Pneurevue.cz » Aktuální číslo » PNEU REVUE 3 / 10 » BALTYRE s.r.o. – evropské ambice

BALTYRE s.r.o. – evropské ambice

 
image1318

Ze země našich nejbližších sousedů pochází velkoobchod BALTYRE s.r.o., který si získal oblibu nejen v Čechách a na Slovensku, ale současně neskrývá zájem i o další evropské trhy, zejména ty, s nimiž nás spojuje podobná minulost. Na otázky Pneu revue...

 

Ze země našich nejbližších sousedů pochází velkoobchod BALTYRE s.r.o., který si získal oblibu nejen v Čechách a na Slovensku, ale současně neskrývá zájem i o další evropské trhy, zejména ty, s nimiž nás spojuje podobná minulost. Na otázky Pneu revue odpovídala paní Zuzana Aantjes:


Můžete stručně rekapitulovat dosavadní historii společnosti Baltyre?
Naše společnost se začala věnovat obchodu s pneumatikami v roce 1996. V té době jsme se zabývali především obchodem s nákladními pneumatikami na území bývalého SSSR, zejména však v pobaltských republikách a v Rusku. Na všechny tyto trhy jsme vyváželi pneumatiky vyrobené v našem regionu, protože technologie a produkty za přijatelné ceny byly pro zákazníky v těchto zemích přitažlivé. Po krizi na ruském trhu a následné devalvaci rublu začaly být výrobky z této země atraktivní i pro evropské trhy a po transformaci v roce 2000, vybudování skladovacích a servisních kapacit na Slovensku a v Estonsku bylo zahájeno budování prodejní sítě pro tyto pneumatiky v České a Slovenské republice a v pobaltských republikách (Estonsko, Lotyšsko, Litva). Díky kontaktům se všemi výrobci v bývalém SSSR a východní Evropě se portfolio firmy postupně rozšířilo o všechny typy pneumatik s výjimkou osobních. Specializace na nákladní, zemědělské a průmyslové pneumatiky umožnila společnosti Baltyre vybudovat stabilní zákaznickou síť, zajímavý sortiment a poskytla samotné firmě a jejím smluvním partnerům prostor pro společný dynamický rozvoj až do dnešních dnů.

Jaká je teritoriální působnost společnosti?
Poloha distribučních center takřka ve středu společné hranice s Českou republikou a v Estonsku umožňuje plnohodnotný servis pro velkoobchodní zákazníky na území České a Slovenské republiky a v pobaltských republikách. Na tomto území dodáváme pneumatiky přímo našim partnerům pravidelným rozvozem zajišťovaným vlastní nákladní dopravou. Můžeme konstatovat, že po desetiletí budování vztahů zaměřených hlavně na dlouhodobou spolupráci má na tomto trhu naše společnost své pevné místo i svůj podíl na trhu. Kromě tohoto teritoria obchodujeme i s partnery v Maďarsku, Polsku, západní Evropě a severní Africe. Maloobchodní prodej realizujeme jen v oblastech, kde provozujeme servisní centra.

Jaké zázemí může Baltyre nabídnout v Česku a na Slovensku?
Společně s našimi smluvními partnery poskytujeme zákazníkům pravidelné dodávky pneumatik od výrobců mimo EU. Velkokapacitní skladovací prostory v distribučních centrech využíváme na udržování dostatečně velkých skladových zásob, aby naši zákazníci měli v průběhu celého roku přístup ke všem základním rozměrům a dezénům distribuovaných pneumatik. Pravidelný rozvoz vlastní autodopravou na základě požadavků trhu plynule zásobuje kupující od ukrajinských hranic až po hranice České republiky s Německem. Moderně vybavená servisní centra disponují dostatkem kvalifikovaného personálu, aby dokázali uspokojit jakéhokoli uživatele pneumatik, ať už se jedná o pneu na osobní vozy, traktory, kombajny, speciální techniku apod.

Můžete popsat produktové portfolio firmy? S jakými značkami Baltyre obchoduje?
V současné době jsme smluvním a výhradním partnerem pro území Slovenska a Česka pro značky SEHA (zemědělské pneumatiky – Turecko), AEOLUS (nákladní, kamionové a průmyslové pneu – Čína), smluvním partnerem firem KAMA (nákladní, zemědělské pneu – Rusko), SIBUR – Voltyre, Yaroslavl, Omskshina, Uralshina (nákladní, zemědělské pneu – Rusko), DNEPROSHINA (nákladní, zemědělské pneu – Ukrajina), BELSHINA (nákladní pneumatiky – Bělorusko). V současnosti na základě požadavků trhu rozšiřujeme nabídku o duše pro nákladní a zemědělské pneumatiky se zesílenou konstrukcí a vyvažovače pro pneuservisní centra značky HATCO. Kromě toho díky výborným vztahům se všemi výrobci a distributory pneumatik ve střední Evropě doplňujeme dodávky pneumatik pro naše klienty o další značky (MATADOR, CONTINENTAL, MICHELIN GROUP, BRIDGESTONE atd.), vše za konkurenční ceny.

Co stojí za obchodním spěchem Vaší firmy na našich trzích?
Množství našich dlouhodobých zákazníků a dlouhodobý stabilní růst firmy dokazují, že cesta, kterou jsme si zvolili v obchodní politice, je ta správná. Naším krédem je budování dlouhodobých stabilních vztahů s partnery v jednotlivých regionech, kterým garantujeme teritoriální samostatnost a volnost v rozhodování, a dále upřednostňování strategických vztahů před jednorázovým ziskem. Zároveň jsme po celou dobu našeho vývoje kladli mimořádný důraz na zefektivnění nákladů a analýzu potřeb trhu, což se nám vrátilo a zúročilo v krizovém období posledního roku.

Děkujeme za rozhovor

Komerční prezentace
Ilustrační foto 
 
 

Komentáře k článku

 
 

Newsletter

Archiv

 

Reklama

MarketPoint

 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@pneurevue.cz