Pneurevue.cz » Aktuality » Průmysl » Výrobce disků BBS požádal o ochranu před věřiteli

Výrobce disků BBS požádal o ochranu před věřiteli

 
Kola

úterý, 21. července 2020

Společnost BBS podala 13. července letošního roku u okresního soudu v německém Rottweilu žádost o ochranu před věřiteli. Není to poprvé, co BBS čelí insolvenci -stalo se tak již dvakrát, a to v letech 2007 a 2011. Insolvenčním správcem byl jmenován právník Thomas Oberle z Mannheimu.

 

Ten řekl místnímu regionálnímu deníku Schwarzwälder Boten, že cílem je firmu zachovat a že šance jsou dobré. V deníku se dále píše, že navzdory fámám nejsou ohroženy mzdy a že cílem žádosti o ochranu je „dát společnosti čas k nadechnutí“. BBS se dlouhodobě pře s Německým federálním úřadem pro hospodářství a kontrolu exportu (Bundesamt für Wirtschaft und Ausfuhr  Kontrolle) o výši příplatku na obnovitelné zdroje energie. Úřad rozhoduje o snížení příplatku, známého pod zkratkou EEG, u oborů, které jsou výrazně energeticky náročné a snížily by jejich konkurenceschopnost. Jak známo, právě výroba kol z lehkých slitin je energeticky velmi náročná. Požadovaná úleva činí v případě BBS 1,5 milionu eur ročně, které hrají v hospodaření firmy poměrně zásadní roli. Spor řeší soud, ovšem táhne se už hodně dlouho a právě nyní by bylo zapotřebí rozhodnutí maximálně urychlit. Žádost o projednání v kratším režimu však nebyla akceptována a BBS se tak musí smířit s běžnými termíny. „Koronavirus určitě délku soudních řízení nezkrátí, jak dlouho budeme čekat?“ ptá se výkonný ředitel BBS Jürgen Kingelmeyer v jednom z rozhovorů a dodává: „Nechci dostat nic zadarmo, to by šlo proti mému smyslu pro spravedlnost.“  550 zaměstnanců v Schiltachu a Herbolzheimu dále čeká na rozuzlení.

Značka BBS platí ve světě litých kol za špičku co do kvality a technologie. Ruku v ruce s tím jde však i vyšší cena, což staví značku na současném trhu přesyceném levnými, často nehomologovanými koly do konkurenčně nevýhodné situace. 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz