Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 1 / 09 » Matador pro letní sezonu

Matador pro letní sezonu

 
image1458

 Novinky značky Matador pro letní sezonu 2009 jsou určeny jak náročným zákazníkům vyžadujícím kvalitní pneumatiky pro vozy s vysoce výkonnými motory a pro kategorii SUV, tak i pro podnikatele a živnostníky, kteří chtějí ušetřit používáním...

 
 
Novinky značky Matador pro letní sezonu 2009 jsou určeny jak náročným zákazníkům vyžadujícím kvalitní pneumatiky pro vozy s vysoce výkonnými motory a pro kategorii SUV, tak i pro podnikatele a živnostníky, kteří chtějí ušetřit používáním celoročních pneumatik.

Matador MP 85 – Hectorra 4x4
Jde o nový letní vysokorychlostní asymetrický dezén určený pro vozidla SUV – pro nejnáročnější segment plášťů – Ultra High Performance. Poskytuje optimální ovladatelnost a bezpečnost na mokré i suché vozovce. Je doporučen pro nasazení z 90 % na silnicích a z 10 % v terénu. Vyznačuje se pohodlím a bezpečností jízdy i při vysoké rychlosti. Design doplňují inovační prvky pro zvýšení bezpečnosti „Safety info“. Asymetrická konfigurace dezénových bloků zahrnuje vnější zónu se širšími dezénovými bloky a úzkými příčnými drážkami, které zaručují zvýšenou stabilitu vozidla v zatáčkách, zejména při sportovním stylu jízdy. Vnitřní zóna má užší dezénové bloky a širší příčné drážky, jež mají příznivý vliv na výkon a bezpečnost na mokrých vozovkách.

Čtyři přímé obvodové drážky ovlivňují rychlý odvod vody ze stopy a napomáhají tak ochraně před aquaplaningem. Ovlivňují také řízení a stabilitu v přímém směru. Nestejný sklon bočních stěn v těchto obvodových drážkách zvyšuje tuhost dezénu a zvyšuje tak stabilitu ve všech jízdních situacích. Lamely dezénu zajišťují dodatečné rozdělení bloků, což ovlivňuje tiché a komfortní odvalování. Plný obvodový pás výrazně zlepšuje směrovou stabilitu a vzhledem k jeho umístění ve vnější zóně dezénu, zvyšuje bezpečnost při průjezdu zatáček. Uzavřené robustní ramenní bloky zpevňují ramena, což má příznivý vliv na stabilitu v zatáčkách, na dynamické jízdní vlastnosti a handling. Na tomto plášti jsou použity také prvky pro zvýšení bezpečnosti – „Safety info“. Indikátor STOP informuje řidiče o blížícím se konci životnosti pneumatiky. Bezpečnostní indikátor opotřebení informuje o hloubce drážky, o momentálním stavu pneumatiky a upozorňuje na potřebu přizpůsobit styl jízdy stavu opotřebení. Plášť bude dostupný v rozměru 16“-20“ v 15 běžných provedeních.

Matador MP 44 Elite 3
Jde o novinku v segmentu letních vysoce výkonných „High Performance“ pneumatik pro automobily střední a vyšší třídy. Asymetrický dezén Matador MP 44 Elite 3 v porovnání s předchůdcem, dezénem Matador MP 42 Elite 2 a Matador MP 43 Aquilla Evo má lepší ovladatelnost, vyšší bezpečnost jízdy na mokrém a suchém povrchu a větší životnost. Pneumatika má krátkou brzdnou dráhu na mokrých a suchých vozovkách a vysokou přilnavost při handlingu.

Pneumatiky Matador MP 44 Elite 3 budou k dispozici ve 34 rozměrech ve velikosti 15“ a 16“, od šířky profilu 185 mm do 225 mm. Jsou schváleny pro rychlostní kategorie T, H, V a W.
Charakteristické pro tyto pneumatiky jsou také vysoký kilometrový výkon a nízká spotřeba paliva.

Matador MPS 125
Nová modelová řada MPS 125 je určena zákazníkům, kteří nechtějí neustále přezouvat z letních na zimní pneumatiky a naopak (ať už z důvodu cen servisních prací nebo pro časové zaneprázdnění) a chtějí i v létě jezdit na zimních pneumatikách. MPS 125 je produkt určený pro malé a střední podnikatele a živnostníky, kteří usilují o nízké náklady provozu užitkových automobilů. Předností tohoto dezénu by měla být ekonomičnost, univerzálnost a vysoká bezpečnost bez potřeby přezouvání. Výrobky řady Matador MPS 125 jsou plně srovnatelné s produkty předních světových výrobců v segmentu celoročních pneu pro lehká nákladní vozidla. Řada Matador MPS 125 je použitelná v průběhu celého roku jak na suché, tak na mokré vozovce, a také na zasněžené nebo zledovatělé vozovce. Rovněž disponuje dostatečnou životností, bezpečností a komfortem. Podmínkou pro použití MPS 125 během celého roka však zůstává mírné podnebí, kdy teploty a celkové podmínky během zimního období nepřecházejí do extrémních hodnot. Nové celoroční pneumatiky pro lehká nákladní vozidla Matador MPS 125 se budou vyrábět ve 14- až 16palcovém provedení a v rychlostních kategoriích R a T.

Matador MP 16
Jde o nový letní plášť rozšiřující nabídku pro automobily nižší a střední třídy, který má asymetrický dezén odrážející poslední trendy a poznatky ve vývoji plášťů. V porovnání s předchozím pláštěm Matador MP15 se vyznačuje vyšší bezpečností a komfortem. Snížením hladiny hluku je pozitivně ovlivněn komfort, tvarem, směsí a konfigurací vzorku bylo dosaženo vyšší životnosti.

Dezén je rozdělený na vnější a vnitřní část. Úkolem vnější časti je maximální přenos sil během akcelerace, brzdění a při změnách směru jízdy. Z tohoto důvodu je vnější část složena z masivnějších dezénových bloků s vyšším podílem materiálu v ploše stopy pláště. Vnitřní část je složena z bloků menších šířek s většími drážkami zabezpečujícími odvod vody ze střední zóny, čímž se zlepšuje kontakt s vozovkou na mokrých površích a umožňuje bezpečný přenos hnacích i brzdných sil.

U pláště je použita nová technologie (VOC FREE) přípravy ekologické silikové běhounové směsi s velmi nízkým valivým odporem a vysokou adhezí k suché i mokré vozovce. Ve směsi je aplikovaný aktivátor silanizace nové generace, který zajišťuje snížení emisí VOC (prchavé organické složky) podle norem EU, ekologické změkčovadlo typu RAE a nová přísada, která v kombinaci s aktivátorem silanizace snižuje valivý odpor plášťů.

Hlučnost je snížena použitím rozdílného uložení dezénových vložek vnější a vnitřní části a tvarem dezénových bloků navržených s ohledem na komfort a tuhost pláště. Design bočnice poskytuje informace o životnosti a stavu pláště. Indikátor umístěný ve vzorku informuje o jeho zbývající hloubce.


 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz