazku společnosti Pyrum k udržitelnosti. Tyto plány také podtrhují postupnou internacionalizaci naší společnosti. Společně s naším partnerem přispějeme k oběhovému hospodářství a nabídneme udržitelné řešení recyklace použitých pneumatik v České republice."

Partneři založí společný podnik pro výstavbu a provoz nového zařízení, v němž Pyrum předpokládá 30procentní podíl. V rámci poradenské smlouvy provede Pyrum základní inženýrské práce a připraví části schvalovací dokumentace pro nový závod. Vzhledem k tomu, že areál závodu nabízí dostatečný prostor pro budoucí rozšíření kapacity, partneři již nyní projektují zařízení tak, aby bylo možné do roku 2027 zdvojnásobit recyklační kapacity.

Závod v České republice bude pátým pyrolýzním projektem společnosti Pyrum po jejím hlavním závodě v Dillingenu/Saaru a společných podnicích  Německu, Velké Británii a Řecku.

 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz