Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 2 / 05 » RUBBER FORUM V HAMBURKU

RUBBER FORUM V HAMBURKU

 
image64

Firma Lehmann & Voss & Сo. (LaV) patří k té nepříliš početné skupině německých firem střední velikosti, které si navzdory hospodářským potížím své země udržují trvalý ekonomický růst. Daří se jí to zejména díky využívání bílých míst trhu, která jsou...

 
Firma Lehmann & Voss & Сo. (LaV) patří k té nepříliš početné skupině německých firem střední velikosti, které si navzdory hospodářským potížím své země udržují trvalý ekonomický růst. Daří se jí to zejména díky využívání bílých míst trhu, která jsou mimo sféru zájmu velkých korporací. Jednou z takových oblastí je zpracování pryže, kde je LaV dlouholetým a uznávaným dodavatelem zboží a služeb. Začátkem dubna uspořádal LaV v Hamburku, ve městě, kde byla firma roku 1894 založena, odborný seminář pod názvem Rubber Forum 2005.

Forum provázela série technických prezentací, kdy velkou pozornost 80 účastníků z devíti zemí vzbudila např. přednáška Dr. Jense Stehra, vedoucího vývoje divize gumových chemikálií LaV, jež se zabývala optimalizací míchacího procesu pomocí dispergovaných aditiv. Hlavní důraz byl kladen na snižování nákladů, růst produktivity a snižování podílu vadných šarží. Nezbytnost těchto příměsí v kontinuálním míchacím procesu potvrdila také přednáška Dr. Ing. Sabiny Lutherové, vedoucí oddělení technologie zpracování při Německém institutu gumárenské technologie (DIK). Karl-Heinz Teschke, vedoucí divize gumových chemikálií, se ve své prezentaci zabýval trendem přibližování zpracovatelského průmyslu k přírodním zdrojům, kde zmínil hlavně Čínu a Indii. Po přednáškách následovala diskuze u kulatého stolu, jíž asistovali zástupci všech klíčových oddělení LaV – nákupu, vývoje, výroby, kvality, IT i logistiky.
LaV využil konference k uvedené nové obchodní značky LUVOMAXX – Solutions for Rubber. Dr. Wolfgang Jarre, výkonný společník firmy, nové logo komentoval slovy: „Chceme jím v koncentrované formě ukázat, co od nás trh může očekávat. Naše firma kombinuje umění obchodníka, v němž se snoubí akvizice, distribuce, manipulace a logistika, s přednostmi výrobce. Pouze výrobce si může získat důvěru zákazníka, pokud přijde na řešení problémů a inovační schopnosti. Kombinujeme toto všechno pod střechou středně velké firmy, která si může dovolit mít všechno pod pečlivou kontrolou a umí pružně a rychle reagovat na potřeby zákazníků.“

LaV si zakládá na své schopnosti vyrábět velmi speciální výrobky „na míru“ svých zákazníků. Využívá k tomu svou továrnu v Hamburku, společný podnik v Číně i v roce 2002 uskutečněnou akvizici v Chérisy ve Francii.
(men) 
 
 

Komentáře k článku

K tomuto článku nejsou vloženy žádné komentáře.

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz