Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 1 / 09 » Další test čínských pneumatik

Další test čínských pneumatik

 
image1455

Levné čínské pneumatiky zaplavují německý trh snad nejvíce v západní Evropě. Časopis Auto Straßenverkehr proto podrobil srovnávacímu testu čtyři pneumatiky čínské výroby v rozměru 195/65 R15 V. Cílem testu bylo zjistit především jejich bezpečnostní...

 

Levné čínské pneumatiky zaplavují německý trh snad nejvíce v západní Evropě. Časopis Auto Straßenverkehr proto podrobil srovnávacímu testu čtyři pneumatiky čínské výroby v rozměru 195/65 R15 V. Cílem testu bylo zjistit především jejich bezpečnostní vlastnosti.

Časopis zařadil do testu výrobky značek Kenda KR-2 Komet, Nankang Toursport XR-611, Goodride R-VH 680 a Star Performer TNG HP. Jako srovnávací vzorek posloužil plášť premiové značky, který redakce časopisu – a stejně tak i účastníci jiných testů – hodnotí označením „zvlášť doporučen“. Shrnutí výsledků testu je velmi jednoduché: žádná z testovaných čínských pneumatik nezískala lepší hodnocení než „nelze doporučit“. Hlavním nedostatkem byly špatné brzdné vlastnosti, na mokré vozovce dokonce velmi špatné. Kromě toho pneumatika značky Star Performer neabsolvovala úspěšně test na rychloběh podle normy ECE. Podle přísnější normy koncernu Volkswagen neuspěly v tomto testu všechny čtyři zúčastněné značky.

Při testu na rychloběh požaduje norma ECE plnicí tlak 2,8 bar a nulový odklon kola, zatímco přísnější norma VW žádá tlak 2,4 bar a negativní odklon kola o 3 stupně. Navíc norma VW požaduje, aby pneumatika absolvovala testy o 10 km/h rychleji, než odpovídá jejímu rychlostnímu indexu. U pneumatiky značky Kenda praskla při rychlosti 230 km/h po osmi minutách jízdy boční stěna. Také všechny tři zbývající pneumatiky v tomto testu neobstály a „kapitulovaly“ předčasně již při rychlosti mezi 230 a 240 km/h. Podle kritérií VW by přitom musely obstát i při rychlosti 250 km/h. Premiový plášť v tomto testu vyhověl: teprve po čtyřech minutách při rychlosti 260 km/h se u něj objevily boule v oblasti patky. „Ačkoliv počet testovaných pneumatik lze chápat jen jako náhodný malý vzorek, byla výsledkem testu značně narušena důvěra v odolnost a trvanlivost levných pneumatik z Číny,“ uvedl k závěrům testu časopis Auto Straßenverkehr.

Celý článek si přečtěte v PR č. 1/09 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz